Arkadia - Błyskawica Broniewice /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-05-14 08:27

W niedzielę 18 maja drużyna Arkadii Jaksice po raz trzeci tej wiosny wybiegnie na własne boisko, aby stoczyć pojedynek o ligowe punkty. Tym razem rywalem jaksiczan będzie zespół Błyskawicy Broniewice. Początek pojedynku o godzinie 16:00.

Dwie porażki, dwa remisy, a teraz... Tym bardziej, że rywal nie należy do B-klasowych potentatów, a rundę wiosenną, czy raczej jej początek, ma nad wyraz słabą. W rewanżowej serii broniewiczanie przegrali cztery mecze (tracąc w nich aż 28 bramek), a ostatnie jak dotąd punkty wywalczyli 13 października ub. roku.

Spośród rywali, z którymi czerwono-niebiesko-zielonym z Broniewic przyszło walczyć w bieżącym sezonie, tylko z jednym (na przestrzeni niemal ośmiu lat ligowej rywalizacji) ugrali korzystniejszy bilans. Z Arkadią Jaksice. Do tej pory obie drużyny spotkały się trzy razy. "U siebie", czyli najpierw w Kołodziejewie, a potem w Janikowie górą była Błyskawica, w Jaksicach triumfowała Arkadia.

Po pechowo zremisowanym pojedynku z Olimpią Dąbrowa i po niezłej grze zaprezentowanej w Dąbrówce na tle trzeciej drużyny ligowej tabeli, pora na większy kawałek tortu, czyli trzy punkty na:
a) 14. urodziny LKSu (te już w czwartek 22 maja)
b) 23. urodziny kapitana żółto-zielonych Bartosza Kowalskiego (te w dniu meczu!)
Powodzenia, Arkadio!

RYWAL. Aktualne konto zespołu z Broniewic (rok założenia: 2006) to trzy wygrane, remis, dziesięć przegranych i stosunek bramkowy 26 do 67. Najskuteczniejszymi piłkarzami niedzielnych przyjezdnych są: Michał Kaszuba (5 bramek) oraz Radosław Łodożyński /obecnie zawodnik Zootechnika Kołuda Wielka/, Artur Ratajczyk /aktualnie piłkarz rezerw Pogoni Mogilno/, Dawid Stempowski, Piotr Strzelec i Maciej Szymański /dziś futbolista Piasta Kołodziejewo/ (wszyscy strzelili po 3 gole). Adnotacje przy przynależności klubowej wyżej wymienionych wyjaśniają przyczyny słabszej dyspozycji drużyny.

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki BŁYSKAWICY BRONIEWICE >>> kliknij

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

> 09.09.2012 - Błyskawica Broniewice - Arkadia 3-2 (0-0)

Bramki: Michał Kaszuba - 2 (63, 71) i Piotr Strzelec - 1 (61) dla Błyskawicy oraz Michał Morawski - 1 (73) i Michał Kręcichwost - 1 (90+3) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Przemysław Olejniczak - Bartosz Kowalski, Michał Kręcichwost (kapitan), Marcin Dąbrowa, Patryk Rybicki, Robert Wilemski (Robert Stelmaszyk), Marcin Gustaw, Kamil Janiak (Bartłomiej Wojnicz), Marcin Jaskulski, Michał Morawski, Tomasz Kowalski (Krzysztof Lampka).

> 21.04.2013 - Arkadia - Błyskawica Broniewice 4-1 (0-0)

Bramki: Kamil Janiak - 4 (58, 64, 72, 76) dla Arkadii oraz Michał Kaszuba - 1 (69) dla Błyskawicy.

Arkadia Jaksice: Mateusz Kania - Bartosz Kowalski, Arkadiusz Frątczak, Patryk Rybicki, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Gustaw (kapitan), Tomasz Kowalski, Marcin Jaskulski (Marcin Dąbrowa), Michał Morawski (Marcin Budny), Marcin Dróżdż, Kamil Janiak.

> 28.09.2013 - Błyskawica Broniewice - Arkadia 3-1 (1-0)

Bramki: Dawid Stempowski - 2 (5, 78) i Dawid Kaźmierski - 1 (47) dla Błyskawicy oraz Michał Kręcichwost - 1 (69) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Bartłomiej Wojnicz - Bartosz Kowalski (kapitan), Michał Kręcichwost, Patryk Rybicki, Radosław Antczak - Patryk Korwek, Kamil Janiak, Karol Urbański, Marcin Jaskulski - Krystian Musiał, Tomasz Kowalski.

* * * POZOSTAŁE PARY XVII KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13 oraz rundy jesiennej sezonu 2013/14)

Cukrownik-Pena Tuczno - LZS Wielowieś         23  15-1-7   60-27
sobota, 15:00; s. Marcin Gwizdała (Osielsko)
w rundzie jesiennej: 5-0

Pogoń II Mogilno - Olimpia Dabrowa             9   6-0-3   25-11
sobota, 15:00 (Dąbrówka); s. Mariusz Stypczyński (Żnin)
w rundzie jesiennej: 8-2

Promień Szczepanowo - Unia Janikowo            1   0-0-1    0-11
niedziela, 15:00; s. Karol Kowalewski (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 0-11

Hermes Radłowo - Zagłębie Piechcin             7   3-3-1   13-8
sobota, 17:00; s. Rafał Podlewski (Izdebno)
w rundzie jesiennej: 1-3

Pauzuje Zootechnik Kołuda Wielka

Fot.: Mecz Błyskawica - Arkadia (28.09.13); akcja w środkowej części boiska :) Po żółto-zielonej stronie Radosław Antczak.