Hermes Radłowo - Arkadia /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-06-19 14:07

Klasa B finiszuje. W przedostatni weekend czerwca piłkarze walczący na tym poziomie ligowej drabinki w okręgu bydgoskim rozegrają ostatnią kolejkę spotkań. Futboliści Arkadii Jaksice sezon 2013/14 zakończą na boisku w Radłowie. Spotkanie z miejscowym Hermesem odbędzie się w sobotę 21 czerwca. Początek o godzinie 17:00.

Nie ma co ukrywać, dla jaksickiej drużyny dobiegająca końca rywalizacja okazała się jedną z najmniej udanych w 14-letniej historii klubu. Ostatnie miejsce (na kolejkę przed końcem ligi) w najniższej klasie rozgrywkowej - raczej nie takiego finału oczekiwali kibice, działacze, jak i sami piłkarze żółto-zielonych. Cisną się na usta pytania: 1) dlaczego jest tak, a nie inaczej? 2) co zrobić, żeby było lepiej? Bez większego zastanawiania się odpowiadam na pytanie nr 2: wygrać w Radłowie, wspiąć się na 10. miejsce i dać szczyptę nadziei na lepszy następny sezon. A z konstruktywniejszymi odpowiedziami zaczekajmy jeszcze kilka dni. Powodzenia, Arkadio!

Hermes Radłowo (rok założenia: 1962) to drużyna, która w ubiegłym sezonie biegała po A-klasowych boiskach. Ta roczna przygoda z Klasą A to największy ligowy sukces w historii radłowskiego LZS. W B-klasowym debiucie w sezonie 2013/14 spadkowicz przegrał na własnym boisku z Pogonią II Mogilno aż 0-10. Później, z meczu na mecz, sobotni rywal Arkadii prezentował się coraz solidniej i na kolejkę przed końcem terminarza może pochwalić się siedmioma zwycięstwami, remisem i jedenastoma porażkami. Bilans bramkowy ekipy z Radłowa to 48 goli strzelonych (najwięcej - po 11 - zdobyli Paweł Krajewski i Radosław Mróz) i 50 straconych.

W rundzie jesiennej w Jaksicach przyjezdni triumfowali 3-2. Bramki dla naszych (prowadzących do 70. min. 2-1) strzelili Marcin Gustaw (to był jedyny jego występ w żółto-zielonych barwach w sezonie) i Kamil Janiak. W Radłowie po raz ostatni jaksiczanie pokazali się w marcu 2011 r. ulegając Hermesowi w sparingowej grze 7-0 (2-0). Ani razu też nie udało się Arkadii zabrać z boiska czarno-czerwono-białych kompletu punktów po zakończeniu trzech dotychczasowych ligowych starć. Ten jeden honorowy arkadyjczycy zdobyli we wrześniu 2002 r. Bramkę na wagę remisu strzelił wówczas dla AJ Piotr Kędzierski.

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

> 07.10.2001 - Arkadia - LZS Radłowo       1-1
(? - 1)

> 19.05.2002 - LZS Radłowo - Arkadia       3-1 (0-1)
(Tomasz Kowalski - 1)

> 22.09.2002 - LZS Radłowo - Arkadia       1-1 (0-0)
(Piotr Kędzierski - 1)

> 11.05.2003 - Arkadia - LZS Radłowo       3-0
(Dawid Polak - 2, Tomasz Kowalski - 1)

> 26.10.2003 - LZS Radłowo - Arkadia       3-2 (3-1)
(Adam Cyrankowski - 1, Jarosław Janikowski - 1)

> 06.06.2004 - Arkadia - LZS Radłowo       5-0 (2-0)
(Adam Cyrankowski - 2, Jarosław Janikowski - 2, Marcin Ruta - 1)

> 03.11.2014 - Arkadia - Hermes Radłowo    2-3 (1-1)

Bramki: Marcin Gustaw - 1 (42), Kamil Janiak - 1 (55) dla Arkadii oraz Paweł Krajewski - 2 (25, 70) i Szymon Dudek - 1 (86) dla Hermesa.

Arkadia Jaksice: Bartłomiej Wojnicz - Bartosz Kowalski (kapitan), Michał Kręcichwost, Karol Urbański, Marcin Dąbrowa - Marcin Gustaw, Arkadiusz Frątczak, Krystian Musiał, Marcin Jaskulski - Tomasz Kowalski, Kamil Janiak.

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki HERMESA RADŁOWO >>> kliknij

* * * POZOSTAŁE PARY XXII KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13 oraz rundy jesiennej kończącego się sezonu)

Unia Janikowo - Błyskawica Broniewice         1   1-0-0   13-1
sobota, 17:00; s. Zbigniew Pietrzak (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 13-1

Olimpia Dąbrowa - Cukrownik-Pena Tuczno      17  10-3-4   48-30
sobota, 16:00; s. Maurycy Łukawski (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 2-4

Zagłębie Piechcin - Pogoń II Mogilno         13   5-0-8   25-34
sobota, 16:00; s. Paweł Oparczyk (Zamość)
w rundzie jesiennej: 1-7

LZS Wielowieś - Zootechnik Kołuda Wielka     13   2-1-10  16-34
niedziela, 11:00; s. Mateusz Muszyński (Nowe Dąbie)
w rundzie jesiennej: 3-8

Pauzuje Promień Szczepanowo

Fot.: Na zakończenie rundy jesiennej podczas meczu Arkadia - Hermes niebo płakało nad Jaksicami. Jaka pogoda przewidywana jest na sobotę?

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

* * * MECZ ZALEGŁY * * *

Olimpia Dąbrowa - Hermes Radłowo            3-1 (1-1)*
Krzysztof Konrad - 1, Jacek Lewandowski - 1, Przemysław Przybysz - 1 (OD) oraz Paweł Krajewski - 1 (HR))

*) Mecz XVIII kolejki (z 25 maja br.) przerwany przy stanie 1-1 w 58. minucie z powodu złych warunków atmosferycznych. Spotkanie dokończono 19 czerwca.