Zootechnik Kołuda Wielka - Arkadia /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-05-21 13:05

Piłkarze rywalizujący w grupie V bydgoskiej Klasy B przekroczyli półmetek wiosennej rywalizacji. Prawdopodobnie w sobotę poznamy drużynę, która w przyszłym sezonie zagra na A-klasowych boiskach. Janikowianom do pełni szczęścia potrzebny jest remis w starciu z Cukrownikiem-Pena. Arkadia walcząca na przeciwległym biegunie tabeli w niedzielę (25 maja) zagra w Kołudzie Wielkiej z tamtejszym Zootechnikiem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Jaksiczanie coraz skuteczniej walczą o pozbycie się miana najsłabszej drużyny rozgrywek. To co jeszcze po trzech kolejnych przegranych na starcie rundy rewanżowej wydawało się niemożliwe do zrealizowania, dziś zdaje się być w zasięgu jaksickiej jedenastki. Przed Arkadią domowe pojedynki z LZS Wielowieś i Zagłębiem Piechcin oraz wyjazdy do Janikowa, Radłowa i - najbliższy niedzielny - do Kołudy Wielkiej. Seria trzech meczów bez porażki raczej nie sparaliżuje rywali. Może zresztą i nie potrzeba tak drastycznego defektu przeciwnika, by po ostatnim gwizdku arbitra cieszyć się ze zdobyczy punktowych. Łatwo nie będzie i nie musi być. Byle było... dobrze. Powodzenia, Arkadio!

Boisko w Kołudzie Wielkiej chyba najobficiej - z pośród wszystkich tych goszczących żółto-zielonych - obdarowuje jaksiczan punktami. To będzie czwarta wizyta arkadyjczyków w "gęsinowym zagłębiu". Pierwsza (z kwietnia 2005 r.) zakończyła się podziałem punktów. Dwie kolejne (z czerwca 2012 r. i 2013 r.) - pomimo tego, że to zootechnicy zajmowali wyższą pozycję w tabeli - triumfem Arkadii. W rundzie jesiennej w Jaksicach drużyny pograły ze sobą tylko przez 84 minuty. Zootechnik prowadził wówczas 5-2. Potem na boisko wkroczył "kibic" i sędzia przerwał spotkanie.

Zootechnik Kołuda Wielka, którego największym dotychczasowym sukcesem jest zajęcie 9. miejsca w klasie A w sezonie 1999/2000, w trwających rozgrywkach zdobył 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis, 8 porażek). Kołudzianie strzelili przeciwnikom 32 bramki, a sami stracili 42. Najskuteczniejszymi piłkarzami niedzielnego rywala AJ są: Mirosław Szatkowski (10 goli na koncie), Mariusz Kwiatkowski (5) oraz Mateusz Losik, Mariusz Mięta i - strzelający tylko wiosną - Mateusz Biłoszewski (po 4).

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki ZOOTECHNIKA KOŁUDA WIELKA >>> kliknij

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

> 05.09.2004 - Arkadia - Zootechnik Kołuda Wlk.  3-1 (3-1)
(Marcin Ruta - 2, Adam Cyrankowski - 1)

> 24.04.2005 - Zootechnik Kołuda Wlk. - Arkadia  1-1 (1-0)
(Adam Cyrankowski - 1)

> 31.10.2010 - Arkadia - Zootechnik Kołuda Wlk.  1-0 (0-0)

Bramka: Tomasz Kowalski - 1 (90)

Arkadia Jaksice: Przemysław Olejniczak - Michał Kręcichwost, Maciej Bąk, Dariusz Nowicki, Michał Morawski, Bartosz Kowalski, Tomasz Kowalski, Daniel Dutkiewicz (Dawid Flis), Arkadiusz Frątczak (Damian Trzupek), Daniel Pietrzak, Kamil Janiak.

> 12.06.2011 - Zootechnik Kołuda Wlk. - Arkadia  0-2 (0-1)

Bramki: Marcin Gustaw - 2 (42, 79-karny)

Arkadia Jaksice: Dawid Opuchlik - Michał Kręcichwost, Maciej Bąk, Bartosz Kowalski, Tomasz Kowalski, Łukasz Kalbarczyk, Marcin Gustaw, Dariusz Nowicki, Kamil Janiak (Daniel Pietrzak), Przemysław Olejniczak (Marcin Jaskulski), Błażej Wyrkowski (Damian Trzupek).

> 21.10.2012 - Arkadia - Zootechnik Kołuda Wlk.  0-3 (0-2)

Bramki: Radosław Pochylski - 1 (10), Adam Patuła - 1 (26) i Mateusz Losik - 1 (61)

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Michał Morawski, Arkadiusz Frątczak, Kamil Janiak, Patryk Rybicki, Marcin Dąbrowa, Bartosz Kowalski, Bartłomiej Wojnicz, Robert Wilemski (Marcin Jaskulski), Tomasz Kowalski, Przemysław Olejniczak (Krzysztof Lampka).

> 02.06.2013 - Zootechnik Kołuda Wlk. - Arkadia  1-3 (1-1)

Bramki: Mariusz Kwiatkowski - 1 (39-karny) dla Zootechnika oraz Tomasz Kowalski - 2 (2, 75) i Kamil Janiak - 1 (79)

Arkadia Jaksice: Mateusz Kania (Michał Kujawa) - Bartosz Kowalski, Patryk Rybicki, Karol Urbański, Marcin Dąbrowa, Kamil Janiak, Bartłomiej Wojnicz, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski, Tomasz Kowalski, Marcin Dróżdż.

> 05.10.2013 - Arkadia - Zootechnik Kołuda Wlk. 0-5* wo.

(* na boisku 2-5 (1-2); mecz przerwano w 84. min. po wtargnięciu kibica na murawę)

Bramki*: Tomasz Kowalski - 1 (35) i Michał Kręcichwost - 1 (80) dla Arkadii oraz Mariusz Mięta - 2 (16, 75), Mariusz Kwiatkowski - 1 (43), Mateusz Losik - 1 (60) i Mirosław Szatkowski - 1 (69) dla Zootechnika.

(* bramek zdobytych przez piłkarzy Arkadii nie doliczano do ich kont)

Arkadia Jaksice: Bartłomiej Wojnicz - Bartosz Kowalski (kapitan), Patryk Rybicki, Karol Urbański, Radosław Antczak - Michał Kręcichwost, Patryk Korwek (Krzysztof Lampka), Kamil Janiak, Marcin Dąbrowa - Krystian Musiał (Marcin Jaskulski), Tomasz Kowalski.

* * * POZOSTAŁE PARY XVIII KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13 oraz rundy jesiennej sezonu 2013/14)

Unia Janikowo - Cukrownik-Pena Tuczno       7   3-3-1   22-5*
sobota, 17:00; s. Łukasz Wachowski (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 4-0

Olimpia Dąbrowa - Hermes Radłowo           19  14-1-4   86-23
sobota, 16:00; s. Łukasz Bałdowski (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 3-0 wo.

Błyskawica Broniewice - Pogoń II Mogilno    7   0-0-7    6-35
niedziela, 15:00 (Janikowo, ul. Główna 6); s. Jakub Janowski (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 0-3

Zagłębie Piechcin - Promień Szczepanowo    11   9-0-2   36-7
sobota, 16:00; s. Karol Drop (Inowrocław)
w rundzie jesiennej: 2-0

Pauzuje LZS Wielowieś

* bilans meczów ligowych (MLKS i KS) Unii Janikowo i Cukrownika Tuczno rozegranych na przestrzeni sezonów 1976/77 - 2012/13

Fot.: Jaksiczanie przed ubiegło sezonowym zwycięskim starciem w Kołudzie Wielkiej.