Strzelcy Klasy A (stan na 17.05)

• autor: iregre, 2010-05-17 19:51

To był prawdziwy festiwal strzelecki. W siedmiu spotkaniach weekendowych gier, nie dość, że każda z drużyn przynajmniej raz cieszyła się zdobyczą bramkową, to wszystkie razem wzięte dopisały do swoich kont aż 43 trafienia.

Tak skuteczni piłkarze naszej grupy Klasy A nie byli od niemal czterech lat! Wówczas, w finałowej serii sezonu 2005/06 (11 czerwca 2006 r.) zawodnicy ustrzelili również 43 oczka. Natomiast ostatnim wyśrubowanym rekordem strzeleckim (od sezonu 1998/99, tj. od czasu gdy rywalizacja przebiega w 14-drużynowej grupie) jest ten - z rozgrywanej na raty - XVI kolejki sezonu 2005/06. Piłka zatrzepotała w ten czas siatce aż 49 razy, a wyniki przedstawiały się następująco: Brzyskorol Brzyskorzystewko - Fregata Polanowice 16-2; LZS Świątkowo/Cerekwica - Dąb Barcin 0-3; Czarni Wierzchosławice - 1FC Brudzyń 3-3; Gopło II Kruszwica/Racice - Pogoń II Mogilno 2-2; Kujawianka Strzelno - Dąb Bąkowo 10-0; Kujawy Markowice - Zagłębie Piechcin 3-1; Kometa Więcławice - Unia II Janikowo/Kołodziejewo 1-3.

Najskuteczniejszym zawodnikiem sobotnio-niedzielnych gier został gracz Piasta Złotniki Kujawskie - Piotr Woźniak, który czterokrotnie zmusił do kapitulacji rezerwowego bramkarza Kolorowych Krusza Zamkowa, a tym samym podwoił swój dotychczasowy dorobek strzelecki. Skutecznością popisali się również czołowi zawodnicy klasyfikacji strzelców - Maciej Książkiewicz z LZSu Jadowniki (pierwszy hat-trick w sezonie), Dawid Markowski z Dębu Bąkowo (czwarty hat-trick) i Krzysztof Sobczak z Czarnych Wierzchosławice (drugi hat-trick).

W niedzielnym meczu na szczycie (LZS Kościelec - Fregata Polanowice) spotkali się prowadzący na liście snajperów. Tę bezpośrednią rywalizację (Marcin Moritz - Szymon Burdziński) wygrał napastnik LZSu (1-0). Dzięki temu trafieniu jego przewaga nad następnym  zawodnikiem w klasyfikacji cały czas wynosi dwa gole.

Tym razem w zestawieniu strzelców zadebiutowało czterech zawodników: Damian Wasiak (Burza), Damian Stefański (Dąb), Marek Krotoszyński (Kolorowi), Przemysław Abram (Piast).

Oto czołówka klasyfikacji strzelców Klasy A - grupy II bydgoskiej (stan na 17.05):

21 - Marcin Moritz (Kościelec)

19 - Maciej Książkiewicz (Jadowniki)

18 - Dawid Markowski (Bąkowo), Szymon Burdziński (Polanowice)

17 - Krzysztof Sobczak (Wierzchosławice)

15 - Dawid Olejniczak (Bąkowo)

14 - Sławomir Szpulecki (Gębice)

12 - Sebastian Krysiak (Nowa Wieś Wielka), Radosław Leszczyński (Nowa Wieś Wielka)

11 - Bartosz Sobociński (Wierzchosławice), Piotr Czerwiński (Krusza Zamkowa), Piotr Tomkiewicz (Inowrocław)

10 - Michał Szeremet (Nowa Wieś Wielka), Michał Bąkowski (Brzoza), Marcin Kośka (Złotniki Kujawskie)

9 - Tomasz Fajkowski (Wierzchosławice), Patryk Walczak (Polanowice), Przemysław Dera (Chwaliszewo)

8 - Marcin Ruta (Jaksice), Przemysław Pachut (Nowa Wieś Wielka), Sebastian Walczak (Polanowice), Mateusz Mendelewski (Kościelec), Piotr Pacia (Gębice), Piotr Woźniak (Złotniki Kujawskie)

7 - Dawid Książkiewicz (Jadowniki), Adrian Wiśniewski (Jadowniki)

6 - Krzysztof Filipiak (Bąkowo), Rafał Sobieralski (Brzoza), Kamil Krotoszyński (Gębice), Fabian Malerowicz (Złotniki Kujawskie)

5 - Marcin Wijata (Wierzchosławice), Bogumił Burdziński (Polanowice), Maciej Kowalski (Krusza Zamkowa), Łukasz Michalczyk (Krusza Zamkowa), Bartosz Brzykcy (Jadowniki), Marek Poznański (Chwaliszewo)

4 - Jacek Oczki (Bąkowo), Michał Bogusz (Kościelec), Mikołaj Gajewski (Kościelec), Krystian Perdał (Kościelec), Ziemowit Kaczor (Świątkowo/Cerekwica), Rafał Kujawa (Świątkowo/Cerekwica), Mariusz Kwiatkowski (Złotniki Kujawskie), Grzegorz Przybysz (Złotniki Kujawskie)

3 - Ariel Jastrzembski (Jaksice), Przemysław Olejniczak (Jaksice), Dominik Pawlik (Nowa Wieś Wielka), Arkadiusz Kaźmierczak (Wierzchosławice), Marcin Jankowiak (Polanowice), Mariusz Kaźmierski (Polanowice), Błażej Kukuczka (Polanowice), Dawid Pomieciński (Krusza Zamkowa), Maciej Krygier (Jadowniki), Jakub Matuszak (Jadowniki), Marcin Ruciński (Kościelec), Jacek Skibiński (Świątkowo/Cerekwica), Grzegorz Cedro (Gębice), Patryk Szymczak (Gębice), Michał Koczorowski (Inowrocław), Arkadiusz Makowiecki (Inowrocław), Mateusz Ogrodowski (Inowrocław), Adam Kierstan (Złotniki Kujawskie), Marek Kutka (Złotniki Kujawskie), Adrian Bogusz (Chwaliszewo), Piotr Różański (Chwaliszewo)

2 - 39. zawodników

1 - 58. zawodników

samobójcze - 10 (4 dla Piasta, 3 dla Jadownik i po 1 dla Fregaty, Czarnych i Świątkowa/Cerekwicy)

za walkower - 6 (po 3 dla Świątkowa/Cerekwicy i Kościelca)

W sumie: 593 + 6

Na liście strzelców (nie licząc zdobywców goli samobójczych) znajdują się nazwiska 162. zawodników.