Wyszukiwarka

Aktualności

Piast Złotniki Kuj. - Arkadia 2-0

• autor: iregre, 2010-04-24 19:59

W sobotnim meczu o mistrzostwo Klasy A, rozegranym na boisku w Złotnikach Kujawskich, miejscowy Piast pokonał drużynę Arkadii Jaksice 2-0. Wynik został ustalony w pierwszej połowie meczu.

fot.: Arkadia przed meczem z Piastem. Stoją od lewej: Henryk Dróżdż - prezes, Czesław Niewiadomski - trener, Daniel Pietrzak, Marcin Ruta, Michał Morawski, Dariusz Nowicki, Paweł Marciniak, Daniel Dyrdół, Michał Kręcichwost, Ryszard Koczorowski - działacz, Mieczysław Kręcichwost - działacz; u dołu od lewej: Damian Trzupek, Bartosz Kowalski, Arkadiusz Frątczak, Adrian Wyrkowski, Jarosław Sołomonow, Tomasz Kowalski, Dawid Opuchlik.

Mimo nie najwyższych rozmiarów porażki, trudno uznać ten pojedynek za szczytowe osiągnięcie naszych graczy. Gospodarze właściwie przez całe dziewięćdziesiąt minut, z większym bądź mniejszym pomysłem na grę, dyktowali warunki na boisku, a Arkadię od wyższej przegranej uchronił – tradycyjnie dobrze dysponowany – golkiper oraz słupek i poprzeczka, czyli... łut szczęścia. Na palcach jednej ręki można policzyć akcje stworzone przez Arkadyjczyków, chociaż i w tych przypadkach trudno mówić o zamierzonych zagraniach, czy przemyślanej składności. Nie można jednak nikomu odmówić ambicji i chęci do gry, a jednocześnie trzeba zdać sobie sprawę, że zdobywanie (szalenie potrzebnych) punktów z czołówką tabeli w meczach wyjazdowych, jest wyczynem – na obecną chwilę – nie do przeskoczenia.

Z owych wspomnianych akcji naszej drużyny, które w pewnym stopniu zagroziły bramce Piasta, warto wspomnieć niecelny strzał (ponad poprzeczką) Michała Morawskiego (8. min.), czy próbę wrzucenia (29. min.) piłki „za kołnierz” miejscowego bramkarza, przez Adriana Wyrkowskiego – wykonawcę rzutu wolnego.

Tuż po przerwie Damian Trzupek posłał futbolówkę w światło miejscowej bramki, jednak ta – nim dotarła do rąk golkipera – została „sparowana” przez jednego z obrońców. W późniejszym czasie zalążki akcji, zakończonych w okolicach 16. metra stworzyli Michał Morawski i, dwukrotnie, Michał Kręcichwost. W 75 min. Marcin Ruta strzelił z 30 metrów, ale niestety, zbyt słabo, a pięć minut później Damian Trzupek posłał piłkę obok bramki. Chyba najlepszą akcją Arkadii była ta z 88. minuty meczu, gdy to Marcin Ruta ograł obrońców Piasta i podał do debiutującego w jaksickich barwach Daniela Pietrzak, po którego strzale (z ok. 12. metrów) piłka znalazła się... w rękach miejscowego bramkarza.

Trener Arkadii Jaksice - Czesław Niewiadomski, wskazał bramkarza - Dawida Opuchlika i lewego obrońcę - Bartosza Kowalskiego, jako wyróżniających się zawodników naszego zespołu.

Bramki dla Piasta zdobyli (w 14. i 39. min): Mariusz Kwiatkowski i Piotr Woźniak.

W Złotnikach Kujawskich Arkadia zagrała w składzie: Dawid Opuchlik - Tomasz Kowalski (kapitan), Paweł Marciniak, Bartosz Kowalski, Adrian Wyrkowski, Michał Morawski (od 59. min. Michał Kręcichwost), Daniel Dyrdół (od 70. min. Daniel Pietrzak), Jarosław Sołomonow (od 46. min. Damian Trzupek), Arkadiusz Frątczak, Dariusz Nowicki (ż.k.), Marcin Ruta (ż.k.).