ARKADIA JAKSICE - GROM OSTROWO 1:0

• autor: ArkadiaJaksice, 2015-09-13 21:44

Cenne 3 punkty dopisała Arkadia do ligowej tabeli. Trzeba przyznać był to bardzo zacięty i nerwowy mecz. Zawodnicy Gromu co chwilę prowokowali Arkadyjczyków a sędzia miał pełne ręce roboty. Mecz nie miał jakiegoś szaleńczego tempa piłka głównie rozgrywana była w środkowej części boiska. W pierwszej doskonałej sytuacji znalazł się Mateusz Krysztofiak który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobijał piłkę która spadłą miedzy gąszcz zawodników lecz niestety nie trafił czysto w futbolówkę i strzał bez problemu złapał golkiper gości. Arkadyjczycy coraz częściej atakowali dominując na połowie rywala aż w końcu padł gol Patryk Malinowski wyrzuca piłkę z autu na wysokości ok 20 metra a tę uderza Bartosz Kowalski który lobuje bramkarza i daje prowadzenie Arkadii. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa to liczne ataki Gromu lecz defensywa Arkadii robiła co mogła aby zachować czyste konto. Wszystko układało się po myśli Arkadyjczyków do czasu gdy drugą żółta za bezmyślny faul na rywalu otrzymał Bartosz Kowalski i musiał opuścić plac gry, a do końca spotkania zostało ok 30 minut. Osłabieni gospodarze bronili się dzielnie na słowa pochwały zasłużył na pewno  bramkarz Kamil Janiak który kilkukrotnie ratował swój zespół z opresji. Arkadia nastawiła się głównie na kontrataki i przy jednej z takich kontr prawą stroną boiska urwał się Marcin Dąbrowa który idealnie podał do Tomasza Kowalskiego a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości lecz niestety zamiast huknąć przy słupku bramki uderzył w sam środek w ręce bramkarza. Ostatni gwizdek sędziego i nareszcie pierwsze zwycięstwo tego sezonu. Za tydzień Arkadia zmierzy się w Piotrkowie Kujawskim z drużyną Kujawy Kozy.

ARKADIA JAKSICE: Kamil Janiak, Michał Kręcichwost, Bartłomiej Wojnicz, Szymon Dąbrowa, Zbigniew Karolewski, Łukasz Kalbarczyk, Bartosz Kowalski, Patryk Malinowski, Mateusz Krysztofiak (75min. Marcin Jaskulski), Marcin Dąbrowa, Tomasz Kowalski