Strzelcy Klasy B (gr. VI) po XII kolejce

• autor: iregre, 2011-04-04 14:25

27 goli zdobyli piłkarze grupy VI Klasy B w serii inaugurującej wiosenną rundę rywalizacji. Wynik nie powala, aczkolwiek jest też niewiele gorszy od średniej "kolejkowej", po XII kolejkach zamykającej się w liczbie 28,5. Tym razem aż cztery drużyny (rekord sezonu) nie cieszyły się zdobyczą bramkową.

Na tronie króla strzelców niedzielnej serii gier zasiadło dwóch zawodników: Michał Kujawa z Kujaw Kozy i - debiutujący w seniorskiej drużynie Arkadii Jaksice - Błażej Wyrkowski. Dla zawodnika z Kóz jest to drugi hat-trick w sezonie. Natomiast 16-latek z Jaksic po rozegraniu jednego meczu (!) stał się najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem swojej drużyny. W niedzielę po dwie bramki zdobyli: wracający z wypożyczenia (do LZS Kościelec) zawodnik Orłowianki - Patryk Janasiński i najlepszy snajper Kujawiaka Sukowy - Mateusz Wójcikowski. Pośród ośmiu debiutujących na liście strzelców piłkarzy znalazł się Dominik Graczyk. Gracz Iskry Sikorowo "odkupił winy" za bramkę samobójczą z inauguracji rozgrywek, tym razem trafiając do siatki rywala.

Paweł Stępień nie przerwał znakomitej serii i w dwunastym meczu z rzędu dopisał do swojego dorobku kolejne oczko. Wypada zapytać, który z obrońców będzie na tyle skuteczny i przerwie wyśrubowane osiągnięcie zawodnika Mikrusa? Na dalszych stopniach podium bez większych zmian. Drugi - Szymon Piech z RSu - i trzeci - Łukasz Stępień z Orłowianki - w niedzielę nie strzelali. Do tego ostatniego - dzięki zaaplikowaniu trzech goli młodej ekipie rezerw Kujawianki - doszusował wspomniany powyżej napastnik wicelidera - Michał Kujawa.

W klasyfikacji strzelców zadebiutowali: Błażej Wyrkowski, Łukasz Kalbarczyk i Michał Kręcichwost (Arkadia), Dominik Graczyk i Kamil Potrzebowski (Iskra), Artur Urbaniak (Mikrus), Patryk Janasiński (Orłowianka) i Karol Krzesiński (Gopło).

Klasyfikacja (stan na 04.04):

20 - Paweł Stępień (Szadłowice)

13 - Szymon Piech (Suchatówka)

12 - Łukasz Stępień (Orłowo), Michał Kujawa (Kozy)

11 - Damian Sypniewski (Szadłowice), Łukasz Pietrowski (Kościeszki)

10 - Mateusz Wójcikowski (Sukowy)

8 - Mariusz Grzegorczyk (Sukowy)

7 - Jakub Pawlaczyk (Orłowo), Bartosz Pawikowski (Kozy), Robert Kotlarek (Strzelno)

6 - Ariel Olszewski (Suchatówka), Tomasz Zielas (Suchatówka), Dawid Górski (Orłowo), Mariusz Olejniczak (Leszcze), Emil Szymański (Kozy)

5 - Adam Łaszcz (Szadłowice), Adam Cyrankowski (Gnojno), Marcin Skonieczny (Sukowy), Mariusz Kwiatkowski (Kołuda Wielka), Mateusz Giża (Kołuda Wielka), Dawid Dworatczek (Kościeszki), Łukasz Łaszkiewicz (Strzelno)

4 - Mariusz Miszczyk (Suchatówka), Sławomir Idczak (Sikorowo), Mateusz Grobelny (Strzelno)

3 - Błażej Wyrkowski (Jaksice), Jarosław Owczarek (Sikorowo), Sebastian Wyrkowski (Gnojno), Michał Kowalski (Gnojno), Marcin Grzegorczyk (Sukowy), Mateusz Nowak (Kołuda Wielka), Sebastian Piątkowski (Kołuda Wielka), Maciej Nowakowski (Leszcze), Michał Pilewski (Kozy), Radosław Malinowski (Strzelno), Bartosz Pawliński (Strzelno)

2 - 28. zawodników (m.in.: Daniel Dyrdół, Marcin Gustaw, Kamil Janiak, Tomasz Kowalski, Dariusz Nowicki i Marcin Ruta z Arkadii Jaksice)

1 - 51. zawodników (m.in.: Maciej Bąk, Daniel Pietrzak i Jarosław Sołomonow z Arkadii Jaksice)

samobójcze - 4 (dla Szadłowic, Gnojna, Orłowa i Kóz)

za walkower - 3 (dla Sukowych)

razem: 342

Na liście strzelców znajdują się nazwiska 116. zawodników (najwięcej - 16 - z Kujawianki II Strzelno).