Strzelcy Klasy B (gr. VI) po XIV kolejce

• autor: iregre, 2011-04-18 21:05

Już 402. bramki zdobyły zespoły rywalizujące w grupie VI bydgoskiej Klasy B. Tę sumę można podzielić na 259 trafień gospodarzy (64 %) i 143 gości (36 %). Po niedzielnej serii gier na fotel najskuteczniejszej drużyny wrócił rezerwowy zespół Kujawianki Strzelno. Dokonał tego kosztem Unii Leszcze, a więc ekipy z najskromniejszym kontem bramkowych łupów. Dopiero 8. miejsce w tej klasyfikacji zajmuje przodownik tabeli - Gopło Kościeszki.

Tym razem (indywidualnie) niedziela należała do Michała Kujawy. Zawodnik Kujaw Kozy zdobył wszystkie bramki (4) dla swojej drużyny w meczu z RS Suchatówka. Przypomnę, że wcześniej napastnik z Kóz ustrzelił dwa hat-tricki (w IV i XII kolejce). Aktualny jego dorobek - dający drugie miejsce w klasyfikacji strzelców - to 16 goli. Po dwie bramki w XIV kolejce zdobyli: Błażej Wyrkowski (z prowadzącej w tabeli rundy wiosennej Arkadii), Kamil Potrzebowski (z niepokonanej wiosną Iskry), Jarosław Janikowski (z Victorii), Paweł Ślawski (z Zootechnika), Jakub Mrówczyński (z Gopła) oraz Robert Kotlarek, Wiktor Szczepaniak i Aleksander Augustyniak (wszyscy reprezentujący barwy Kujawianki).

Na trzynastu meczach (w spotkaniu z Victorią Gnojno nie wykorzystał rzutu karnego) zakończył swą złotą serię spotkań ze zdobytą bramką Paweł Stępień - napastnik Mikrusa Szadłowice. Obecnie najdłuższą serią meczów ze zdobytą bramką może pochwalić się wspomniany powyżej Kamil Potrzebowski (Iskra) oraz Mariusz Mięta (Zootechnik). Ci zawodnicy strzelają nieprzerwanie od... trzech meczów.

18 kwietnia w klasyfikacji strzelców zadebiutowali: Maciej Łożyński (Równe Szanse), Sebastian Kuźmiński (Iskra), Dawid Górski (Victoria), wymieniony już Aleksander Augustyniak, Maciej Nowakowski i Michał Ornatek (wszyscy Kujawianka II).

21 - Paweł Stępień (Szadłowice)

16 - Michał Kujawa (Kozy)

13 - Szymon Piech (Suchatówka), Łukasz Stępień (Orłowo)

12 - Mateusz Wójcikowski (Sukowy), Łukasz Pietrowski (Kościeszki)

11 - Damian Sypniewski (Szadłowice)

9 - Robert Kotlarek (Strzelno)

8 - Jakub Pawlaczyk (Orłowo), Mariusz Grzegorczyk (Sukowy)

7 - Adam Cyrankowski (Gnojno), Dawid Górski (Orłowo), Bartosz Pawikowski (Kozy)

6 - Ariel Olszewski (Suchatówka), Tomasz Zielas (Suchatówka), Marcin Skonieczny (Sukowy), Mariusz Olejniczak (Leszcze), Emil Szymański (Kozy), Łukasz Łaszkiewicz (Strzelno)

5 - Błażej Wyrkowski (Jaksice), Kamil Potrzebowski (Sikorowo), Adam Łaszcz (Szadłowice), Mariusz Kwiatkowski (Kołuda Wielka), Mateusz Giża (Kołuda Wielka), Dawid Dworatczek (Kościeszki), Wiktor Szczepaniak (Strzelno)

4 - Mariusz Miszczyk (Suchatówka), Sławomir Idczak (Sikorowo), Mariusz Mięta (Kołuda Wielka), Paweł Ślawski (Kołuda Wielka), Mateusz Grobelny (Strzelno), Tomasz Skiba (Strzelno)

3 - Marcin Gustaw (Jaksice), Jarosław Owczarek (Sikorowo), Sebastian Wyrkowski (Gnojno), Michał Kowalski (Gnojno), Jarosław Janikowski (Gnojno), Marcin Grzegorczyk (Sukowy), Piotr Mrówczyński (Sukowy), Mateusz Nowak (Kołuda Wielka), Sebastian Piątkowski (Kołuda Wielka), Jakub Mrówczyński (Kościeszki), Maciej Nowakowski (Leszcze), Michał Pilewski (Kozy), Radosław Malinowski (Strzelno), Bartosz Pawliński (Strzelno)

2 - 28. zawodników, m. in. Daniel Dyrdół, Kamil Janiak, Tomasz Kowalski, Dariusz Nowicki i Marcin Ruta (Jaksice)

1 - 56. zawodników, m. in. Maciej Bąk, Łukasz Kalbarczyk, Michał Kręcichwost, Daniel Pietrzak i Jarosław Sołomonow (Jaksice)

samobójcze - 6 (2 dla Szadłowic oraz po 1 dla Gnojna, Orłowa, Kóz i Strzelna)

za walkower - 3 (dla Sukowych)

razem: 402

Na liście strzelców znajdują się nazwiska 130. zawodników. Najwięcej - 20 - z Kujawianki II Strzelno.