Unia Janikowo - Arkadia /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-06-05 15:57

Po tygodniu nieplanowanej przerwy od ligowych zmagań futboliści Arkadii Jaksice wracają na zieloną murawę. Tym razem wybiegną na boisko (koronowanego dwa tygodnie temu) mistrza grupy V bydgoskiej Klasy B. Mecz z Unią Janikowo, bo o niej mowa, odbędzie się w Janikowie na stadionie przy ul. Głównej 40 w sobotę 7 czerwca. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:00.

O jaki wynik powalczy zespół Arkadii z drużyną, która pomimo miana beniaminka, przerasta wszystkich rywali o co najmniej dwie klasy, nie straciła w całym sezonie ani jednego punktu, a przeciwnikom aplikuje średnio niemal 7 goli w meczu? Na dodatek mecz rozegrany zostanie na terenie rywala, a oba zespoły dzieli w tabeli różnica dziewięciu pozycji. Przy takim stanie rzeczy trudno, jak chyba nigdy dotąd, wietrzyć sensację. W rundzie jesiennej na boisku w Jaksicach Arkadia poległa przyjezdnym 1-9, a honorową bramkę dla naszych strzelił (na 1-4) Krzysztof Lampka. Plan minimum dla arkadyjczyków na sobotę? Strzelić coś gospodarzom i nie stracić więcej niż na jesień? A co może ważniejsze, nie składać broni przed meczem (dla piłkarzy) i nie rozluźniać kciuków tuż po rozpoczęciu spotkania (dla kibiców). Powodzenia, Arkadio!

Janikowianie, o czym już wspomniałem, w bieżącym sezonie odnieśli komplet siedemnastu zwycięstw, strzelając rywalom 116 goli, tracąc 20. Najwyższe dotychczasowe wygrane unitów to 13-1 z Błyskawicą Broniewice (w), 14-3 z LZS Wielowieś (d) i 11-0 z Promieniem Szczepanowo (d). Największy opór sobotni przeciwnik Arkadii napotkał ze strony Hermesa Radłowo (3-2, w), Pogoni II Mogilno (3-2, d) i Zagłębia Piechcin (4-2, d). Najskuteczniejszym piłkarzem Unii (a jednocześnie liderem grupowej klasyfikacji strzelców) jest Dariusz Lewandowski, który zagrał w piętnastu meczach i strzelił w nich 30 goli. Inni bramkostrzelni zawodnicy to Dominik Jelonek (20 bramek) oraz Dawid Deresiewicz i Damian Lewandowski (po 15). Na marginesie nadmienię, że już raz Unia Janikowo cieszyła się z awansu z Klasy B do A. Było to w 1960 r.

Dorobek ligowy (MLKS i KS), aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki UNII JANIKOWO >>> kliknij

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

> 19.10.2013 - Arkadia Jaksice - Unia Janikowo 1-9 (1-5)

Bramki: Krzysztof Lampka - 1 (32) dla Arkadii oraz Michał Maksim - 2 (10, 21), Dariusz Lewandowski - 2 (14, 50), Dawid Deresiewicz - 2 (34-karny, 68), Jakub Losik - 1 (19), Damian Jelonek - 1 (77) i gol samobójczy - 1 (50) dla Unii.

Arkadia Jaksice: Bartłomiej Wojnicz - Patryk Rybicki, Tomasz Kowalski, Krystian Musiał, Karol Urbański - Marcin Dąbrowa, Michał Kręcichwost, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski - Bartosz Kowalski (kapitan), Kamil Janiak.

* * * POZOSTAŁE PARY XX KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13 oraz rundy jesiennej sezonu 2013/14)

Zootechnik Kołuda Wlk. - Błyskawica Broniewice 5   4-0-1    9-6
niedziela, 16:00; s. Ariel Gacka (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 2-1

Hermes Radłowo - Cukrownik-Pena Tuczno        11   5-1-5   19-19
sobota, 17:00; s. Damian Sobczak (Inowrocław)
w rundzie jesiennej: 2-1

LZS Wielowieś - Pogoń II Mogilno               7   0-2-5    5-25
niedziela, 11:00; s. Damian Dorn (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 0-4

Olimpia Dąbrowa - Promień Szczepanowo        35   22-6-7  102-44
niedziela, 13:00; s. Damian Czerwiński (Łachowo)
w rundzie jesiennej: 2-0

Pauzuje Zagłębie Piechcin

Fot.: Nieczęsty widok z październikowego pojedynku: zamieszanie pod bramką Unii ("zakleszczony" Michał Kręcichwost i skaczący Krzysztof Lampka).