Pogoń II Mogilno - Arkadia /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-05-07 13:07

W XVI kolejce B-klasowej rywalizacji drużynę Arkadii Jaksice czeka najdalsza podróż w sezonie 2013/14. A mianowicie wyjazd do Dąbrówki na spotkanie z drugim zespołem Pogoni Mogilno. Początek meczu z rezerwami III-ligowca w sobotę o godzinie 15:00.

Przedmeczowa zbiórki w Jaksicach (przy pomniku Bartłomieja Nowaka) o godzinie 13:15 oraz w Inowrocławiu (na stacji Lukoil przy ul. Dworcowej) o godzinie 13:00.

POZYTYWNIE. Seria przegranych spotkań arkadyjczyków została przerwana na jaksickiej murawie w minioną niedzielę. Zakończyła się na jedenastu porażkach, w tym siedmiu domowych.

Po parotygodniowej nieobecności do drużyny powrócili etatowi obrońcy żółto-zielonych Bartosz Kowalski i Michał Kręcichwost, a zawodników gotowych reprezentować jaksickie barwy w spotkaniu z zespołem z podmogileńskiej Dąbrowy naliczyłem aż osiemnastu. Kilku z nich rozegrało najlepsze zawody w tym roku. Do pełni radości zabrakło sporo zimnej krwi, nieco precyzji, trochę siły (kondycji), no i szczęścia. I jeszcze raz szczęścia. Cudowny marsz w górę tabeli jest mało prawdopodobny, choć mecz z Olimpią to niewątpliwie - mały, bo mały - ale krok do przodu. Pierwszy w dobrą stronę od dość długiego czasu. To cieszy, dodaje optymizmu i... punktów? Powodzenia, Arkadio!

RYWAL. Pogoń II Mogilno to w porównaniu z jesienią ubiegłego roku jedna z najbardziej przemeblowanych kadrowo i sztabowo drużyn grupy V bydgoskiej Klasy B. Pierwsze mecze wskazywały na to, że owe zmiany raczej obsuną drużynę w tabelowej drabince, ale już ostatni triumf nad zespołem Cukrownika-Pena Tuczno, był ostrzeżeniem dla kolejnych przeciwników niebiesko-białych i sygnałem, że Pogoń II cały czas walczy o najwyższe cele. No, raczej z pominięciem szczytu tabeli. Dorobek ligowy mogileńskiego zespołu to 9 zwycięstw, 4 porażki i bilans bramkowy 49-20. Najlepszymi strzelcami zaplecza III-ligowca są Dominik Niewiadomski, Przemysław Owczarzak i Michał Wojciechowski. Wymienieni zawodnicy zdobyli do tej pory po 7 bramek.

W rundzie jesiennej po meczu bez historii Pogoń II pokonała w Jaksicach Arkadię 3-0. Porażką zakończyła się również ostatnia jak dotąd wyprawa żółto-zielonych do Dąbrówki. 28 kwietnia 2013 r. "drugi garnitur" Pogoni pokonał Arkadię 4-2, zwycięskie bramki strzelając w 87. i 90. minucie pojedynku.

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki POGONI II MOGILNO >>> kliknij

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

> 23.10.2005 - Arkadia - Pogoń II Mogilno/Dąbrówka 3-2
(Jakub Pawlaczyk - 1, Adam Cyrankowski - 1, Marcin Ruta - 1)

> 21.05.2006 - Pogoń II Mogilno/Dąbrówka - Arkadia 3-0

> 15.08.2006 - Arkadia - Pogoń II Mogilno          0-1

> 12.11.2006 - Pogoń II Mogilno - Arkadia          2-2
(Jakub Pawlaczyk - 1, Krzysztof Kubicki - 1)

> 23.09.2007 - Pogoń II Mogilno - Arkadia          2-2
(Tomasz Kowalski II - 1, Przemysław Olejniczak - 1)

> 01.05.2008 - Arkadia - Pogoń II Mogilno          0-6

> 14.09.2008 - Pogoń II Mogilno - Arkadia          1-2
(Marcin Ruta - 2)

> 26.04.2009 - Arkadia - Pogoń II Mogilno          2-4
(Marcin Ruta - 1, Tomasz Kowalski - 1)

> 16.09.2012 - Arkadia - Pogoń II Mogilno          1-5 (1-3)

Bramki: Przemysław Olejniczak - 1 (2) dla Arkadii oraz Dominik Niewiadomski - 3 (7, 15, 18), Łukasz Leśny - 1 (52) i Piotr Szyszkowski - 1 (82) dla Pogoni II.

Arkadia Jaksice: Kamil Janiak - Bartosz Kowalski, Michał Kręcichwost (kapitan), Michał Morawski, Marcin Dąbrowa (Robert Stelmaszyk), Robert Wilemski, Marcin Gustaw, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Jaskulski, Tomasz Kowalski, Przemysław Olejniczak.

> 28.04.2013 - Pogoń II Mogilno - Arkadia         4-2 (2-2)

Bramki: Michał Ratajski - 2 (5, 21), Marcin Hałajczak - 1 (87) i Dominik Niewiadomski - 1 (90) dla Pogoni II oraz Marcin Gustaw - 1 (37) i Kamil Janiak - 1 (38) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Bartłomiej Wojnicz - Bartosz Kowalski, Arkadiusz Frątczak, Patryk Rybicki, Marcin Dąbrowa, Marcin Gustaw (kapiatn), Tomasz Kowalski, Marcin Jaskulski, Michał Morawski (Karol Urbański), Marcin Dróżdż, Kamil Janiak.

> 21.09.2013 - Arkadia - Pogoń II Mogilno         0-3 (0-1)

Bramki: Michał Wojciechowski - 1 (4), Rafał Laks - 1 (47) i Mikołaj Kleczewski - 1 (88).

Arkadia Jaksice: Bartłomiej Wojnicz - Bartosz Kowalski (kapitan), Michał Kręcichwost, Marcin Dąbrowa (Karol Urbański), Radosław Antczak - Tomasz Kowalski, Patryk Korwek, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski, Krystian Musiał, Kamil Janiak.

* * * POZOSTAŁE PARY XVI KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13 oraz rundy jesiennej sezonu 2013/14)

Zootechnik Kołuda Wlk. - Cukrownik-Pena Tuczno 7   5-1-1  25-8
niedziela, 16:00; s. Patryk Sławski (Grochowiska Księże)
w rundzie jesiennej: 0-1

Unia Janikowo - Hermes Radłowo                 1   1-0-0   3-2
sobota, 17:00; s. Gerard Gólcz (Pakość)
w rundzie jesiennej: 3-2

LZS Wielowieś - Promień Szczepanowo           35   7-5-23 53-105
niedziela, 11:00; s. Dawid Sieradzki (Stanomin)
w rundzie jesiennej: 1-4

Olimpia Dąbrowa - Zagłębie Piechcin           13   5-4-4  24-17
sobota, 16:00; s. Janusz Grzegorski (Janikowo)
w rundzie jesiennej: 0-1

Pauzuje Błyskawica Broniewice

Fot.: Emocje już opadły, ale pytanie pozostało: przekroczyła linię bramkową (tak stwierdził arbiter) czy nie przekroczyła? Mowa o piłce i jej położeniu w 91. minucie meczu Arkadia - Olimpia.

Ps. Mecz XIX kolejki pomiędzy Arkadią a LZS Wielowieś (planowany na niedzielę 1 czerwca, godzina 16:00) rozegrany zostanie na boisku w Jaksicach w sobotę 31 maja, początek o godzinie 16:00. Dzień później na jaksickiej murawie odbędzie się gminny festyn z okazji Dnia Dziecka.