Zapowiedź XII (I) kolejki

• autor: iregre, 2011-03-30 23:41

W niedzielę (3 kwietnia) o godzinie 16:00 na boisku w Gnojnie piłkarze Arkadii Jaksice zainaugurują rundę wiosenną sezonu 2010/11. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna Równych Szans Suchatówka. Rywale po jesiennej serii gier zajmują piąte miejsce w tabeli grupy VI Klasy B mając na koncie sześć wygranych i pięć porażek.

Miejmy nadzieję, że w niedzielnym pojedynku jaksicka jedenastka zaprezentuje swoje najlepsze oblicze i po ostatnim gwizdku sędziego - unosząc ręce w geście triumfu - będzie mogła cieszyć się kompletem zdobyczy punktowych, rewanżując się tym samym ekipie z Suchatówki (najbardziej bramkostrzelnej w naszej grupie Klasy B) za sromotną porażkę na starcie sezonu. Powodzenia, Arkadio!

Szeroka kadra Arkadyjczyków (szeroka przede wszystkim na papierze) powiększyła się w przerwie zimowej o kolejnych graczy: Marcina Jaskulskiego, Pawła Łukasiewicza i Błażeja Wyrkowskiego. Optymizmem napawa fakt, że wyżej wymienieni, mimo młodego wieku, prezentują na boisku piłkarskim futbolowe rzemiosło na solidnym poziomie.

Na rundę wiosenną życzę debiutującym w zielono-żółtych barwach Arkadii, jak i tym, którzy w kadrze figurują od czasów bardziej bądź mniej zamierzchłych, przede wszystkim determinacji, hartu ducha, krytycznej samooceny i anielskiej cierpliwości. Zarządowi (z Prezesem na czele) i Trenerowi takich zawodników w drużynie, dla których przywdziewanie koszulki z napisem "ARKADIA" będzie przyjemną odskocznią od codzienności, a nie cotygodniowym weekendowym obozem pracy. Wszystkim zaś razem (również tym odwiedzającym stronkę, a kibicującym innym drużynom) życzę podczas wiosennych kolejek samych radości.

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

22.10.2000 - Omega - LZS Jaksice    1-2
(Tomasz Kowalski - 2)

27.05.2001 - LZS Jaksice - Omega    3-3
(Marcin Dróżdż - 2, Marcin Pędziński - 1)

16.09.2001 - Arkadia - Omega        0-1

28.04.2002 - Omega - Arkadia        7-0

22.08.2004 - Arkadia - Omega/LZS    8-1
(Adam Cyrankowski - 4, Marcin Ruta - 1, Tomasz Kowalski I - 1, Maciej Kowalski - 1, Tomasz Kowalski II - 1)

10.04.2005 - Omega/LZS - Arkadia    1-2
(Marcin Ruta - 1, Dawid Więch - 1)

* * * W RUNDZIE JESIENNEJ * * *

29.08.2011 - Równe Szanse - Arkadia 9-2 (4-0)
(Ariel Olszewski - 2, Przemysław Olszewski - 2, Tomasz Szafrański - 2, Mateusz Więzewski - 2, Michał Ciesielski - 1 /dla RS/ oraz Marcin Gustaw - 2 /dla Arkadii/)

Arkadia Jaksice: Przemysław Olejniczak (od 46. min. jako bramkarz zagrał Tomasz Kowalski) - Michał Kręcichwost, Bartosz Kowalski, Tomasz Kowalski, Maciej Bąk, Daniel Dutkiewicz (od 46. min. Michał Morawski), Marcin Gustaw, Łukasz Kalbarczyk, Daniel Pietrzak, Hubert Krysztofiak (od 46. min. Jarosław Sołomonow), Damian Trzupek.

Relacja z meczu - kliknij

* * * O RYWALU * * *

Równe Szanse Suchatówka - kliknij

"Dwucyfrówki" Równych Szans Suchatówka* (d. Omega Suchatówka, LZS/Omega Markowo)
- zwycięstwa:
Równe Szanse - Iskra Sikorowo         11-1  (2010/11)
Iskra Sikorowo - Równe Szanse          3-10 (2009/10)
- porażki:
Omega/LZS Markowo - Fregata Polanowice 2-14 (2005/06)
Omega/LZS Markowo - Tarant Wójcin      1-11 (2004/05)
Omega Suchatówka - Błękitni Cieślin    2-11 (1993/94)

(* dane z ostatnich 20. sezonów oraz rundy jesiennej sezonu 2010/11)

Zdobywcy bramek (41) po XI kolejkach: 13 - Szymon Piech; 6 - Ariel Olszewski, Tomasz Zielas; 4 - Mariusz Miszczyk; 2 - Przemysław Olszewski, Tomasz Szafrański, Mateusz Więzewski, Damian Morawski; 1 - Michał Ciesielski, Dawid Łada, Michał Kata, Maciej Poświatowski.

*** POZOSTAŁE PARY XII KOLEJKI ***

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 20. sezonów oraz rundy jesiennej sezonu 2010/11)

Mikrus Szadłowice - Iskra Sikorowo        1   1-0-0    4-0
(niedziela, 14:00; s. Edward Przybysz /Złotniki Kujawskie/; w rundzie jesiennej: 4-0)