Wygrana z ligowym rywalem

• autor: ArkadiaJaksice, 2014-08-17 23:00

Na tydzień przed pierwszym ligowym gwizdkiem Arkadia Jaksice zmierzyła się towarzysko na terenie przeciwnika z Orłowianka Orłowo i odniosła zwycięstwo 1:2

Mecz zaczął się pod dyktando Orłowianki która rozpoczęła spotkanie w szybkim i dynamicznym tempie dążąc do zdobycia gola. Jaksicka obrona radziła sobie do 24 minuty spotkania kiedy w pole karne Arkadii wpadł napastnik Orłowianki  Łukasz Stępień i zwodem oszukał Karola Urbańskiego czym otworzył sobie drogę do zdobycia gola. Wydawało się że zawodnicy z Orłowa pójdą za ciosem i podwyższą wynik spotkania lecz mecz stał się bardziej wyrównany. W idealnej sytuacji znalazł się Kamil Janiak który w sytuacji sam na sam z bramkarzem niestety trafił w trafił w słupek. W ostatniej minucie pierwszej połowy na lewej stronie boiska urwał się Marcin Jaskulski który wstrzelił piłkę na 5 metr pola karnego a do tego zagrania zza lini obrony wbiegł Mateusz Urbański który precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania spotkania. Po wznowieniu gry przez Orłowianke sędzia zakończył pierwszą polowe spotkania. Po wznowieniu gry Arkadyjczycy podbudowani zdobytą bramka w końcówce pierwszej połowy atakowali bramkę rywala co także wiązało się z ryzykiem kontrataku ze strony Orłowianki. Na lewej stronie pomocy wyróżniał się Kamil Bołka który sprawiał duży problem obrońcą z Orłowa wspierał go Marcin Dąbrowa który po jednej z kombinacyjnej akcji znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwnika niestety tak jak w pierwszej połowie słupek zagrodził drogę do bramki rywali. W końcu w 61 minucie spotkania Michał Kręcichost dostał prostopadle podanie i z ok 13 metrów uderzył po długim słupku bramkarza Orłowianki i zdobył bramkę która wyprowadziła Arkadie na prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie lecz Orłowianka za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania wyniku, idealnie po raz kolejny w defensywnie Arkadii zagrał Bartosz Kowalski który mimo gorączki wstawił się na przedmeczowej zbiórce a w meczu zostawił kawał serca na boisku.

Orłowianka Orłowo - Arkadia Jaksice 1:2

24 min Łukasz Stępień - 40 min Mateusz Urbański, 61 min Michał Kręcichost

Arkadia Jaksice: Mariusz Kamiński- Bartosz Kowalski, Marcin Dąbrowa, Szymon Dąbrowa, Karol Urbański, Michał Kręcichowst, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Jaskulski, Mateusz Urbański, Tomasz Kowalski, Kamil Janiak,

Ponadto zagrali: Kamil Bołka, Dominik Matuszewski