Zapowiedź V kolejki

• autor: iregre, 2010-09-23 02:07

To będzie najdalszy* wyjazd drużyny Arkadii Jaksice w bieżących rozgrywkach. Już w niedzielę (26.09) nasi piłkarze wybiorą się do dalekich (jak na B-klasowe realia) Kóz, aby wczesnym popołudniem (o godzinie 15:15) na miejscowym boisku stawić czoła obecnemu liderowi tabeli - zespołowi Kujaw.

Czy po raz drugi w tym sezonie konsekwencją dobrej postawy jakiskich graczy będzie zmiana na fotelu lidera ligowych zmagań? Czy po ponad dwuletnim oczekiwaniu na komplet wyjazdowych punktów Arkadyjczycy wrócą do domu bogatsi o trzy oczka? Mam nadzieje, że już frekwencja na przedmeczowej zbiórce da podstawy do optymizmu, który potem (od godziny 15:15) trzeba będzie wesprzeć ambitną i mądrą grą... Powodzenia, Arkadio!

*Orientacyjne odległości pomiędzy Jaksicami a miejscowościami, w których rywale Arkadii rozgrywają swoje mistrzowskie pojedynki:

Orłowo                    -  7 km
Gnojno                    -  8 km

Szadłowice                - 14 km
Sikorowo                  - 16 km
Gniewkowo                 - 18 km
Kołuda Wielka             - 24 km
Strzelno                  - 29 km
Sukowy                    - 32 km
Kościeszki                - 36 km
Leszcze                   - 45 km
Kozy                      - 57 km

*** NASZ RYWAL ***

Klub Sportowy Kujawy Kozy - jak informuje strona internetowa - został założony 28 października 1990 r. Do B-klasowej rywalizacji przystąpił w sezonie 1991/92. Pierwszym ligowym przeciwnikiem naszego najbliższego rywala był zespół Orionu Popowo. Spotkanie rozegrane w Popowie zakończyło się wygraną gospodarzy 3-0... Drużyna z Kóz - miejscowości, która do 1998 r. administracyjnie należała do województwa włocławskiego - do 2004 r. rywalizowała w rozgrywkach prowadzonych przez Włocławski Okręgowy Związek Piłki Nożnej i - po wspomnianych zmianach administracyjnych - Podokręg Włocławski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Debiut pośród drużyn dawnego województwa bydgoskiego nastąpił w sezonie 2004/05 i nie wypadł zbyt okazale; Kujawy (wygrywając 4 mecze, remisując 3 i przegrywając 15) zajęły pośród drużyn rywalizujących w Klasie B jedenastą - przedostatnią - pozycję. Nieco bogatsze w zdobycze punktowe były kolejne lata, jednak nigdy drużyna z powiatu radziejowskiego nie włączyła się do walki o szczytniejsze cele niż środek ligowej tabeli (największy sukces to 7. miejsce /w 12-drużynowej stawce/ w sezonie 2006/07). Bardzo więc możliwe, na co wskazują dotychczasowe znaki na... murawie i w tabeli, że bieżący sezon może być najlepszym w całej historii - świętującego 20. urodziny - klubu.

*** HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH ***

26.09.2004 - Arkadia - Kujawy Kozy        4-0
(Adam Cyrankowski - 2, Dawid Więch - 1, Tomasz Kowalski II - 1)

15.05.2005 - Kujawy Kozy - Arkadia        1-2
(Marcin Ruta - 2)

*** POZOSTAŁE PARY V KOLEJKI ***

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 20. sezonów tj. 1990/91 – 2009/10)

Gopło Kościeszki - Mikrus Szadłowice        0   0-0-0    0-0
niedziela, 14:00; w ub. sezonie: nie grali)

Iskra Sikorowo - Kujawiak Sukowy           18   4-7-7   33-35
niedziela, 11:00; w ub. sezonie: 1-2)

Orłowianka Orłowo - Kujawianka II Strzelno  8   0-2-6    7-21
(niedziela, 16:00;
w ub. sezonie: 0-0)

Unia Leszcze - RS Suchatówka                2   0-0-2    5-8
niedziela, 15:00; w ub. sezonie: 3-4)

Victoria Gnojno - Zootechnik Kołuda Wlk.    4   1-0-3    7-13
niedziela, 11:00; w ub. sezonie: 2-3)

*** JUNIORZY MŁODSI ***

Po raz drugi w bieżącym sezonie młodzi piłkarze Arkadii Jaksice będą odpoczywać od trudów ligowych bojów. Owa pauza spowodowana została wycofaniem z rywalizacji w kategorii  juniorów młodszych zespołu inowrocławskiej Goplanii. To już drugi taki smutny przypadek dotykający drużynę ze stolicy Kujaw Zachodnich. Przypomnę, że tą pierwszą wycofaną była ekipa Dwójki Inowrocław, z którą Arkadia miała zmierzyć się w inauguracyjnej serii gier.

W następnej kolejce (02.10) jaksiczanie udadzą się na pojedynek do Rojewa, gdzie rywalem będzie miejscowy Znicz. Natomiast tydzień później (09.10) zadebiutują przed własną publicznością. Ich przeciwnikiem będzie w ten czas zespół Cuiavii Inowrocław.

Pary III kolejki:

Kolorowi Krusza Zamkowa - Cuiavia Inowrocław
(sobota, 14:00; w ub. sezonie: 2-8)

KP Jeziora Wlk. - Znicz Rojewo
(niedziela, 13:30; w ub. sezonie: nie grali)

Noteć Inowrocław - Gopło Kruszwica
(poniedziałek, 17:00; w ub. sezonie: nie grali)

Pauzują: Arkadia Jaksice i Fregata Polanowice