Wyszukiwarka

Aktualności

Noteć Gębice - Arkadia Jaksice 2-1

• autor: iregre, 2010-03-27 19:30

To była całkiem przyzwoita inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Arkadii. Gdyby nie słaba frekwencja na przedmeczowej zbiórce, kto wie, czy wynik spotkania nie byłby zdecydowanie korzystniejszy dla ostatniej drużyny w tabeli.

Z jedenastu graczy, którzy udali się na mecz do Dąbrówki, tylko dziesięciu dotrwało na boisku do końcowego gwizdka; już w 9. minucie pojedynku murawę opuścił kontuzjowany defensor Arkadii - Adam Cyrankowski.

Niemal przez całe spotkanie optyczna przewaga należała do piłkarzy gospodarzy, którzy raz po raz organizowali mniej bądź bardziej groźne akcje, rozbije przez „awaryjne” ustawienie jaksickiej obrony lub dobrze dysponowanego bramkarza – Dawida Opuchlika. Bramka wisiała jednak w powietrzu. Te feralne minuty dla zawodników Arkadii przytrafiły się w drugim kwadransie pierwszej części pojedynku. Najpierw piłkę, której kierunek lotu często dyktowany był porywistymi podmuchami wiatru, do siatki z odległości pięciu metrów skierował Sławomir Szpulecki, a kilkanaście minut później Patryk Szymczak skutecznie wykończył dwójkową akcję gębickich graczy. W 30. minucie było więc 2-0 i przy liczebnym osłabieniu gości, można było wyrokować, że jest „po meczu”, tym bardziej, że po przerwie obraz gry nie uległ zmianie; Noteć cały czas dość nieporadnie atakowała (znów podkreślam dobrą postawę golkipera i ambitną grę arkadyjskich „tyłów”), a Arkadia sporadycznie zapędzała się na połowę przeciwnika. Jeden z takich zapędów zakończył się sukcesem; piłkę - po faulu przy bocznej linii boiska - w pole karne zagrał Adrian Wyrkowski, a tam  - w zamieszaniu - skutecznym strzałem... piętą popisał się Przemysław Olejniczak.

Nadzieje na punkty odżyły. Nieprawdą byłoby jednak stwierdzenie, że od czasu zdobycia kontaktowej bramki (77 min.) Arkadia ruszyła do zdecydowanych ataków; przewaga cały czas należała do liczniejszej drużyny, a dwie-trzy akcje gospodarzy z ostatnich dziesięciu minut śmiało można nazwać stuprocentowymi.

Pomimo porażki, jaksicka jedenastka zasłużyła na słowa pochwały, przede wszystkim za ambicję i wolę walki, która nie przeminęła wraz ze stratą drugiego gola, co przecież nie tak rzadko zdarzało się w nieodległej przeszłości.

W Dąbrówce Arkadia zagrała w składzie: Dawid OpuchlikAdam Cyrankowski (opuścił boisko w 9. min.), Tomasz Kowalski I, Paweł Marciniak (ż.k.), Dariusz Nowicki, Adrian Wyrkowski (ż.k.), Bartosz Kowalski, Michał Morawski, Tomasz Kowalski II, Kamil Janiak, Przemysław Olejniczak (kapitan).

Mecz z Notecią Gębice był dwusetnym ligowym pojedynkiem Arkadii Jaksice i - niestety - osiemnastym z rzędu niewygranym meczem wyjazdowym.