Wyszukiwarka

Aktualności

Burza Nowa Wieś Wlk. - Arkadia 7-1

• autor: iregre, 2010-05-16 17:09

Porażką 1-7 (1-4) w Nowej Wsi Wielkiej z miejscową Burzą, piłkarze Arkadii przedłużyli do dwudziestu dwóch czarną serię niewygranych spotkań wyjazdowych. W meczu "bez historii" jedyną bramkę dla jaksickich barw strzelił Przemysław Olejniczak.

Można powiedzieć, że limit na szczęście (jakie niewątpliwie sprzyjało naszym zawodnikom w meczach z Dębem Bąkowo i LZSem Świątkowo /Cerekwica) został - miejmy nadzieję - tymczasowo wyczerpany. Ten mecz nie ułożył się po myśli Arkadyjczyków. Już w 10. min. po rzucie rożnym i strzale głową zawodnicy Burzy objęli prowadzenie. W 17. min. strzał Adama Cyrankowskiego z rzutu wolnego bramkarz Burzy wybił na "róg". Konsekencją tego stałego fragmentu gry były próby strzałów Michała Kręcichwosta i Tomasza Kowalskiego II... Niewiele ponad kwadrans od straty pierwszego gola, wobec braku zdecydowania w szeregach obronnych, Arkadia straciła drugą bramkę.

Ledwie minęły dwie minuty, a piłka (po silnym strzał nowowiejskiego gracza z ok. 25 m) przeleciała tuż przy lewym słupku bramki Dawida Opuchlika i po raz trzeci zatrzepotała w siatce. W 38 min. znów zabrakło koncentracji w jaksickiej defensywie i "bezpańska" futbolówka po wolnym locie wturlała się do bramki gości. Kontaktowy gol dla przedostatniej drużyny w tabeli padł w 40 min.; piłkę na 20. metr zagrał Daniel Pietrzak, pomiędzy próbującymi interweniować obrońcą a bramkarzem Burzy znalazł się Przemysław Olejniczak i sprytnym strzałem zdobył kontaktowego gola. Trzy minuty później ten sam zawodnik - próbując zakończyć akcję zainicjonowaną przez Michała Kręcichwosta - będąc na pozycji sam na sam trafił w bramkarza. Pierwsza część spotkania to zdecydowana przewaga miejscowych, którzy składnymi akcjami jeszcze co najmniej kilkukrotnie byli bliscy pokonania - mimo sporego bagażu bramkowego - nieźle dysponowanego bramkarza Arkadii.

Po przerwie przewaga gospodarzy nieco zmalała. Ale na niewiele się to zdało. Już w 52. min. było 5-1, a niespełna dziesięć minut później Arkadię o kolejnej straty uratowała poprzeczka. W 62. (po strzale Daniela Pietrzaka) i 68. min. (po strzale Adama Cyrankowskiego) miejscowego bramkarza wyręczyli obrońcy... W 73. min. gospodarze zamienili słuszny rzut karny na szóstą zdobycz bramkową. Najdogodniejszej sytuacji (z drugich 45. minut) dla naszej drużyny nie wykorzystał (w 79. min. po akcji Pawła Marciniaka i Adama Cyrankowskiego) Tomasz Kowalski posyłając piłkę - strzałem z najbliższej odległości - wysoko nad bramką.  Burza Nowa Wieś Wielka festiwal strzelecki zakończyła w 84. min. Minutę później znów poprzeczka uratowała naszą ekipę...

Skład Arkadii: Dawid Opuchlik - Adam Cyrankowski (kapitan), Bartosz Kowalski, Adrian Wyrkowski, Paweł Marciniak, Dariusz Nowicki, Tomasz Kowalski I, Tomasz Kowalski II, Michał Kręcichwost, Przemysław Olejniczak, Daniel Pietrzak.