ARKADIA JAKSICE - UNIA LESZCZE 2:5

• autor: ArkadiaJaksice, 2015-06-22 17:45

Cóż ostatni mecz sezonu piłkarskiego 2014/2015 nie będzie miło zapamiętany. Porażka z drużyną Unii Leszcze 2:5 nie przejdzie na pewno do historii jaksickiego klubu. Spotkanie zaczęło się pod dyktando gospodarzy lecz mimo przewagi to Arkadyjczycy pierwsi tracą bramkę w 12 minucie spotkania Kamil Janiak musiał wyjąć futbolówkę z własnej siatki. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać bo tylko 240 sekund. Adam Cyrankowski zagrywa do Błażeja Wyrkowskiego a ten ogrywając dwójkę obrońców nie dał żadnych szans bramkarzowi przyjezdnych i doprowadził do remisu. Po wyrównaniu ponownie Arkadia częściej była przy piłce lecz nie potrafiła skutecznie wykończyć akcji. W 38 minucie na lini pola karnego pada zawodnik  z Leszcz faulowany przez Patryka Malinowskiego a arbiter wskazał na 11 metr boiska. Pewne uderzenie i ponownie na prowadzeniu Unia. Podbudowania zdobyta bramką goście poszli za ciosem i niespełna minute po zdobytym golu ponownie trafiają i w 39 minucie mamy 1:3. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie Arkadyjczycy zmarnowali swoją szanse na bramkę kontaktowa. Kapitan żółto-zielonych nie wykorzystał rzutu karnego nie trafiając w bramkę. jak mówi starze piłkarskie porzekadło że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było i tym razem. 75 i 79 minuta ponownie dwa szybkie kontrataki i dwa gole gości mamy wynik już 1:5. Arkadie było stać jedynie na strzelenie jeszcze jednej bramki. Co prawda Arkadyjczycy obili bramkę rywala słupki, poprzeczki ale i goście mieli wiele dogodnych sytuacji i  jedynie kapitalne interwencje Kamila Janiaka uchroniły przed dotkliwszą porażka. Sezon za nami na pewno nie należał on do najlepszych ale kolejny zapowiada się co najmniej bardziej ciekawszy w Arkadii na pewno pojawi się kilka nowych , starych nazwisk które mają wnieść większą rywalizacje między zawodnikami i świeży pomysł na grę szczegóły wkrótce...

Arkadia Jaksice: Kamil Janiak, Bartłomiej Wojnicz, Karol Urbański, Szymon Dąbrowa, Patryk Malinowski, Michał Kręcichwost (50 min. Marcin Jaskulski), Tomasz Kowalski, Marcin Dąbrowa, Bartosz Kowalski, Błażej Wyrkowski, Adam Cyrankowski