Strzelcy Klasy A (stan na 26.04)

• autor: iregre, 2010-04-26 08:55

W minionym tygodniu piłkarze naszej grupy Klasy A rozegrali osiem spotkań (poza weekendową kolejką, w środę Czarni zmierzyli się z Kolorowymi), w których zdobyli 26 bramek, co daje średnią 3,25 gola na mecz. Owa średnia nie jest porywająca głównie dzięki "zasługom" strzeleckim drużyn przyjezdnych. Warto więc wymienić zawodników, którym udało się w poprzednim tygodniu zdobyć gole na boisku rywala, tym bardziej, że ta lista zamyka się na dwóch nazwiskach: Radosław Leszczyński (Burza) i Rafał Tomaszek (Zjednoczeni).

Z pośród pozostałych 24. bramek, najwięcej dopisano do konta Krzysztofa Sobczaka (Czarni), który w środowym pojedynku ustrzelił hat-tricka. To był już dziesiąty mecz, w którym "Szacun" - ulubieniec wierzchosławickich kibiców, zdobywał gole. Jeśli sprawa zdobywcy bramki z meczu na szczycie, przechyli się na korzyść Bartosza Sobocińskiego (tak ująłem to w poniższym zestawieniu), to również i ta ważna postać dla zespołu Czarnych (kapitan), wzbogaci swój dorobek o trzy oczka.

Na pozycji lidera klasyfikacji strzelców niezmiennie pozostaje Marcin Moritz (Kościelec), mimo tego, że w niedzielne popołudnie ani razu nie pokonał bramkarza Czarnych. Pierwszego gola w rundzie wiosennej zdobył współlider tej klasyfikacji po 13. seriach - Dawid Markowski (Dąb).

Jeśli klasyfikację ograniczyć by jedynie do rundy wiosennej to przewodziłby w niej Maciej Książkiewicz (Jadowniki) z pięcioma trafieniami, a za jego plecami byliby: Bartosz Sobociński (Czarni), Sebastian Walczak (Fregata), Marcin Moritz (Kościelec) i Sławomir Szpulecki (Noteć G.), którzy zdobyli po 4 gole.

Po weekendowej serii gier w zestawieniu pojawił się tylko jeden nowy gracz - mowa o Dawidzie Książkiewiczu (Jadowniki), starszym bracie Macieja.

Oto czołówka klasyfikacji:

17 - Marcin Moritz (Kościelec)

14 - Dawid Markowski (Bąkowo), Maciej Książkiewicz (Jadowniki),

13 - Krzysztof Sobczak (Wierzchosławice)

12 - Dawid Olejniczak (Bąkowo)

10 - Radosław Leszczyński (Nowa Wieś Wlk.), Piotr Czerwiński (Krusza Zamkowa), Michał Bąkowski (Brzoza), Sławomir Szpulecki (Gębice)

9 - Sebastian Krysiak (Nowa Wieś Wlk.), Bartosz Sobociński (Wierzchosławice), Szymon Burdziński (Polanowice), Marcin Kośka (Złotniki Kuj.)

8 - Marcin Ruta (Jaksice), Michał Szeremet (Nowa Wieś Wlk.), Tomasz Fajkowski (Wierzchosławice), Piotr Tomkiewicz (Inowrocław)

7 - Przemysław Pachut (Nowa Wieś Wlk.), Sebastian Walczak (Polanowice), Piotr Pacia (Gębice), Przemysław Dera (Chwaliszewo)

6 - Mateusz Mendelewski (Kościelec)

5 - Krzysztof Filipiak (Bąkowo), Patryk Walczak (Polanowice), Bartosz Brzykcy (Jadowniki), Fabian Malerowicz (Złotniki Kuj.), Marek Poznański (Chwaliszewo)

4 - Jacek Oczki (Bąkowo), Maciej Kowalski (Krusza Zamkowa), Rafał Sobieralski (Brzoza), Adrian Wiśniewski (Jadowniki), Krystian Perdał (Kościelec), Grzegorz Przybysz (Złotniki Kuj.)

3 - 16. zawodników

2 - 34. zawodników

1 - 53. zawodników

samobójcze - 7 (po 3 dla Piasta i Jadownik i 1 dla Fregaty)

za walkower - 6 (po 3 dla Świątkowa/Cerekwicy i Kościelca)

W sumie: 437 + 6

Na liście strzelców (nie licząc zdobywców goli samobójczych) znajdują się nazwiska 136. zawodników.

autor: ~czarni 2010-04-26 16:47:59

avatar Bramka dla Sobocińskiego jak najbardziej słuszna. To od jego pięty (łydki?) odbiła się zanim wpadła do siatki.

autor: ~do czarni 2010-04-26 19:17:18

avatar piłka po błedzie bramkarza odbiła się od Marcina Rucińskiego obrońcy Kościelca .Ale możecie sobie zapisac tą bramke Sobocińskiemu.