LKS Arkadia Jaksice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Menu główne

Wyszukiwarka

Aktualności

Arkadia w liczbach

  • autor: iregre, 2014-07-05 10:01

Dwudziestu dziewięciu piłkarzy reprezentowało barwy Arkadii Jaksice w meczach o punkty w sezonie 2013/14. Tylko dziesięciu zagrało dla żółto-zielonych w obu rundach. Jeden pośród nich - mowa o Tomaszu Kowalskim - zaliczył komplet 1704. minut. We wszystkich 19. spotkaniach jaksiczan zgrał też Marcin Jaskulski. Najskromniejszym czasowym dorobkiem może pochwalić się obrońca LKSu Marcin Budny, który w arkadyjskim stroju w spotkaniach o punkty przebywał na murawie zaledwie przez 4 minuty. Poniżej pełna kadra jaksiczan.

 

TOMASZ KOWALSKI
  Mecze -              19
  Minuty -           1704
  Bramki -              4
  Asysty -              3

Lata mijają, a Tomasz Kowalski wciąż gra. Na dodatek okazuje się, że w sezonie 2014/15 był "najbardziej podstawowym" graczem żółto-zielonych i najskuteczniejszym jaksickim piłkarzem w rundzie wiosennej. Jeszcze dwa gole brakują (obecnemu) środkowemu pomocnikowi AJ, aby w klasyfikacji wszech czasów strzelców goli dla LKSu usadowić się na pierwszej pozycji. Czy już w przyszłym sezonie ów skok na pozycję lidera stanie się faktem, czy może trzeba będzie poczekać nieco dłużej? W maju bieżącego roku były kapitan skończył 43 lata. W sezonie 2070/71 Tomaszowi Kowalskiemu stuknie setka. Trzymamy kciuki!

 

MARCIN JASKULSKI
  Mecze -              19
  Minuty -           1659
  Bramki -              2
  Asysty -              1

W sezonie 2010/11, gdy debiutował w seniorach Arkadii, spędził na murawie zaledwie 26 minut i raczej dodawał kolorytu niż czegokolwiek innego. W minionym niewiele więcej zabrakło mu do kompletu. Gra ofensywnie na prawej pomocy. Potrafi pozytywnie zaskoczyć jak mało kto (pewnie i siebie), ale bywa i tak, że przechodzi obok meczu. Jeszcze cały czas mówi się o Marcinie Jaskulskim jako o talencie oczekującym oszlifowania. Pytanie: kto to zrobi i czy sam zainteresowany będzie umiał poddać się owemu... zabiegowi?

 

MARCIN DĄBROWA
  Mecze -              18
  Minuty -           1569
  Bramki -              -
  Asysty -              2

Bez dwóch zdań to najsolidniejszy futbolista AJ, z pośród tych którzy w sezonie 2010/11 grali w juniorach młodszych żółto-zielonych. Waleczny, nieustępliwy, zadziorny, no i czasem trochę zbyt nerwowy (ale z miesiąca na miesiąc coraz mniej!). Gra w linii defensywnej (w środku lub po lewej stronie). Tylko raz zabrakło go w wyjściowej jedenastce AJ. Nieobecność była usprawiedliwiona.

 

BARTOSZ KOWALSKI
  Mecze -              16
  Minuty -           1434
  Bramki -              -
  Asysty -              2

Nawet te dwie bramki samobójcze, które ustrzelił w pojedynkach z Unią Janikowo nie mają prawa podważyć twierdzenia, że to był kolejny jego sezon! Kapitan Arkadii i ostatni obrońca, albo innymi słowy wymiatacz LKSu. Gdy już piłka uderzona przez rywali mijała golkipera jaksiczan i zmierzała do bramki zawsze jeszcze pozostawała nadzieja na to, że jej lot zatrzyma - pojawiający się nagle - Bartosz Kowalski. Tak, taka historia powtórzyła się w sezonie 2013/14 bodajże kilkanaście razy. Kapitan Arkadii - w związku z wyjazdem za granicę - nie wystąpił w trzech meczach. I wówczas była to... nieco inna Arkadia.

 

KRYSTIAN MUSIAŁ
  Mecze -              18
  Minuty -           1420
  Bramki -              5
  Asysty -              2

To właściwie był jego debiutancki sezon w seniorach Arkadii. Zaczął się wyśmienicie, bo od dwóch goli i dwóch asyst w inauguracyjnym pojedynku. Potem bywało różnie (raczej z tendencją spadkową), ale suma sumarum, z pięcioma trafieniami, został najskuteczniejszym zawodnikiem jaksiczan w sezonie 2013/14. Nie zagrał tylko w spotkaniu kończącym sezon. Może tego trochę żałować, bo w Radłowie - jak się okazało - można było sobie przypomnieć jak zdobywać gole. Napastnik z potencjałem. Tylko jak ten potencjał uwolnić?

 

MICHAŁ KRĘCICHWOST
  Mecze -              16
  Minuty -           1376
  Bramki -              2
  Asysty -              1

Przerywa karierę, wznawia, kończy... Każdy powrót cieszy, mimo tego, że młodzieńcze lata oddalają się sporymi krokami od obrońcy (a ostatnio i środkowego pomocnika) Arkadii. W trzech spotkaniach opuścił murawę przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Ale nie było z tego powodu buntu. Buntu, który zdarza się niekiedy młodszym graczom AJ. W minionym sezonie zdobył dwa gole. Dwa razy pokonał bramkarza Błyskawicy Broniewice - raz jesienią i raz na wiosnę. Dodam, że sezon wcześniej zdobył jednego gola. Oczywiście w meczu z Błyskawicą...

 

BARTŁOMIEJ WOJNICZ
  Mecze -              16
  Minuty -           1210
  Bramki -              1
  Asysty -              3

Gdzie diabeł nie może tam Wojnicza pośle! Grał niemal na wszystkich pozycjach. Jesienią najczęściej między słupkami Arkadii, wiosną w środku pola. W końcu (czekał na to blisko pięć lat) doczekał się gola w spotkaniu ligowym i (wszystko zawdzięcza historycznemu pojedynkowi w Radłowie) został (obok Kamila Janiaka i Tomasza Kowalskiego) najlepszym asystentem żółto-zielonych w sezonie 2014/15. Najmłodszy ze starej gwardii Arkadii Jaksice (do tej w rundzie wiosennej zaliczali się jeszcze: Tomasz Kowalski, Bartosz Kowalski i Kamil Janiak).

 

RADOSŁAW ANTCZAK
  Mecze -              15
  Minuty -           1200
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Debiutował w Arkadii wraz ze startem zakończonego w czerwcu sezonu. W rozegraniu kilku meczów więcej przeszkodziła mu kontuzja. Dobry duch zespołu. Nad wyraz skoczny (wcześniej trenował koszykówkę) prawy obrońca. Mówi, że jeśli uda mu się poprawić szybkość to spróbuje sił w napadzie AJ. Jeśli z przodu byłby tak efektywny jak w obronie to z góry można zakładać co najmniej pół tuzina więcej zdobyczy bramkowych po stronie Arkadii w zbliżającym się sezonie.

 

KAROL URBAŃSKI
  Mecze -              13
  Minuty -           1070
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Że siła linii obronnej jaksiczan góruje nad linią ofensywną nie jest tajemnicą. I stąd pewnie w defensywie (po lewej stronie, bądź po środku) trochę mało miejsca dla Karola Urbańskiego. Bartosz Kowalski, Marcin Dąbrowa oraz Radosław Antczak, a potem - wymiennie - Michał Kręcichwost, Szymon Dąbrowa i on - powyżej wytłuszczony. Ale co by nie mówić to był najlepszy sezon byłego juniora AJ. Chociaż trochę brakowało cierpliwości, trochę dyscypliny. I nie na boisku, tylko siedzącemu na ławce rezerwowych. Zresztą w owych "minusach" nie był jedyny. A może nie trzeba traktować tego jak negatyw? Przecież to ten wiek kiedy krew buzuje w żyłach i rwie się serce do gry.

 

KAMIL JANIAK
  Mecze -              11
  Minuty -            924
  Bramki -              4
  Asysty -              3

Ostatni pośród tych, którzy grali dla Arkadii w obu rundach (mecz z Zagłębiem - mimo, że z jesieni, rozegrany został na wiosnę, już w wiosennym zestawieniu AJ). Po udanym sezonie 2012/13 (10 goli) chyba wszyscy liczyli na większą zdobycz jakisckiego napastnika (ewentualnie ofensywnego pomocnika). Skończyło się na czterech trafieniach, czyli dobrej inauguracji, potem coraz bardziej rozregulowanym celowniku i wiosennej (krótkiej, bo trwającej tylko przez niewiele ponad dwie godziny) niemocy. Mimo tego, że na boisku nie było fajerwerków Kamil Janiak zakończył sezon (wespół z Tomaszem Kowalskim i Krystianem Musiałem) jako najlepszy zawodnik Arkadii w klasyfikacji kanadyjskiej (bramki + asysty). Był też (tu obok Bartosza Kowalskiego i Krystiana Musiała) najczęściej karanym piłkarzem LKSu przez arbitrów B-klasowych bojów. Sędziowie pokazali mu trzy żółte kartki, z pośród których dwie złożyły się na czerwoną.

 

MARIUSZ KAMIŃSKI (w)
  Mecze -               9
  Minuty -            747
  Bramki -              -
  Asysty -              -

To bodajże trzeci w historii jaksickiego klubu golkiper z doświadczeniem. Z doświadczeniem widocznym między słupkami. Owszem, jak każdemu, zdarzały mu się jakieś wypadki przy pracy. Ogólnie jednak było dobrze. Jeśli golkipera traktować jako formację to ta wymaga zapewne najmniej korekt w jaksickim zespole. Oby, podobnie jak kilku panom wymienionym powyżej i poniżej (szczególnie poniżej), chciało się grać dla zółto-zielonych i w przyszłym sezonie.

 

ŁUKASZ KROPLEWSKI (w)
  Mecze -               8
  Minuty -            713
  Bramki -              2
  Asysty -              2

Łukasz Kroplewski, Bartłomiej Kośka i Gracjan Dragon to ten największy zastrzyk świeżej krwi w jaksickiej drużynie wstrzyknięty wiosną br. Myślę, że nie będę w błędzie jeśli powiem, że od marca do połowy czerwca br. ów tercet nie pokazał jeszcze wszystkiego na co go stać. Wymienieni piłkarze strzelili razem siedem goli, asystowali cztery razy, a na dodatek nie ujrzeli ani jednego sędziowskiego upomnienia. Do Jaksic przybyli od strony Rojewa i widać, że w piłkę nie grają od wczoraj. W przyszłym sezonie dla pierwszego i trzeciego czołówka klasyfikacji strzelców, a dla drugiego gra a la Zinedine Zidane? Kto jest za?

 

BARTŁOMIEJ KOŚKA (w)
  Mecze -               8
  Minuty -            604
  Bramki -              2
  Asysty -              2

/czyt. powyżej/

 

SZYMON DĄBROWA (w)
  Mecze -               8
  Minuty -            512
  Bramki -              -
  Asysty -              2

Młodszy brat Marcina. Po ponad dwuletniej pauzie znów znalazł się w kadrze Arkadii. I to powód do radości, bo młodszemu Dąbrowie nie aż tak dużo brakuje, aby doścignąć starszego. Pewne miejsce w wyjściowej jedenastce to, myślę, tylko kwestia czasu. W przedsezonowym sparingu strzelił gola, w sezonie dołożył dwie asysty i pozostawił dobre wrażenie.

 

GRACJAN DRAGON (w)
  Mecze -               8
  Minuty -            408
  Bramki -              3
  Asysty -              -

/czyt. powyżej/

 

PATRYK KORWEK (j)
  Mecze -               4
  Minuty -            341
  Bramki -              1
  Asysty -              -

Zaczęło się obiecująco od bramki w debiucie. Potem był mecz z rezerwami Pogoni i dwa spotkania, w czasie których kontuzjowany środkowy pomocnik AJ opuszczał murawę przed czasem...

 

KRZYSZTOF LAMPKA (j)
  Mecze -               6
  Minuty -            331
  Bramki -              1
  Asysty -              -

Po rundzie jesiennej zakończył przygodę z Arkadią. Wcześniej strzelił gola Unii Janikowo. W juniorach grał w ofensywie LKSu (i był najlepszym snajperem drużyny), w seniorach najczęściej bliżej środka boiska.

 

PATRYK RYBICKI (j)
  Mecze -               4
  Minuty -            298
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Nim serce zaprowadziło go na południe kraju, wystąpił w czterech jesiennych spotkaniach żółto-zielonych, w których "zdobył" kartkę żółtą i kartkę czerwoną. Na boisku wyróżniał się nie tylko wzrostem, ale i obronną ofiarnością.

 

MATEUSZ BĘTKOWSKI (w)
  Mecze -               4
  Minuty -            237
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Jeszcze jedna nowa wiosenna twarz w Arkadii. Jak na zawodnika bez ligowej przeszłości prezentował się w AJ całkiem solidnie, ale - niestety - i niezbyt często. Czy pogra w żółto-zielonych jesienią?

 

MATEUSZ KANIA (j)
  Mecze -               3
  Minuty -            208
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Kontuzja przerwała dobrze zapowiadającą się karierę bramkarską. We wrześniu ubiegłego roku boisko w Dąbrowie opuścił w karetce pogotowia. Problemy z barkiem nie pozwoliły mu już wrócić do jaksickiej bramki.

 

MARCIN TRZUPEK (w)
  Mecze -               7
  Minuty -            191
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Rezerwowy Arkadii i kolejny były junior młodszy LKSu. Dopiero wiosną br. zadebiutował w seniorskich szeregach.

 

MARCIN GUSTAW (j)
  Mecze -               1
  Minuty -             75
  Bramki -              1
  Asysty -              1

Chyba już pożegnał się z Arkadią. Ostatni mecz (a zarazem jedyny w sezonie) zagrał w listopadzie ubiegłego roku. Strzelił wówczas bramkę i zaliczył asystę. Jeden z najlepszych piłkarzy w 14-letniej historii Ludowego Klubu Sportowego.

 

MICHAŁ JANIAK (w)
  Mecze -               1
  Minuty -             55
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Rezerwowy bramkarz. W sparingach było całkiem nieźle, w lidze nieco gorzej. Ale miał tylko jedną szansę, więc na zrewanżowanie się Michała Janiaka za mecz z Cukrownikiem-Pena trzeba jeszcze poczekać. Oby wszystkim pokazał...

 

TOMASZ DRĄG (w)
  Mecze -               3
  Minuty -             48
  Bramki -              -
  Asysty -              -

I znów: grał ambitnie i niezbyt często. Jednak - w przeciwieństwie do Mateusza Bętkowskiego - tu można było na pierwszy rzut oka zauważyć, że to stuprocentowy debiutant jeśli chodzi o te większe trawiaste boiska (o ligowej rywalizacji nie wspominając).

 

PRZEMYSŁAW OLEJNICZAK (j)
  Mecze -               1
  Minuty -             45
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Kolejna z ikon Arkadii, która pożegnała się z żółto-zielonymi w zakończonym sezonie. Z jednej strony szkoda (Przemysław Olejniczak to najlepszy snajper AJ w historii klubu), a z drugiej...

 

DOMINIK KOC (w)
  Mecze -               1
  Minuty -             45
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Zadebiutował w drugiej połowie meczu z Promieniem. I koniec.

 

MATEUSZ MATUSZAK (w)
  Mecze -               1
  Minuty -             31
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Zabierał się do Arkadii przez niemal całe lata. Najpierw w transferze przeszkodziły "mecze zagrane w poprzednim klubie", potem forma (wg b. prezesa), potem kontuzja... Aż w końcu się udało!

 

ARKADIUSZ FRĄTCZAK (j)
  Mecze -               1
  Minuty -             30
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Pożegnał się podobnie jak Marcin Gustaw i Przemysław Olejniczak... Z tym, że nieco bardziej oficjalnie.

 

MARCIN BUDNY (w)
  Mecze -               1
  Minuty -              4
  Bramki -              -
  Asysty -              -

Cóż tu napisać? Szkoda, że tak mało. Pozdrawiam :)

 

Nie zagrali: Daniel Dutkiewicz, Robert Wilemski, Robert Stelmaszyk i Mateusz Szałecki.

 

Fot.: Tomasz Kowalski.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [594]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Iskra SikorowoArkadia Jaksice
Iskra Sikorowo 3:0 Arkadia Jaksice
2015-11-15, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Iskra Sikorowo 3:0 Arkadia Jaksice
Noteć Inowrocław 0:0 Unia Leszcze
Grom Ostrowo 2:2 Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielki (s)
Kujawiak Sukowy 2:6 Gopło Kościeszki
Tarant Wójcin 2:2 Kujawy Kozy
Orłowianka Orłowo 3:0 Mikrus Szadłowice
Fregata Polanowice 4:2 Kolorowi Krusza Zamkowa

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14
Arkadia Jaksice - Kolorowi Krusza Zamkowa
Fregata Polanowice - Mikrus Szadłowice
Orłowianka Orłowo - Kujawy Kozy
Tarant Wójcin - Gopło Kościeszki
Kujawiak Sukowy - Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielki (s)
Grom Ostrowo - Unia Leszcze
Noteć Inowrocław - Iskra Sikorowo

Statystyki drużyny

Arkadia na Facebooku

Arkadia na YouTube

Ku pamięci

Arkadię wspiera

 
 

Plan Jaksic

Nasza strona

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 162, wczoraj: 326
ogółem: 1 681 479

statystyki szczegółowe