Strzelcy (po X kolejce)

• autor: iregre, 2010-11-01 16:05

W przedostatniej jesiennej serii gier piłkarze Klasy B - grupy VI - 21 razy cieszyli się zdobyczą bramkową. Wynik nie jest porywający zważywszy na to, że średnia kolejkowa wynosi ponad 28.  Tym razem aż trzy drużyny (Gopło Kościeszki, Unia Leszcze i Zootechnik Kołuda Wielka) nie zwiększyły swojego dorobku strzeleckiego. Podobna sytuacja - co jest rekordem trwającej rundy - działa się w II i VIII kolejce.

Mecze bez straty gola:

1.Arkadia Jaksice        - 4
2.Gopło Kościeszki       - 3
  Kujawianka II Strzelno - 3

Mecze bez zdobytej bramki:

1.Gopło Kościeszki       - 3
  Iskra Sikorowo         - 3
  Victoria Gnojno        - 3 (w tym walkower)

Niedzielne drużynowe popisy strzeleckie tym razem przełożyły się na dokonania indywidualne, jako że królem strzelców X kolejki został gracz najskuteczniejszego zespołu - Kujawiaka Sukowy (sensacyjne 5 goli zaaplikowane Mikrusowi Szadłowice). Mateusz Wójcikowski, bo o nim mowa, aż czterokrotnie unosił ręce w geście triumfu, zwiększając swój dotychczasowy dorobek do siedmiu oczek i stając się - obok Mariusza Grzegorczyka - najskuteczniejszym piłkarzem zespołu z Sukowych. Dwie bramki na boisku w Gniewkowie strzelił doświadczony zawodnik Równych Szans - Tomasz Zielas, dzięki czemu 35-latek z Suchatówki ma na swoim koncie już pół tuzina zdobyczy.

W czołówce bez większych zmian. Poza Łukaszem Pietrowskim z Gopła Kościeszki i Damianem Sypniewskim z Mikrusa Szadłowice, pozostali zawodnicy stojący dotychczas na podium klasyfikacji (Paweł Stępień, Szymon Piech i Łukasz Stępień) solidarnie zaliczyli po jednym trafieniu. Dla Pawła Stępnia (zdobył bramkę z rzutu karnego) mecz z Kujawiakiem Sukowy był 10. z rzędu, w którym strzelił przynajmniej jednego gola. Jeśli i tej sztuki dokona w spotkaniu przeciwko liderowi z Kóz będziemy świadkami swoistego rekordu.

Po niedzielnych meczach w zestawieniu strzelców zadebiutowali dwaj gracze Iskry Sikorowo: Mikołaj Gunerka i Mikołaj Rosiak.

Czołówka klasyfikacji strzelców:

17 - Paweł Stępień (Szadłowice)

12 - Szymon Piech (Suchatówka),

11 - Łukasz Stępień (Orłowo),

10 - Damian Sypniewski (Szadłowice), Łukasz Pietrowski (Kościeszki),

8 - Michał Kujawa (Kozy)

7 - Mariusz Grzegorczyk (Sukowy), Mateusz Wójcikowski (Sukowy), Robert Kotlarek (Strzelno)

6 - Ariel Olszewski (Suchatówka), Tomasz Zielas (Suchatówka), Dawid Górski (Orłowo), Bartosz Pawikowski (Kozy), Emil Szymański (Kozy)

5 - Adam Łaszcz (Szadłowice), Adam Cyrankowski (Gnojno), Jakub Pawlaczyk (Orłowo), Mariusz Kwiatkowski (Kołuda Wielka), Mariusz Olejniczak (Leszcze), Łukasz Łaszkiewicz (Strzelno),

4 - Sławomir Idczak (Sikorowo), Jakub Skonieczny (Sukowy), Dawid Dworatczek (Kościeszki), Mateusz Grobelny (Strzelno)

3 - 8. zawodników

2 - 22. zawodników (m. in. Marcin Gustaw, Marcin Ruta, Daniel Dyrdół i Tomasz Kowalski z Arkadii Jaksice)