Zjednoczeni kibicują LZSowi

• autor: iregre, 2010-06-19 21:30

A jednak warto było się bić o 12. miejsce w końcowej tabeli rozgrywek o mistrzostwo Klasy A - grupy II bydgoskiej. Co prawda, na chwilę obecną piłkarze Zjednoczonych Chwaliszewo tylko jedną nogą są w Klasie A, ale przy korzystnym (zwycięstwo LZSu Kościelec) rezultacie barażowego dwumeczu o awans do V Ligi, Klasa A również w przyszłym sezonie w Chwaliszewie stanie się faktem.

Taki stan rzeczy to przede wszystkim zasługa dobrych występów reprezentantów naszego regionu (Unia Gniewkowo i - było, nie było - LTP Lubanie) w ostatnich kolejkach rywalizacji na IV-ligowym froncie. Obie te ekipy znalazły się "nad kreską" i w sezonie 2010/11 znów powalczą na piątym szczeblu rozgrywek. Smutek degradacji z IV Ligi dotknął jedynie zespół Ziemowita Osięciny. Mowa oczywiście o drużynach, które "lecą" do naszej V Ligi.

Ten korzystny układ jest "przyczyną" degradacji z V Ligi - grupy II do Klas A jedynie dwóch ostatnich ekip, z których jedna - Kujawskie Pogranicze - zasili "naszą" Klasę A, albo inaczej, zamieni się szczeblami z Czarnymi Wierzchosławice. Pozostaje więc zwolnić jeszcze miejsca dla trójki beniaminków (na pewno Piast Kołodziejewo i - prawdopodobnie - Orzeł Kcynia i Zjednoczeni Szarlej); dwa miejsca wolne, to te po LZSie Świątkowo/Cerekwica i Arkadii Jaksice, to trzecie będzie wolne po LZSie Kościelec (jeśli awansuje) lub po Zjednoczonych Chwaliszewo (jeśli LZS pozostanie w Klasie A).

Poniżej historia dotychczasowych pojedynków barażowych o awans do V Ligi, rozgrywanych pomiędzy wicemistrzami Klas A - grupy włocałwskiej oraz grupy II bydgoskiej:

04/05- Kujawianka Strzelno - Jagiellonka Nieszawa      4-2  1-4

05/06- Tęcza Topólka - Unia II Janikowo / Kołodziejewo 0-3  0-5

06/07- Cukrownik Fabianki - Gopło Kruszwica            2-2  0-3

07/08- barażu nie rozgrywano - wicemistrzowie Klas A (Unia Gniewkowo i Orlęta Aleksandrów Kujawski) awansowali bezpośrednio do V Ligi.

08/09- Wzgórze Raciążek - Tarant Wójcin                0-0  0-2

Do tej pory trzy razy zwycięsko z barażowej batalii wychodzili wicemistrzowie "naszej" Klasy A, a tylko raz triumfował wicemistrz z grupy włocławskiej. Na dodatek - ku pokrzepieniu serc kibiców LZSu Kościelec - do V Ligi wchodziły wyłącznie te drużyny, które pierwszy pojedynek rozgrywały w roli gościa...

autor: lider89 2010-06-26 14:19:51

Profil lider89 w Futbolowo już coś wiadomo co z tą arkadią było już zebranie zarządu?