Arkadia - Zagłębie Piechcin /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-06-10 20:41

Już po raz drugi w bieżącym roku futboliści Arkadii Jaksice zmierzą się w meczu o punkty z Zagłębiem Piechcin. Na inaugurację wiosny odrabiając jesienne zaległości jaksiczanie wybiegli na murawę w Piechcinie. Teraz pora na rewanż. Spotkanie z byłym III-ligowcem odbędzie się na boisku w Jaksicach w niedzielę 15 czerwca. Początek o godzinie 16:00.

NA DO WIDZENIA. To będzie pożegnalny występ Arkadii przed własną publicznością w sezonie 2013/14. Dotychczas jaksiczanie nie prezentowali na swojej murawie jakiejś "fajerwerkowej" formy. W dziewięciu pojedynkach gracze LKSu uzbierali (wliczając punkty za nierozegrany mecz z LZS Wielowieś) zaledwie 7 oczek. Pocieszające jest to, że punkty zostały zdobyte w trzech ostatnich pojedynkach. Przypomnę, że w sześciu wcześniejszych meczach rozgrywanych przy Szosie Bydgoskiej 11 cała punktowa pula przypadła w udziale rywalom AJ. Podobnie skromnym domowym dorobkiem (7 punktów) mogą pochwalić się jedynie zawodnicy Błyskawicy Broniewice.

HISTORIA. W marcu w Piechcinie gospodarze bez większych kłopotów ograli naszych (5-0). Wówczas w wyjściowej jedenastce żółto-zielonych zadebiutowało oficjalnie (ligowo) aż sześciu piłkarzy. W ubiegłym sezonie, gdy to piechcinianie dość ostro walczyli o Klasę A, Arkadia u siebie urwała punkt faworyzowanemu rywalowi. Jedyny triumf jaksiczan nad niedzielnym przeciwnikiem zapisano pod datą 28 sierpnia 2005 r. Wówczas w A-klasowym wyjazdowym debiucie Arkadia pokonała Zagłębie 3-1. Czy niemal 9 lat później historia zatoczy koło i to znów jaksiczanie po meczu z Zagłębiem w glorii zwycięzców opuszczą boisko, a przy okazji i ostatnią pozycję w tabeli? Powodzenia, Arkadio!

RYWAL. Na dwie kolejki przed finałem rywalizacji Zagłębie Piechcin cały czas liczy się walce o podium. Trzecie miejsce - to byłby spory sukces drużyny, która po zawirowaniach organizacyjnych rozpoczynała sezon od domowego blamażu z Błyskawicą Broniewice. Do tej pory zespół z "białego zagłębia" uzbierał 33 punkty. Zanotował 10 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Strzelił rywalom 34 bramki (najwięcej Mateusz Wiktorowicz i Jakub Ślebioda /po 7/ oraz Jakub Juszczyk /6/), stracił 29. W tabeli uwzględniającej tylko rundę wiosenną Zagłębie Piechcin lokuje się na drugiej pozycji.

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki ZAGŁĘBIA PIECHCIN >>> kliknij

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

> 28.08.2005 - Zagłębie Piechcin - Arkadia    1-3
(Marcin Ruta - 2, Przemysław Olejniczak - 1)

> 19.04.2006 - Arkadia - Zagłębie Piechcin    1-1
(Tomasz Kowalski - 1)

> 05.11.2006 - Zagłębie Piechcin - Arkadia    2-1
(Przemysław Olejniczak - 1)

> 10.06.2007 - Arkadia - Zagłębie Piechcin    2-3
(Łukasz Kalbarczyk - 1, Tomasz Kowalski II - 1)

> 25.08.2012 - Zagłębie Piechcin - Arkadia    4-1 (2-1)

Bramki: Piotr Marcisz - 2 (1, 50), Bartosz Sobek - 1 (8) i Mateusz Wiktorowicz - 1 (49) dla Zagłębia oraz Łukasz Kalbarczyk - 1 (29) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Bartosz Kowalski, Michał Kręcichwost (kapitan), Robert Wilemski, Michał Morawski (Arkadiusz Frątczak), Krzysztof Lampka (Bartłomiej Wojnicz), Łukasz Kalbarczyk, Kamil Janiak, Marcin Jaskulski, Tomasz Kowalski, Przemysław Olejniczak.

> 01.05.2013 - Arkadia - Zagłębie Piechcin    2-2 (0-2)

Bramki: Marcin Gustaw - 1 (55-karny) i Tomasz Kowalski - 1 (64) dla Arkadii oraz Krystian Kaczmarek - 1 (35-karny) i Kacper Wiktorowicz - 1 (40) dla Zagłębia.

Arkadia Jaksice: Mateusz Kania - Bartosz Kowalski, Przemysław Olejniczak, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Dąbrowa, Marcin Gustaw (kapitan), Tomasz Kowalski, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski (Robert Stelmaszyk), Kamil Janiak, Marcin Dróżdż.

> 30.03.2014 - Zagłębie Piechcin - Arkadia 5-0 (2-0)

Bramki: Mateusz Wiktorowicz - 2 (19, 82), Jakub Juszczyk - 2 (51, 73) i Mikołaj Nowak - 1 (31)

Arkadia Jaksice: Mariusz Kamiński - Marcin Dąbrowa, Karol Urbański, Szymon Dąbrowa, Tomasz Drąg (Radosław Antczak) - Bartłomiej Kośka, Tomasz Kowalski (kapitan), Łukasz Kroplewski, Marcin Jaskulski - Krystian Musiał, Gracjan Dragon (Marcin Trzupek).

* * * POZOSTAŁE PARY XXI KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13 oraz rundy jesiennej sezonu 2013/14)

Błyskawica Broniewice - LZS Wielowieś        11   3-2-6   22-32
niedziela, 15:00 (Janikowo, ul. Główna 6); s. Rafał Kaczorowski (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 2-4

Zootechnik Kołuda Wielka - Olimpia Dąbrowa   15   3-5-7   15-27
niedziela, 16:00; s. Aleksander Adamczyk (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 0-1

Cukrownik-Pena Tuczno - Promień Szczepanowo  17   9-2-6   40-39
sobota, 15:00; s. Dawid Kosmal (Brzoza)
w rundzie jesiennej: 3-1

Pogoń II Mogilno - Unia Janikowo              1   1-0-0    3-2
niedziela, 15:00; s. Patryk Walczak (Kruszwica)
w rundzie jesiennej: 2-3

Pauzuje Hermes Radłowo

Fot.: Raz jeszcze Janikowo, czyli... nieco inna bajka.