Wyszukiwarka

Aktualności

Arkadia - Równe Szanse Suchatówka 7-0

• autor: iregre, 2011-04-03 19:08

Wysoką wygraną (7-0) zainaugurowali wiosenne ligowe potyczki piłkarze Arkadii Jaksice. Po dobrej grze odprawili z kwitkiem drużynę Równych Szans Suchatówkę, rewanżując się w pełni za klęskę (2-9) z rundy jesiennej. Znakomity debiut w seniorskich szeregach zaliczył 16-letni Błażej Wyrkowski, który trzykrotnie zmusił do kapitulacji golkipera gości. Dobre wrażenie pozostawili po sobie również kolejni młodzi debiutanci: Paweł Łukasiewicz i Robert Stelmaszczyk.

Arkadia objęła prowadzenie już w 3. minucie meczu /fot. - kliknij/. Wtedy to nieustępliwy Błażej Wyrkowski sprowokował i wykorzystał nieporozumienie między bramkarzem a obrońcą gości, i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki otwierając rezultat potyczki. Następne minuty to kilka prób strzałów z dalszej odległości (Kamil Janiak, Marcin Gustaw, Łukasz Kalbarczyk), soczyste uderzenie Marcina Gustawa w boczną siatkę (18. min.) i słupek (piłka odbiła się od zawodnika gości) po rzucie rożnym bitym przez Kamila Janiaka (25. min.). W 30. min. w odległości 25. metrów od bramki drużyny RSu faulowany był Przemysław Olejniczak. Do rzutu wolnego podszedł Dariusz Nowicki, uderzył lewą nogą, piłka idealnie minęła mur zespołu z Suchatówki i - wobec mizernej reakcji bramkarza przyjeznych - zatrzepotała w bramce /fot. - kliknij/. 2-0! Minutę później Arkadiusz Frątczak z trudnej pozycji (niemalże z linii bocznej boiska) niezbyt silnym strzałem napędził sporo strachu bramkarzowi Równych Szans. Gdy już wydawało, że Arkadyjczycy cali w glorii zejdą do szatni na przerwę, Kamil Janiak silnym strzałem z 8. metra ustala wynik meczu (3-0) po pierwszych 45. minutach gry /fot. - kliknij/.

W 46. min. było już 4-0. Dariusz Nowicki przemieścił się z piłką (lewą stroną) pod bramkę rywali, wrzucił ją miękko na piąty metr... Uwolniony od obrońców Błażej Wyrkowski dokończył dzieła /fot. - kliknij/. Kolejne minuty i kolejne sytuacje do zdobycia goli. Bliscy podwyższenia prowadzenia byli Kamil Janiak i Dariusz Nowicki. Zabrakło jednak nieco zimnej krwi i w konsekwencji precyzji. W 59. min. Kamil Janiak zagrał do Łukasza Kalbarczyka, ten  przebiegł na "czystsze pole" i z dziesiątego metra zaprezentował swój strzelecki kunszt. 5-0! Siedem minut później Przemysław Olejniczak, a więc dzisiejszy nominalny obrońca, zapędził się (mijając kilku rywali) pod pole karne gości i strzelił... Silnie, acz niecelnie. Kolejnym obrońcą, który wobec mniejszego niż zwykle obciążenia szeregów defensywnych Arkadii (RS w całym meczu stworzył może z trzy w miarę groźne sytuacje; najlepszy strzelec gości Szymon Piech został wzorowo wyłączony z gry przez Bartosza Kowalskiego /fot. - kliknij/), wybrał się pod pole karne zespołu z terenu gminy Gniewkowo był Michał Kręcichwost. Tym razem eskapada zakończyła się triumfem (zamieszanie, dwa strzały kolejnych Arkadyjczyków z okolic linii pola karnego, i w końcu uderzenie Michała... /fot. - kliknij/). 6-0! W 78. minucie niespełna 17-letni Paweł Łukasiewicz - po ładnym sprincie z piłką i celnym strzale - mógł również cieszyć się zdobyczą. Mógł, ale niestety, na przeszkodzie stanął - przecinający lot piłki - obrońca przyjezdnych /fot. - kliknij/. W 86. min. po kolejnym zamieszaniu na piątym metrze przed stratą siódmej bramki drużynę Równych Szans ratuje słupek. Ta siódma bramka była jednak dziś pisana zawodnikom Arkadii. Minutę później, piłkę rzuconą z autu przejął Błażej Wyrkowski, uderzył i... zamknął wynik meczu. 7-0! W doliczonym czasie jeszcze Łukasz Kalbarczyk był bliski dopisania - po silnym strzale z rzutu wolnego - kolejnego "oczka" do swojego konta. Nie po raz pierwszy jednak zagrożenie znalazło swój finał na instynktownie interweniującym defensorze gości /fot. - kliknij/.

Prawdopodobnie był to najlepszy mecz w wykonaniu Arkadyjczyków od ładnych kilku lat. I nie ważne jest czy przeciwnik miał gorszy dzień, czy stawił się na boisku w Gnojnie w nie najsilniejszym składzie. Wynik idzie w świat, a dodatkowo cementuje (w dobrym tego słowa znaczeniu) drużynę. Gratulacje, Panowie!

Fotki z meczu - kliknij

Arkadia Jaksice - Równe Szanse Suchatówka 7-0 (3-0)

Bramki zdobyli: Błażej Wyrkowski - 3 (3, 46 i 87), Dariusz Nowicki (30), Kamil Janiak (45), Łukasz Kalbarczyk (59) i Michał Kręcichwost (77).

Arkadia zagrała w składzie: Dawid Opuchlik - Michał Kręcichwost (kapitan), Bartosz Kowalski, Przemysław Olejniczak, Daniel Dyrdół, Arkadiusz Frątczak (od 65. min. Paweł Łukasiewicz), Marcin Gustaw (od 76. min. Robert Stelmaszczyk), Łukasz Kalbarczyk, Dariusz Nowicki, Błażej Wyrkowski, Kamil Janiak (od 79. min. Daniel Pietrzak).

W rezerwie pozostali: Marcin Jaskulski i Bartłomiej Wojnicz.

Na zdjęciu: 3. minuta meczu, 16-letni Błażej Wyrkowski (nr 11) inauguruje festiwal strzelecki.