ARKADIA JAKSICE - ORŁOWIANKA ORŁOWO 2:2

• autor: ArkadiaJaksice, 2015-10-25 16:05

Derby na remis. 2:2 taki wynik na pewno cieszy zawodników jak i kibiców Arkadii mniej uśmiechu na twarzach mieli zawodnicy Orłowianki którzy pewnie przyjechali po trzy punkty. Mecz rozpoczął się spokojnie bez jakiś szaleńczych ataków z jednej jak i z drugiej strony lecz to Orłowianka miała więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W pierwszej znakomitej sytuacji znalazł się "lubiany" przez kibiców Arkadii napastnik Orlowianki lecz golkiper Arkadii tym razem pokazał że w bramce stoi nie od dziś. Napastnik Orłowianki jeszcze kilkukrotnie strzelał w kierunku bramki gospodarzy całe szczęscie niecelnie. Arkadia mimo dobrze rozgrywanej piłki w środku pola nie mogła zagrozić bramce gości. Kilka oddanych celnych strzałów to za mało aby pokonać lidera grupy. Wszystko wskazywało na to że w pierwszej części spotkania nie zobaczymy bramek gdy nagle prawą strona boiska urywa się pomocnik Orłowianki i mocnym podaniem z narożnika boiska zagrywa piłkę na piąty metr pola bramkowego tam bramkarz Arkadii wybija piłkę pod nogi napastnika gości golkiper próbował jeszcze ratować sytuacje ale po drugiej dobitce piłka ląduje w bramce i to Orłowianka na przerwę schodziła z prowadzeniem. Po zmianie stron spotkanie nabrało tempa Arkadyjczycy za wszelka cenę chcieli doprowadzić do remisu lecz i goście nie zamierzali bronic jednobramkowego prowadzenia. Gra stała się bardziej otwarta lecz mimo kilku dobrych sytuacji dla Arkadii to Orłowianka zdobywa swoją druga bramkę. Patrząc na poprzednie mecze Arkadii przy takim wyniku przeważnie padały kolejne bramki dla rywali lecz tym razem było inaczej Arkadyjczycy wzieli się w garść i nastąpiło przełamanie. Bramkę kontaktową zdobył Bartłomiej Wojnicz który po idealnym podaniu od Marcin Jaskulskiego pokonał bramkarza przyjezdnych. Po tym golu w szeregach gości zapanowała nerwowość czego skutkiem była druga żółta kartka dla napastnika Orłowianki. Grający w osłabieniu goście nastawili się głównie na szybkie oskrzydlające akcje lecz te zatrzymywały się na Szymonie Dąbrowie lub Mateuszu Krysztofiaku którzy rozgrywali chyba najlepsze spotkanie w barwach Arkadii. W 85 minucie tuz przed polem karnym gości faulowany jest Kamil Janiak do piłki podchodzi kapitan Arkadii Bartosz Kowalski bramkarz przyjezdnych skrupulatnie ustawił na  jedenastym metrze mur gwizdek sędziego strzał na bramkę i euforia piłka w siatce. Precyzyjnie wykonany rzut wolny i cenny punkt zostaje w Jaksicach. Niestety mimo zdobytego punktu z liderem Arkadia spada w ligowej tabeli na przedostatnie miejsce mamy nadzieje że długo tam miejsca nie zagrzeje bo ten mecz pokazał że mimo niekorzystnego wyniku można walczyć i zdobywać punkty. W następnej kolejce Arkadia zmierzy się w Leszczach z miejscową Unią.

Arkadia Jaksice: Tomasz Wojdylak, Bartosz Kowalski, Karol Urbański, Szymon Dąbrowa, Mateusz Krysztofiak, Łukasz Kalbarczyk, Bartłomiej Wojnicz, Mateusz Urbański (75 min. Mateusz Matuszak), Marcin Jakskulski, Patryk Malinowski, Kamil Janiak,

w rezerwie pozostał czekający na debiut Kamil Kulpa