Strzelcy

• autor: iregre, 2011-05-09 10:32

30 bramek przybyło na konta drużynowe i indywidualne po niedzielnej serii gier. Wielce prawdopodobnym jest, że po następnej rundzie suma bramek zdobytych w grupie VI Klasy B przekroczy pół tysiąca. Brakuje jeszcze 33. trafień.

Unia Leszcze odniosła pierwsze w krótkiej historii klubu ligowe wyjazdowe zwycięstwo, aplikując najsłabszej drużynie rundy wiosennej - RSowi Suchatówka - aż pół tuzina bramek. Przypomnę, że przeżywający niewątpliwy kryzys gracze z Suchatówki jeszcze po V kolejce zajmowali drugą pozycję w tabeli tracąc do lidera (Kujawy Kozy) tylko jeden punkt. W tym meczu - rozgrywanym na boisku w Gniewkowie - trzy bramki zdobył Dawid Woźniak. To jego pierwsze gole zdobyte w trwającym sezonie. W XVI kolejce trzy "oczka" zaliczył również zawodnik Kujawiaka Sukowy - Mateusz Wójcikowski. Zawodnik z najlepszej drużyny rundy wiosennej ma na koncie już 16 bramek, z czego połowę zdobył w pięciu tegorocznych meczach. 8 maja po dwie bramki zdobyli: Mikołaj Gunerka (Iskra), Paweł Stępień i Dawid Sypniewski (obaj Mikrus) oraz Michał Kujawa (Kujawy). W piątym kolejnym pojedynku celne trafienie zanotował Mariusz Mięta (Zootechnik). Do wyrównania rekordu Pawła Stępnia (Mikrus) brakuje już "tylko" ośmiu meczów ze zdobytą bramką...

W zestawieniu strzelców zadebiutowali: Michał Łopaciński (Kujawiak), Radosław Rosiński (Zootechnik), Kamil Baranowski (Gopło) oraz wspomniany Dawid Woźniak (Unia).

CZOŁÓWKA KLASYFIKACJI STRZELCÓW (stan na 09.09):

25 - Paweł Stępień (Szadłowice),

18 - Michał Kujawa (Kozy),

16 - Mateusz Wójcikowski (Sukowy),

14 - Łukasz Stępień (Orłowo),

13 - Szymon Piech (Suchatówka), Damian Sypniewski (Szadłowice),

12 - Łukasz Pietrowski (Kościeszki)

9 - Dawid Górski (Orłowo), Robert Kotlarek (Strzelno)

8 - Tomasz Zielas (Suchatówka), Jakub Pawlaczyk (Orłowo), Mariusz Grzegorczyk (Sukowy),

7 - Adam Cyrankowski (Gnojno), Bartosz Pawikowski (Kozy), Emil Szymański (Kozy), Łukasz Łaszkiewicz (Strzelno),

6 - Błażej Wyrkowski (Jaksice), Ariel Olszewski (Suchatówka), Łukasz Głuszek (Sikorowo), Marcin Skonieczny (Sukowy), Mariusz Kwiatkowski (Kołuda Wielka), Mariusz Mięta (Kołuda Wielka), Mariusz Olejniczak (Leszcze), Wiktor Szczepaniak (Strzelno),

5 - Kamil Potrzebowski (Sikorowo), Adam Łaszcz (Szadłowice), Mateusz Giża (Kołuda Wielka), Dawid Dworatczek (Kościeszki),

4 - Mariusz Miszczyk (Suchatówka), Sławomir Idczak (Sikorowo), Mikołaj Gunerka (Sikorowo), Sebastian Kuźmiński (Sikorowo), Sebastian Wyrkowski (Gnojno), Paweł Ślawski (Kołuda Wielka), Mateusz Grobelny (Strzelno), Tomasz Skiba (Strzelno),

3 - Marcin Gustaw (Jaksice) oraz 22. innych zawodników

2 - Marcin Ruta (Jaksice), Dariusz Nowicki (Jaksice), Daniel Dyrdół (Jaksice), Tomasz Kowalski (Jaksice), Kamil Janiak (Jaksice), Przemysław Olejniczak (Jaksice) oraz 21. innych zawodników

1 - Maciej Bąk (Jaksice), Jarosław Sołomonow (Jaksice), Daniel Pietrzak (Jaksice), Łukasz Kalbarczyk (Jaksice), Michał Kręcichwost (Jaksice) oraz 49. innych zawodników

samobójcze - 6 (2 dla Szadłowic oraz po 1 dla Gnojna, Orłowa, Kóz i Strzelna)

za walkower - 3 (dla Sukowych)

razem: 467

Na liście strzelców znajdują się nazwiska 140. zawodników. Najwięcej - 20 - z Kujawianki II Strzelno.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

W lidze juniorów (grupa IV, podokręg bydgoski) na uwagę zasługuje 8 goli zdobytych przez zawodnika Cuiavii Inowrocław - Mateusza Kożanowskiego - w meczu przeciwko Kolorowym Krusza Zamkowa. Dorobek mógłby być większy, ale na nieszczęście bramkostrzelnego zawodnika drużyna z Kruszy opuściła murawę po godzinie gry. To pierwsze gole Mateusza Kożanowskiego zdobyte dla drużyny juniorów młodszych Cuiavii w sezonie 2010/11.

CZOŁÓWKA KLASYFIKACJI STRZELCÓW JUNIORÓW MŁODSZYCH (stan na 09.05):

17 - Michał Sikorski (Znicz)

12 - Mikołaj Ruta (Cuiavia), Tyberiusz Głogowski (Znicz)

10 - Filip Kozłowski (Gopło), Radosław Bandosz (Gopło), Miłosz Losik (Gopło)

9 - Adrian Ciszewski (Fregata)

8 - Mateusz Kożanowski (Cuiavia), Kacper Dragon (Znicz)

7 - Patryk Sławkowski (Noteć), Kamil Bochat (Noteć), Waldemar Brejecki (Znicz), Artur Szczudliński (Fregata), Artur Wiśniewski (KP)

6 - Mikołaj Myśliwy (Gopło)

5 - Krzysztof Lampka (Arkadia), Robert Kozieł (Cuiavia)

4 - Bartosz Lewandowski (Noteć), Mateusz Skalski (Cuiavia), Damian Wojciechowski (Znicz), Przemysław Walewski (Znicz), Dariusz Jankowiak (Fregata), Bartosz Woźniak (KP), Mateusz Losik (Kolorowi), Patryk Hes (Kolorowi)