Zapowiedź III kolejki

• autor: iregre, 2010-09-09 16:01

W niedzielę (12.09) piłkarze Arkadii Jaksice rozegrają kolejny pojedynek o mistrzostwo Klasy B. Tym razem nasza drużyna - podbudowana derbową wygraną z Orłowianką Orłowo - uda się na mecz do Sukowych. Przeciwnikiem jaksiczan będzie miejscowy Kujawiak. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:00.

Trudno wskazać faworyta tego spotkania. Za drużyną Kujawiak przemawia atut własnego boiska, nadspodziewanie łatwa wygrana (2-0) z Zootechnikiem Kołuda Wielka, a więc z czołową drużyną minionego sezonu, oraz niższa porażka (Kujawiak 2-5, Arkadia 2-9) z obecnym liderem rywalizacji - zespołem Równych Szans Suchatówka. A co stoi po stronie Arkadii? Myślę, że doświadczenie i umiejętności piłkarskie (nie ujmując nic zawodnikom Kujawiaka, było nie było, Arkadia przez pięć sezonów rywalizowała na A-klasowym szczeblu) oraz drużynowa ambicja i wiara w dobry wynik, podparta miłymi wspomnieniami z ubiegłego weekendu. Powodzenia, Arkadio.

*** NASZ RYWAL ***

Zespół Kujawiaka Sukowy do ligowej rywalizacji przystąpił w 1992 r. Wcześniej, w latach 60., 70. i 80., w rozgrywkach lig gminnych i powiatowych, niekiedy z sukcesami, występowała drużyna pod szyldem LZS Sukowy. Jako, że z  czasów zamierzchłych pozostały ledwie szczątkowe zapiski, wspomnijmy pokrótce te "nowożytnie" osiągnięcia zespołu z terenu gminy Kruszwica. Na przestrzeni osiemnastu lat ligowych zmagań, tymi najowocniejszymi w triumfy okazały się dwa pierwsze sezony. W tym debiutanckim (1992/93), na mecie rozgrywek Klasy B, Kujawiak zameldował się na szczycie tabeli (wyprzedzając Błękitnych Cieślin i Iskrę Sikorowo) i w nagrodę awansował do Klasy A. A-klasowa rzeczywistość nie była zbyt surowa dla beniaminka. Wygrywając 7 meczów (m.ni. z Unią Gniewkowo /3-2/, z Kujawianką Strzelno /2-0/) i 5 remisując Kujawiak zajął 12. miejsce, gwarantujące utrzymanie się pośród "A-klasowców". W kolejnym sezonie (1994/95) nie było już tak dobrze. Mówiąc wprost było bardzo źle. Tylko 6 punktów, ostatnie miejsce w tabeli i bagaż 96. straconych bramek równał się degradacji. Do tej pory, a więc przez kolejnych 15 sezonów nie udało się graczom z Sukowych powrócić - choćby na sezon - do Klasy A. Mało tego, bywało również, że umiejętności (czy na pewno umiejętności?) starczało tylko na walkę w C-klasowej stawce (1998-2001).

W ubiegłym sezonie ekipa z podkruszwickiej miejscowości  zajęła w grupie VI Klasy B 8. pozycję,  gromadząc 25. punktów (8 zwycięstw, 1 remis i 13 porażek; bramki: 35-49) i wyprzedzając czterech rywali.

*** HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH ***

24.09.2000 - Kujawiak - LZS Jaksice        6-0

29.04.2001 - LZS Jaksice - Kujawiak Sukowy 0-0

12.09.2004 - Arkadia - Kujawiak Sukowy     2-2
(Tomasz Kowalski - 1, Tomasz Kowalski II - 1)

01.05.2005 - Kujawiak - Arkadia Jaksice    2-3
(?)

*** POZOSTAŁE PARY III KOLEJKI ***

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 20. sezonów)

Iskra Sikorowo - Zootechnik Kołuda Wlk.   8   0-1-7   11-44
(niedziela, 11:00)

Kujawy Kozy - RS Suchatówka               6   4-0-2   16-14
(niedziela, 15:45)

Orłowianka Orłowo - Gopło Kościeszki      8   1-1-6    4-26
(niedziela, 16:00)*

Unia Leszcze - Kujawianka II Srzelno      2   0-1-1    2-11
(niedziela, 16:00)

Victoria Gnojno - Mikrus Szadłowice       0   0-0-0    0-0
(niedziela, 11:00)

* KS K-PZPN nie podało wiadomości o terminie rozegrania meczu.

*** JUNIORZY MŁODSI ***

W weekend rozgrywki miała zainaugurować drużyna juniorów młodszych Arkadii Jaksice, jednakże - w związku z wycofaniem się z rywalizacji zespołu Dwójki Inowrocław - jaksiczanie w I kolejce pauzują, a do ligowych zmagań (w grupie IV) przystąpią w następny weekend. Wówczas to zmierzą się w Polanowicach z juniorami Fregaty.

Pozostałe pary I kolejki:

Cuiavia Inowrocław - Gopło Kruszwica (sobota, 14:00)

KP Jeziora Wlk. - Fregata Polanowice (sobota, 13:30)

Noteć Inowrocław - Znicz Rojewo (sobota, 11:00)

Kolorowi Krusza Zamkowa - Goplania Inowrocław (mecz odbędzie się 21 września o godz. 17:00)