Arkadia - LZS Wielowieś /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-05-29 10:18

W sobotę (31 maja) piłkarze Arkadii po raz przedostatni w sezonie 2013/14 wybiegną na jaksicką murawę, aby rozegrać mecz o B-klasowe punkty. Rywalem żółto-zielonych będzie zespół LZS Wielowieś. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Pierwotnie pojedynek z drużyną z Wielowsi miał zostać rozegrany w tradycyjnym terminie - niedziela, 16:00 - jednakże wobec odbywającego się w tym czasie na obiekcie w Jaksicach gminnego festynu z okazji Dnia Dziecka zawody przełożono na sobotę.

Nie jest tajemnicą, że tak od jednych, jak i od drugich, ewentualne punkty zdobyte w sobotnim spotkaniu mogą oddalić widmo zajęcia ostatniej pozycji na mecie sezonu. Dla arkadyjczyków potyczka z LZS jest raczej ostatnią, do której nasza drużyna przystąpi w roli faworyta; na wiosnę jaksiczanie ugrali pięć punktów, zaś sobotni przeciwnik cały czas czeka na pierwsze zdobycze. Zwycięstwo miejscowych może "wywindować" Arkadię na 9. pozycję w tabeli. Porażka prawdopodobnie na dobre (a raczej na złe) zwiąże jaksiczan z ostatnią pozycją. W przyszłym sezonie nie przewiduje się jednak rywalizacji na poziomie Klas C, a więc degradacja na niższy szczebel nie grozi żółto-zielonym. Ale mimo wszystko: kto wygra mecz? ...i w niedzielę popołudniu (wówczas zakończy się mecz Błyskawica - Olimpia) widzimy się na 9. miejscu! Powodzenia, Arkadio!

Ludowy Zespół Sportowy Wielowieś (rok założenia 1962), którego największym sukcesem lat "nowożytnych" jest zajęcie 5. miejsca na mecie A-klasowej rywalizacji w sezonie 1989/90, w trwających rozgrywkach wywalczył jak dotąd 9 punktów (o 1 więcej niż Arkadia), wszystkie na własnym boisku, pokonując kolejno: Hermesa Radłowo (4-2), Arkadię (3-0) i Błyskawicę Broniewice (4-2). Wielowiejscy gracze mają na koncie 27 goli zdobytych i 77 straconych (najwięcej w grupie). Najskuteczniejszymi piłkarzami sobotniego rywala LKSu są: Mateusz Zalewski (5 bramek) oraz Bartłomiej Czaja, Mikołaj Czaja i Sebastian Skoczyński (po 4 bramki). Wyjazdowa niemoc LZS Wielowieś (11 porażek z rzędu) trwa już ponad rok. Ostatnie punkty zdobyte na murawie rywala piłkarze z podpakoskiej miejscowości dopisali do swojego dorobku 5 maja 2013 r. Wówczas pokonali... w Jaksicach Arkadię (3-2).

W rundzie jesiennej -  o czym wspomniałem powyżej - we Wielowsi, w strugach deszczu, LZS dość łatwo (3-0) rozprawił się z jaksiczanami. Później sobotni rywale jeszcze raz stanęli na przeciw siebie. W boiskowym sparingowym debiucie A.D. 2014 znów we Wielowsi triumfowali (5-4) gospodarze. Bramki dla naszych (prowadzących do 70. minuty 4-0) strzelili Gracja Dragon, Szymon Dąbrowa, Łukasz Kroplewski i Paweł Sobecki.

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki LZS WIELOWIEŚ >>> kliknij

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

> 23.09.2012 - LZS Wielowieś - Arkadia Jaksice 0-2 (0-2)

Bramki: Kamil Janiak - 1 (18) i Marcin Gustaw - 1 (30-karny).

Arkadia Jaksice: Przemysław Olejniczak - Michał Kręcichwost (kapitan), Arkadiusz Frątczak, Robert Wilemski, Patryk Rybicki, Tomasz Kowalski, Marcin Gustaw, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Jaskulski, Bartosz Kowalski, Kamil Janiak.

> 05.05.2013 - Arkadia Jaksice - LZS Wielowieś 2-3 (2-0)

Bramki: Maciej Komasa (samobójcza) - 1 (3) i Kamil Janiak - 1 (34) dla Arkadii oraz Krzysztof Brodnicki - 1 (47), Michał Serwach - 1 (54) i Mateusz Sobieralski - 1 (58) dla LZS.

Arkadia Jaksice: Bartłomiej Wojnicz - Bartosz Kowalski, Przemysław Olejniczak, Patryk Rybicki, Marcin Dąbrowa, Tomasz Kowalski, Marcin Gustaw (kapitan), Robert Stelmaszyk, Michał Morawski, Kamil Janiak, Marcin Dróżdż.

> 13.10.2013 - LZS Wielowieś - Arkadia Jaksice 3-0 (1-0)

Bramki: Mateusz Zalewski - 2 (71, 75) i Bartłomiej Czaja - 1 (17-karny).

Arkadia Jaksice: Kamil Janiak - Bartosz Kowalski (kapitan), Patryk Rybicki, Karol Urbański, Radosław Antczak - Michał Kręcichwost, Marcin Dąbrowa, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski - Krystian Musiał, Tomasz Kowalski.

* * * POZOSTAŁE PARY XIX KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13 oraz rundy jesiennej sezonu 2013/14)

Promień Szczepanowo - Hermes Radłowo       21   8-4-9   53-47
niedziela, 15:00; s. Janusz Grzegorski (Janikowo)
w rundzie jesiennej: 1-5

Błyskawica Broniewice - Olimpia Dąbrowa    11   2-1-8   15-49
niedziela, 15:00 (Janikowo, ul. Główna 6); s. Piotr Nowicki (Janikowo)
w rundzie jesiennej: 3-2

Cukrownik-Pena Tuczno - Zagłębie Piechcin   7   4-1-2   11-10
sobota, 15:00; s. Marek Semrau (Białe Błota)
w rundzie jesiennej: 1-0

Pogoń II Mogilno - Zootechnik Kołuda Wlk.   5   5-0-0   21-6
niedziela, 15:00 (Dąbrówka); s. Maciej Gebler (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 6-2

Pauzuje Unia Janikowo

Fot.: Obrazek z marcowego sparingowego spotkania. Wówczas w jaksickich barwach nieoficjalnie zadebiutowali m. in. Michał Janiak (w środku) i Mateusz Bętkowski (po prawej). Po lewej kapitan LKSu Bartosz Kowalski.