Aktualności

Gopło Kościeszki - Arkadia 2-2

• autor: iregre, 2011-05-01 18:48

Pierwszy wyjazdowy punkt w sezonie 2010/11 wywalczyli w świąteczne majowe popołudnie piłkarze Arkadii Jaksice. Punkt tym cenniejszy, bo zdobyty na boisku lidera tabeli grupy VI Klasy B - Gopła Kościeszki.

Wymianę ciosów zainaugurował w 4. min. Łukasz Kalbarczyk posyłając piłkę z dystansu niezbyt mocnym strzałem wprost w rękawice bramkarskie miejscowego golkipera. Minutę później piłkarze Gopła zamieszali pod jaksicką bramką, w finale akcji uderzając niecelnie z piątego metra. W 7. min. Arkadia objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym bitym przez Dariusza Nowickiego piłka trafia na głowę dobrze ustawionego Błażeja Wyrkowskiego, a ten z kilku metrów kieruje ją w opuszczony róg bramki Gopła. W 11. min. Marcin Gustaw zagrał z rzutu wolnego do zbliżającego się do pola karnego Daniela Dyrdóła; strzał tego ostatniego zablokował bramkarza z Kościeszek. Parę minut później po dośrodkowaniu z rogu i strzale miejscowych Dawid Opuchlik instynktownie wybija piłkę przed siebie, a zagrożenie eliminuje przytomnie reagujący obrońca gości. Po chwili Dariusz Nowicki - nie jedyny zresztą raz w meczu - próbuje wpisać się na listę strzelców uderzając z dalszej odległości. Niestety, żaden z owych strzałów nie trafił w światło bramki. W 19. min. piłkarze Gopła wykonują rzut wolny niemal z bocznej linii boiska. Do piłki skierowanej na dziesiąty metr wyskakuje kilku graczy... W zamieszaniu futbolówka trącona przez Bartosza Matczaka odbija się od twarzy Daniela Dyrdóła i ku radości miejscowych wpada do siatki. 1-1. Kolejne minuty meczu to optyczna przewaga gospodarzy (w 29. min. po indywidualnym rajdzie zawodnik Gopła kieruje piłkę w boczną siatkę; w 38. min. błąd jaksickich defensorów naprawia - wychodząc obronną ręką z akacji "sam na sam" - Dawid Opuchlik). W 41. min. Gopło obejmuje prowadzenie: rzut z autu, dwa szybkie podania, dogodna pozycja, strzał z 15. metrów (Dawida Chęsego) i nieudana próba interwencji jaksickiego obrońcy ("zmylenie bramkarza"). 2-1 do przerwy.

Druga połowa to kolejne ataki, mniej bądź bardziej precyzyjne, na jedną i drugą bramkę. W 53. min., po rzucie rożnym, na czwartym metrze głowę do piłki przystawia Michał Kręcichwost; do celu zabrakło półtora metra... W odpowiedzi strzał z 25. metrów przeniesiony nad poprzeczką. W 58. min. Przemysław Olejniczak przedarł się na czystą pozycję. Przed nim tylko wybiegający bramkarz... Żółta kartka dla golkipera gospodarzy i rzut wolny (z 20. m) dla przyjezdnych, po którym (strzelał Dariusz Nowicki) piłka omija cel. Niespełna 10 min. później Arkadię od bramkowych strat ponownie ratuje Dawid Opuchlik; najpierw łapie futbolówkę po strzale z 15. metra, a kilkadziesiąt sekund później "na dwa razy" zatrzymuje napierające Gopło. Na 18 minut przed końcem pojedynku przesunięty do przodu Przemysław Olejniczak lekkim strzałem z półobrotu z ósmego metra próbuje (nieskutecznie) zaskoczyć miejscowego łapacza. Dopiero kolejna akcja na bramkę Gopła kończy się golem! Bartosz Kowalski posyła szybką piłkę do urywającego się obrońcom Przemysława Olejniczaka, a ten z lini pola karnego lobuje z zimną krwią wychodzącego bramkarza. 2-2! Potem następuje nerwowa końcówka. Na początku ostatniego kwadransa gry ładnie uderza Marcin Gustaw, piłka ociera się o jednego z zawodników z Kościeszek... Na posterunku jest jednak bramkarz lidera tabeli. Dwie minuty później po mocnym strzale Dawid Opuchlik "wypluwa" piłkę. Dobitka szybuje nad poprzeczką. W końcówce meczu z szybką akcją wychodzi Łukasz Kalbarczyk, podbiega do pola karnego, przerzuca do nadbiegającego Pawła Łukasiewicza, a ten - nie odstawiając nogi przed interweniującym bramkarzem - trafia futbolówką w słupek. Ostatnia akcja meczu to rzut rożny dla gospodarzy zakończony groźną acz niecelną główką... bramkarza Gopła.

A po meczu? Po meczu był szlagier zaśpiewany na wiele głosów (kliknij) dla Arka Frątczaka, który w lany poniedziałek zamienił swój stan cywilny z pojedynczego na podwójny... Chwilę później wzruszony ;) Szczęśliwiec materialnie podziękował "chórzystom" (kliknij).

Fotki z meczu - kliknij

Gopło Kościeszki - Arkadia Jaksice 2-2 (2-1)

Bramki zdobyli: Bartosz Matczak* (19) i Dawid Chęsy* (41) dla Gopła oraz Błażej Wyrkowski (7) i Przemysław Olejniczak (73) dla Arkadii.

* przy obu bramkach dla Gopła ostatnimi dotykającymi piłki byli Arkadyjczycy, kolejno Daniel Dyrdół i Bartosz Kowalski.

Arkadia zagrała w składzie: Dawid Opuchlik - Michał Kręcichwost (kapitan), Bartosz Kowalski, Arkadiusz Frątczak, Przemysław Olejniczak (ż.k.), Marcin Gustaw, Łukasz Kalbarczyk, Dariusz Nowicki (od 73. min. Daniel Pietrzak), Daniel Dyrdół, Kamil Janiak (od 65. min. Paweł Łukasiewicz), Błażej Wyrkowski (od 83. min. Robert Stelmaszczyk).

W rezerwie pozostali: Marcin Jaskulski i Bartłomiej Wojnicz.