Zapowiedź IX kolejki

• autor: iregre, 2010-10-20 20:47

I znów trzeba powiedzieć: teraz albo nigdy. Już dwa tygodnie temu miała zostać przełamana czarna seria niewygranych meczów wyjazdowych. Wówczas Arkadia udała się do ostatniej w tabeli Iskry Sikorowo. Skończyło się nie tak jak można było sobie życzyć. W IX kolejce jaksiccy gracze po raz drugi wybiegną na boisko drużyny zamykającej ligową tabelę. Spotkanie w Leszczach, gdzie rywalem Arkadii będzie miejscowa Unia, rozpocznie się w niedzielę (24 października) o godzinie 14:00.

W ostatnich 27. potyczkach wyjazdowych jaksiczanie ugrali zaledwie 4 remisy, a z końcowym gwizdkiem pozostałych 23. spotkań schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy: 19 - 102! Na owe 19 zdobyczy  złożył się dorobek: Jarosława Sołomonowa - 4, Ariela Jastrzembskiego - 3, Przemysława Olejniczaka - 3, Tomasza Kowalskiego - 2, Marcina Gustawa - 2, Marcina Ruty - 1, Łukasza Kalbarczyka - 1, Jacka Sucharskiego - 1, Dariusz Nowickiego - 1 i Daniela Dyrdóła - 1. W VIII rundzie gier Mikrus Szadłowice przerwał w Kołudzie Wielkiej serię 20. nieprzegranych domowych spotkań Zootechnika. Czy w niedzielę Unia Leszcze pozwoli Arkadii wyzerować wyjazdowy niechlubny stan licznika? Powodzenia, Arkadio!

*** NASZ RYWAL ***

Unia Leszcze jest jednym z najmłodszych klubów w województwie kujawsko-pomorskim, a co za tym idzie i w naszej grupie Klasy B. Powołano ją do życia 16 listopada 2008 r. Prezesem Unitów został Wojciech Mielcarek. Niespełna rok później czerwono-czarna drużyna piłkarska z serca Kujaw rozegrała (na boisku w Piotrkowie Kujawskim) pierwszy - i to od razu derbowy - pojedynek ligowy o B-klasowe punkty. Rywalem był zespół Kujaw Kozy. W przedostatnią niedzielę sierpnia 2009 r. górą była drużyna z Kóz (0-3). W kolejnym spotkaniu derbowym (z III kolejki) - tym razem z rezerwami radziejowskiego Startu - zawodnicy z Leszczy wywalczyli pierwszy punkt (2-2).  Dotychczasowy ligowy bilans Unii zamyka się na 30. meczach, z czego tylko dwa zakończyły się wygraną najbliższego rywala Arkadii (4-1 z Iskrą Sikorowo, 5-3 z Victorią Gnojno). Bilans bramkowy: 43-115.

*** HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH ***

24.10.2010 - Unia Leszcze - Arkadia Jaksice        ?-?

*** POZOSTAŁE PARY IX KOLEJKI ***

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 20. sezonów tj. 1990/91 – 2009/10)

Gopło Kościeszki - Kujawiak Sukowy              16  10-2-4   36-21
niedziela, 14:00; w ub. sezonie: nie grali)

Kujawianka II Strzelno - Zootechnik Kołuda Wlk.  4   1-0-3    3-11*
niedziela, 11:30; w ub. sezonie: 2-1)

Mikrus Szadłowice - RS Suchatówka                0   0-0-0    0-0
(niedziela, 13:00;
w ub. sezonie: nie grali)

Orłowianka Orłowo - Kujawy Kozy                  8   4-0-4   16-13
niedziela, 14:00; w ub. sezonie: 3-0)

Victoria Gnojno - Iskra Sikorowo                12   5-2-5   27-36
(niedziela, 11:00;
w ub. sezonie: 0-3 wo)

* do bilansu wliczono dwumecz Sokół Strzelno - Zootechnik Kołuda Wielka z sezonu 1994/95

Weryfikacja meczu z VII kolejki: Victoria Gnojno - Kujawiak Sukowy 0-3 wo (informacja za stroną K-PZPN)

*** JUNIORZY MŁODSI ***

Juniorzy młodsi Arkadii Jaksice w VII kolejce spotkań podejmą na "własnym" boisku ostatnią drużynę w ligowej tabeli - Kolorowych Krusza Zamkowa. Kolorowi - podobnie jak i nasz zespół  - nie zapisali jeszcze na swoim koncie żadnych zdobyczy punktowych... Spotkanie, które poprowadzi p. M. Jędzejczyk rozpocznie się na boisku w Gnojnie w niedzielę o godzinie 14:00 (zbiórka w Gnojnie o godzinie 13:00). Powodzenia!

Dotychczasowe mecze Kolorowych Krusza Zamkowa:

Znicz Rojewo - Kolorowi             11-0
Kolorowi - Cuiavia Inowrocław        0-3 wo
Noteć Inowrocław - Kolorowi         11-2

Kolorowi - Gopło Kruszwica           0-12
Kolorowi - KP Jeziora Wielkie        2-6

Pozostałe pary VII kolejki:

Fregata Polanowice - Cuiavia Inowrocław
(sobota, 11:00; w ub. sezonie: nie grali w tej kat. wiekowej)

KP Jeziora Wielkie - Gopło Kruszwica
(sobota, 13:30; w ub. sezonie: nie grali w tej kat. wiekowej