Wyszukiwarka

Aktualności

Victoria Gnojno - Arkadia 1-0

• autor: iregre, 2010-11-07 16:14

Porażką zakończyli rundę jesienną sezonu 2010/11 piłkarze Arkadii Jaksice. W derbowym pojedynku (występując w roli gościa) ulegli na boisku w Gnojnie drużynie Victorii. Jedyna bramka meczu padła w 54 min. po strzale Michała Kowalskiego z rzutu karnego. Tym samym Arkadyjczycy przedłużyli do 29. serię nie wygranych meczów wyjazdowych.

W pierwszych minutach spotkania obie drużyny solidarnie - po razie - zagroziły bramce rywali. w 2. min. bardzo dobrze dysponowany bramkarz Arkadii - Kamil Janiak - chroni jaksiczan od straty gola (wybijając przed siebie strzał z pozycji sam na sam), a chwilę później uderzenie Damiana Trzupka (z 10. metra) łapie miejscowy golkiper. Pod koniec pierwszego kwadransa gry piłka posłana zza pola karnego przez Bartosza Kowalskiego trafia w słupek. W odpowiedzi, lekki strzał głową - z okolic wapna - Adama Cyrankowskiego (byłego gracza Arkadii) bez problemów chwyta jaksicki bramkarz. W 18. i 26. min. Victoria nie wykorzystała dwóch dogodnych sytuacji. Najpierw - po zamieszaniu w polu karnym - kolejny były gracza Arkadii - Tomasz Kowalski (II) - przenosi futbolówkę - strzałem z kilku metrów - ponad bramką, a później, pozostawiony bez opieki (na 8. metrze) gracz z Gnojna nie trafia... w piłkę. W 29. min. niezbyt silny strzał (z 20. m) Daniela Dutkiewicza nie stwarza problemu golkiperowi gospodarzy. Osiem minut później Kamil Janiak znów popisuje się bramkarskim kunsztem uprzedzając (na 30. metrze) pędzących do piłki oswobodzonych miejscowych napastników. Pod koniec pierwszej części gry zarysowała się delikatna przewaga gości, czego konsekwencją był strzał aktywnego Daniela Dyrdóła, który swój kres znalazł na spojeniu bramki Victorii, oraz ładne uderzenie Michała Morawskiego łapane "na dwa razy" przez nieetatowego bramkarza Victorii.

W 54. min. Victoria przeprowadza akcję. W starciu (w okolicach 25. metra) między obrońcą Arkadii a napastnikiem Victorii, pierwszy z nich przewraca się na murawę... Na przeciwko zmierzającego w kierunku bramki zawodnika gospodarzy wybiega bramkarz Arkadii... Zdaniem sędziego, czego konsekwencją był rzut karny, Kamil Janiak faulował zawodnika Victorii. Wydaje się, że tym razem spryt doświadczonego zawodnika Victorii górował nad umiejętnościami arbitrażowymi "pana w czerni". Jedenastkę na bramkę zamienił Michał Kowalski. Po stracie gola obraz meczu nie uległ zmianie; obie drużyny co jakiś czas zapędzały się pod bramkę rywala. Zawsze jednak bez wymiernych efektów. W 63. min. - niejako w rewanżu za akcję z pierwszej części gry - Arkadyjczyk Tomasz Kowalski nie trafia w polu karnym w śliską piłkę... Minutę później ładnie z wolnego strzela Dariusz Nowicki.  Bramkarz jest jednak na posterunku. Na 20. min. przed końcem meczu, co niektórzy widzieli piłkę odbitą w polu karnym Victorii od ręki miejscowego obrońcy. Niestety, nie wszyscy... Chwilę później - końcówki palców bramkarza Arkadii - bronią przyjezdnych (po strzale z czystej pozycji z 12. metra) od straty drugiego gola. Można powiedzieć, że im bardziej drużyny próbowały strzelić gola, tym mniej im owe próby wychodziły. W ostatniej minucie meczu - gdy bramkarz Arkadii zapędził się na stronę rywali, a piłkę przejęła Victoria - bliski zdobycia gola z połowy boiska był Adam Cyrankowski. Zabrakło jednak precyzji.

Pomimo porażki na słowa pochwały zasłużyli wszyscy zawodnicy Arkadii. Przede wszystkim za wolę walki i nieustępliwość. Tym razem szczęście (być może w 100% wykorzystane w meczu z Zootechnikiem) było po stronie gospodarzy. Gdyby przyznawać punkty tylko za grę to myślę, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem. W piłce nożnej liczą się jednak bramki, a o tę jedną Victoria była dziś lepsza. Gratulujemy.

I jeszcze coś a la postscriptum. Arkadia przybyła dziś na mecz do Gnojna mimo do tego, że do tej pory (stan na 7 listopada 2010 r., godz. 20:30), do klubu nie wpłynęło oficjalne zaproszenie od zarządu Victorii.

Victoria Gnojno - Arkadia Jaksice 1-0 (0-0)

Bramka: Michał Kowalski (54 - karny)

Arkadia Jaksice: Kamil Janiak /ż.k./ - Michał Kręcichwost, Michał Morawski, Dariusz Nowicki /ż.k./, Maciej Bąk, Daniel Dyrdół, Bartosz Kowalski, Daniel Dutkiewicz (od 69. min. Hubert Krysztofiak), Arkadiusz Frątczak, Daniel Pietrzak (od 46. min. Tomasz Kowalski), Damian Trzupek.

Na zdjęciu: obie drużyny tuż przed rozpoczęciem derbowego pojedynku.