Wyszukiwarka

Aktualności

100 WYGRANA W ROZGRYWKACH Arkadia - Gopło 4:3

• autor: ArkadiaJaksice, 2015-04-19 20:19

Piłkarze Arkadii pokazali że potrafią i chcą grać w piłkę. Pewne zwycięstwo na pewno podbudowało drużynę po ostatnich trzech porażkach. Dodajmy że ta wygrana jest 100 w historii Arkadii. Spotkanie zaczęło się pod dyktando żółto-zielonych i można powiedzieć ze to Arkadyjczycy kontrolowali grę w pierwszej połowie spotkania. W 13 minucie meczu boisko musiał opuścić napastnik Arkadyjczyków Andrzej Fornalewicz który nabawił się kontuzji jak się później okazało skręcenie stawu kolanowego. Sytuacji do zdobycia gola było mnóstwo co chwile na czystą pozycję wychodził Błażej Wyrkowski lecz niestety brakowało skuteczności dopiero w 41 minucie spotkania prowadzenie Arkadii dał weteran Jaksickiej piłki Tomasz Kowalski który uciszył co niektórych kibiców. Na drugiego gola musieliśmy czekać niecałe 60 sekund kilka szybkich podań piłka ląduje pod nogami Błażeja Wyrkowskiego a ten pewnym uderzeniem pokonuje bramkarza gości do przerwy wynik 2:0. Po zmianie stron widać było ze zawodnicy Gopła nie dali za wygrana dwoili się i troili aby zdobyć kontaktową bramkę. Udało im się to w 58 minucie meczu po błędzie bramkarza Arkadii który wypiąstkował piłkę w powietrze a zawodnik gości z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Zgromadzeni kibice żółto-zielonych już widzieli to spotkanie w szarych odcieniach kiedy w 70 minucie na 3:1 podwyższył Błażej Wyrkowski który tego dnia rozgrywał fenomenalny mecz. Po tym golu Jaksiczanie dominowali na boisku. W sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Janiak który niestety nie zachował zimnej krwi i jego strzał bez problemów wyłapał golkiper przyjezdnych po tej akcji zawodnicy Gopła szybko skontrowali a miedzy obrońcami Arkadii zabrakło komunikacji i zwodnicy z Kościeszek zdobyli swoją drugą bramkę. Arkadyjczycy odpowiedzieli bardzo szybko 5 minut po straconej bramce po koronkowo przeprowadzonej akcji swojego pierwszego gola w tym sezonie zdobył Marcin Dąbrowa i mieliśmy 4:2 i 10 minut do zakończenia meczu. Lecz to nie koniec emocji w 91 minucie tego spotkania tuz przed linią 16 metra boiska faulowany jest zawodni gości. Mur ustawiony pełne krycie przeciwników gwizdek sędziego i piła ląduje w siatce Jaksickiej drużyny. Na szczęście zaraz po wznowieniu gry sędzia odgwizdał zakończenie spotkania. Trzeba przyznać że to spotkanie mogło się podobać dużo składnych akcji zaangażowanie i serce zostawione na boisku.

Arkadia: Daniel Oliwkowski - Bartosz Kowalski, Michał Kręcichwost, Marcin Dąbrowa, Bartłomiej Wojnicz,  Marcin Gustaw, Tomasz Kowalski (79 min Karol Urbański), Kamil Janiak, Marcin Jaskulski, Andrzej Fornalewicz (13 min Patryk Malinowski), Błażej Wyrkowski

1:0 - 41 min Tomasz Kowalski

2:0 - 42 min Błażej Wyrkowski

2:1 - 58 min Piotr Marcinkowski

3:1 - 70 min Błażej Wyrkowski

3:2 - 75 min Adrian Kupidura

4:2 - 80 min Marcin Dąbrowa

4:3 - 92 min Jacek Cichocki