ARKADIA JAKSICE - TARANT WÓJCIN 3:3

• autor: ArkadiaJaksice, 2015-10-11 14:59

Cenny punkt... niestety tylko punkt. Tak można określić przebieg tego spotkania. Pierwsze minuty meczu to wyrównana gra w środku pola z lekkim wskazaniem na Arkadie lecz niestety to goście strzelają pierwsi bramkę. Prawa strona boiska pomocnik gości przeprowadził rajd między zawodnikami Arkadii i z narożnika pola karnego uderza na bramkę gospodarzy a ta odbijając się jeszcze od słupka wpada do bramki. Po straconym golu obawialiśmy się że w szeregi Arkadii wedrze się nerwowa atmosfera lecz nic bardziej mylnego tym razem zawodnicy postawili na grę i wyrozumiałość. W pierwszej połowie Arkadyjczycy nie mogli stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Końcówka pierwszej części spotkania z pewnością należała do Taranta sporo akcji bramkowych i przewaga w posiadaniu piłki. Na szczęście dla gospodarzy piłka nie znalazła drogi do siatki pomimo tego że dwukrotnie lądowała na poprzeczce. Wynik do przerwy 0:1. Po zmianie stron Arkadyjczycy przystąpili do odrabiania strat. Coraz częściej napastnicy Arkadii gościli w polu karnym przeciwników co zaowocowała bramką wyrównującą a strzelcem Patryk Malinowski. Po dobrym fragmencie gry i zdobyciu bramki zawodnicy Arkadii zaczęli grać jeszcze pewniej. W idealnej sytuacji znaleźli się Marcin Dąbrowa i Patryk Malinowski którzy w dwójkę znaleźli się tylko z bramkarzem w polu karnym lecz niestety piłka ląduje w rekach golkipera przyjezdnych i zmarnowana idealna sytuacja. Lecz to Arkadia była w ciągłym natarciu. Po jednym z długich zagrań w kierunku napastników obrońca gości zagrywa piłkę ręką. Do futbolówki na wysokości ok 20 metrów podszedł Łukasz Kalbarczyk. Silnie uderzona piłka zmierza w kierunku okienka bramki Taranta bramkarz próbował jeszcze łapać piłkę lecz ta przełamała mu ręce i wpadła do bramki 2:1 dla Arkadii. Po wyjściu na prowadzenia żółto-zieloni atakowali dalej i po kilku minutach mieliśmy już 3:1 za sprawą Marcin Jaskulskiego który zrekompensował się po kilku niecelnych uderzeniach. Lecz to koniec sielanki dla Arkadii gdyż Tarant wstał na nogi po stracie trzech bramek i zaczął odrabiać straty i zrobił to w błyskawicznym tempie strzelając dwie bramki w przeciągu ok 2 minut. Defensywa Arkadii wyraźnie zaspała przy tych straconych dwóch bramkach. Dwie prawie identyczne sytuacje i dwa podobne błędy i 3 punkty bardzo się oddaliły. Arkadia odpowiedziała golem Marcina Dąbrowy lecz sędzia liniowy pan Szymon Rutkowski dopatrzył się pozycji spalonej w sumie tylko on ją widział gdyż Marcin wybiegał zza pleców obrońców lecz nie ma co się dziwić sędziemu który niecałe dwa tygodnie temu skończył 17 lat i sędziował pewnie w życiu  kilka spotkań. Wynik końcowy 3:3 przed spotkaniem Arkadia brała by pewnie wynik w ciemno jednak po meczu pozostaje duży niedosyt. Za tydzień Arkadyjczycy udadzą się na daleki wyjazd do Jezior Wielkich.

Arkadia Jaksice: Kamiński Mariusz, Wojnicz Bartłomiej, Urbański Karol, Dąbrowa Szymon (46 min. Mateusz Matuszak), Karolewski Zbigniew, Kowalski Bartosz, Kalbarczyk Łukasz, Jaskulski Marcin, Krysztofiak Mateusz, Malinowski Patryk, Dąbrowa Marcin

w rezerwie pozostał Kamil Kulpa