Cukrownik-Pena Tuczno - Arkadia /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-04-09 23:22

Nie do Tuczna, a do Złotnik Kujawskich udadzą się futboliści Arkadii Jaksice, aby rozegrać rewanżowy pojedynek z zespołem Cukrownika-Pena. Z tym rywalem jaksiczanie w bieżącym roku zmierzyli się już raz, przegrywając kontrolną grę na jego boisku 4-0. Jesienią w Jaksicach w meczu o ligowe punkty górą był również Cukrownik-Pena.

Mecz Cukrownik-Pena Tuczno - Arkadia Jaksice odbędzie się w sobotę (12 kwietnia) - przypominam - na boisku w Złotnikach Kujawskich. Początek o godzinie 16:30.

Przedmeczowe zbiórki w Jaksicach (przy pomniku Bartłomieja Nowaka) o godzinie 15:30 oraz w Inowrocławiu (na stacji Lukoil przy ul. Dworcowej) o godzinie 15:20.

RYWAL. Postawa drużyny Cukrownika-Pena to chyba największa pozytywna niespodzianka rundy jesiennej w grupie V bydgoskiej Klasy B. Gdyby nie nagłe pojawienie się w zestawie rywali janikowskiej Unii cukrownicy już dziś stukaliby głośno do bram Klasy A. W pierwszej część sezonu 2013/14 zespół z Tuczna wygrał osiem spotkań, planowo poległ na własnym boisku wspomnianej Unii i w ramach wypadku przy pracy - również grając u siebie - oddał punkty Hermesowi Radłowo. Bilans bramkowy wicelidera tabeli to 26 bramek strzelonych (najwięcej Sławomir Roszak - 8, Maciej Maciejewski - 6 i Patryk Maziarz - 3) i 11 straconych. W wiosennych meczach sparingowych Cukrownik-Pena grał w kratkę: Znicz Rojewo - Cukrownik-Pena 6-1 (2-1), Goplania Inowrocław - Cukrownik-Pena 11-0 (4-0), Cukrownik-Pena - Iskra Sikorowo 2-2, Cukrownik-Pena - Arkadia Jaksice 4-0 (4-0), Znicz Rojewo - Cukrownik-Pena 6-1 (3-0).

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki CUKROWNIKA-PENA TUCZNO >>> kliknij

ARKADIA. Skoro nie triumfowało się nad sąsiadem z tabeli (Promień Szczepanowo) w meczu rozgrywanym na własnym boisku, to czy można zakładać zwycięstwo w spotkaniu wyjazdowym mając za przeciwnika zespół, który plasuje się dziewięć pozycji wyżej niż żółto-zieloni? Na dodatek grając bez najsilniejszego punktu Arkadii na starcie wiosennej rywalizacji - bramkarza Mariusza Kamińskiego -  i "szczycąc się" tym, że w swej niemal 14-letniej historii nigdy (nigdy!) nie wygrało się meczu wyjazdowego z drużynami, które na mecie poszczególnych rozgrywek (A-, B- czy C-klasowych) uplasowały się na medalowych pozycjach (a taka prawdopodobnie czeka na sobotniego rywala LKSu). A więc raz jeszcze: czy można zakładać triumf w spotkaniu z Cukrownikiem-Pena? Racjonalną odpowiedź (zgodną z rozumem, przemyślaną, logiczną i rozsądną)... przemilczmy. W sobotę spróbujmy myśleć nieracjonalnie :) Może da się z tego coś ugrać. Powodzenia, Arkadio!

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

* 13.10.2012 - Cukrownik-Pena Tuczno - Arkadia Jaksice 1-0 (0-0)

Bramka: Adam Patyk (77).

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Marcin Gustaw (kapitan), Bartosz Kowalski, Marcin Dąbrowa (Robert Stelmaszyk), Patryk Rybicki, Arkadiusz Frątczak (Robert Wilemski), Bartłomiej Wojnicz, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski, Kamil Janiak, Tomasz Kowalski.

* 26.05.2013 - Arkadia Jaksice - Cukrownik-Pena Tuczno 4-1 (0-0)

Bramki: Marcin Dróżdż - 3 (55, 63, 79) i Marcin Dąbrowa - 1 (88) dla Arkadii oraz Dariusz Jeliński - 1 (81) dla Cukrownika-Pena.

Arkadia Jaksice: Mateusz Kania - Patryk Rybicki, Bartosz Kowalski (kapitan), Marcin Budny (Przemysław Olejniczak), Karol Urbański, Tomasz Kowalski, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Dąbrowa, Marcin Jaskulski, Marcin Dróżdż, Kamil Janiak.

* 01.09.2013 - Arkadia Jaksice - Cukrownik-Pena Tuczno 1-3 (1-0)

Bramki: Kamil Janiak - 1 (8) dla Arkadii oraz Patryk Maziarz - 2 (61, 77) i Maciej Przydatek - 1 (58) dla Cukrownika-Pena.

Arkadia Jaksice: Mateusz Kania - Bartosz Kowalski (kapitan), Michał Kręcichwost, Karol Urbański (Krzysztof Lampka), Radosław Antczak, Bartłomiej Wojnicz (Przemysław Olejniczak), Tomasz Kowalski, Marcin Dąbrowa, Marcin Jaskulski, Krystian Musiał, Kamil Janiak.

* * * POZOSTAŁE PARY XIII KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13 i rundy jesiennej sezonu 2013/14)

* Hermes Radłowo - Błyskawica Broniewice         9  8-1-0  38-7
niedziela, 15:00; s. Patryk Kaźmierczak (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 2-2

* Unia Janikowo - LZS Wielowieś                  1  1-0-0   6-1
sobota, 16:00; s. Mariusz Stypczyński (Żnin)
rundzie jesiennej: 6-1

* Promień Szczepanowo - Pogoń II Mogilno         7  1-0-6   7-29
sobota, 16:30; s. Dawid Nowak (Solec Kujawski)
rundzie jesiennej: 0-3 wo.

* Zagłębie Piechcin - Zootechnik Kołuda Wielka  13  7-4-2  25-12
sobota, 16:00; s. Paweł Kowal (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 1-1

* Pauzuje Olimpia Dąbrowa

Fot.: Tomasz Kowalski (po środku) w meczu przeciwko Promieniowi dyrygował arkadyjską obroną. Pozycję otrzymał w spadku po (nieobecnym - usprawiedliwionym) synu Bartoszu. Po prawej Karol Urbański.