Arkadia - Promień Szczepanowo /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-04-02 20:21

W pierwszy weekend kwietnia piłkarze grupy V bydgoskiej Klasy B zainaugurują wiosenną rundę spotkań sezonu 2013/14. Jaksiczanie rewanżowe boje rozpoczną domowym pojedynkiem z Promieniem Szczepanowo. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia br. na boisku szkolnym przy Szosie Bydgoskiej 11. Początek o godzinie 16:00.

Dla Arkadii Jaksice pojedynek z sąsiadem z ligowej tabeli będzie meczem o być, albo nie być "czerwoną latarnią" B-klasowej tabeli. Zwycięstwo da żółto-zielonym awans na przedostatnie miejsce w tabeli. Remis, a tym bardziej porażka scementuje LKS z ostatnią pozycją.

RYWAL. Jesienią piłkarze Promienia Szczepanowo wywalczyli sześć punktów pokonując na własnym boisku Błyskawicę Broniewice (8-3) i LZS Wielowieś (4-1). Poza tym ośmiokrotnie schodzili z boiska pokonani, m. in. przez Arkadię, która to w inaugurującym sezon pojedynku pokonała na szczepanowskim boisku niedzielnego rywala (po bramkach Krystiana Musiała /2/ i Kamila Janiaka /2/) 4-2. To jak dotąd ostatni ligowy triumf arkadyjczyków. 17-39 - tak wygląda bilans bramkowy Promienia ugrany w I rundzie. Najskuteczniejszymi piłkarzami zespołu z terenu gminy Dąbrowa są Michał Frąckowiak i Mikołaj Polak, którzy po trzy razy zmuszali do kapitulacji bramkarzy rywali. W meczu kończącym przygotowania Promienia do rundy wiosennej szczepanowianie przegrali w Jadownikach z miejscowym LZS 2-1. Wcześniej m. in. ulegli Victorii Kołaczkowo (0-3 /w/) oraz pokonali Victorię Bydgoszcz (5-2 /d/).

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki PROMIENIA SZCZEPANOWO >>> kliknij

ARKADIA.  Na własnym boisku arkadyjczycy przegrali sześć ostatnich ligowych pojedynków i do wyrównania najgorszej serii w historii klubu brakuje już tylko jednej porażki. Siedem przegranych z rzędu na swoim obiekcie (w Gnojnie) jaksiczanie zanotowali w sezonie 2007/08. Wówczas w meczach o mistrzostwo Klasy A ulegli kolejno Gopłu Kościeszki (0-3 wo.), Burzy Nowa Wieś Wielka (0-3 wo.), Kujawom Markowice (2-3), Tarantowi Wójcin (2-5), Unii Gniewkowo (0-1), Pogoni II Mogilno (0-6) i Noteci Gębice (0-3 wo.). Kiepskie wyniki przerwał triumf nad polanowicką Fregatą (3-2). Aktualną czarną serię rozpoczęła ubiegłoroczna czerwcowa przegrana z... Promieniem Szczepanowo (1-2). Potem były porażki z Cukrownikiem-Pena (1-3), Pogonią II (0-3), Zootechnikiem (0-5 wo.), Unią Janikowo (1-9) i Hermesem (2-3). To wyliczanie kolejnych przegranych brzmi jak dzwony coraz donośniej bijące na alarm. Czy już dziś stać budującą się jaksicką drużynę na wygranie meczu o punkty? Powodzenia, Arkadio!

NOWA TWARZ. Pod koniec ubiegłego tygodnia szeregi Arkadii zasilił Dominik Koc (ur. 1992) - obrońca. Wszystkie dotychczasowe ligowe pojedynki (młodzieżowe i "dorosłe") rozgrywał w barwach Znicza Rojewo. Podobnie jak jego rówieśnicy (Łukasz Kroplewski i Bartłomiej Kośka) do seniorskiej drużyny ZR trafił wraz z jej reaktywacją, a więc w sezonie 2010/11 i od razu w pierwszym ligowym pojedynku rojewian (29.08.10, Błyskawica Broniewice - Znicz 1-4) wpisał się na listę strzelców. W sezonie 2012/13 (jak obwieszcza system Extranet-PZPN) dwa razy zaistniał w kadrze czerwono-żółtych z Rojewa. Jest również piłkarzem Zimnego Lecha Liszkowo.

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

* 27.10.2012 - Promień Szczepanowo - Arkadia 3-3 (1-1)

Bramki: Mikołaj Polak - 1 (34), Bartłomiej Jóźwiak - 1 (66), Wojciech Wróblewski - 1 (90+1) dla Promienia oraz Tomasz Kowalski - 2 (59, 82), Michał Morawski - 1 (16) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Bartosz Kowalski, Kamil Janiak, Marcin Dąbrowa, Robert Wilemski, Arkadiusz Frątczak, Bartłomiej Wojnicz, Krzysztof Lampka, Michał Morawski, Tomasz Kowalski, Przemysław Olejniczak.

* 08.06.2013 - Arkadia - Promień Szczepanowo 1-2 (1-1)

Bramki: Marcin Dróżdż - 1 (25) dla Arkadii oraz Mikołaj Polak - 1 (16), Wojciech Wróblewski - 1 (47) dla Promienia.

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Bartosz Kowalski, Patryk Rybicki, Marcin Dąbrowa, Karol Urbański, Kamil Janiak, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Jaskulski, Krzysztof Lampka, Tomasz Kowalski, Marcin Dróżdż.

* 24.08.2013 - Promień Szczepanowo - Arkadia 2-4 (1-3)

Bramki: Paweł Myller - 1 (45+2), Mateusz Mikulski - 1 (50) dla Promienia oraz Krystian Musiał - 2 (28, 33), Kamil Janiak - 2 (32, 51) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Mateusz Kania - Bartosz Kowalski, Michał Kręcichwost, Karol Urbański, Radosław Antczak, Bartłomiej Wojnicz, Tomasz Kowalski, Marcin Dąbrowa, Marcin Jaskulski, Krystian Musiał, Kamil Janiak.

* * * POZOSTAŁE PARY XII KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13 oraz rundy jesiennej sezonu 2013/14)

* Pogoń II Mogilno - Hermes Radłowo          5   3-2-0   15-3
niedziela, 15:00 (Dąbrówka); s. Damian Błaszczyk (Włocławek)
w rundzie jesiennej: 10-0

* Olimpia Dąbrowa - LZS Wielowieś           43  19-11-13 86-60
sobota, 15:00; s. Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 3-2

* Zootechnik Kołuda Wielka - Unia Janikowo   1   0-0-1    1-9
niedziela, 15:00; s. Patryk Walczak (Kruszwica)
w rundzie jesiennej: 1-9

* Błyskawica Broniewice - Zagłębie Piechcin  9   2-1-6   17-26
niedziela, 15:00 (Janikowo, ul. Główna 6); s. Damian Czerwiński (Łachowo)
w rundzie jesiennej: 5-0

* Pauzuje Cukrownik-Pena Tuczno

Fot.: 26 maja 2013 r. Arkadia po raz ostatni wygrała ligowy mecz na boisku w Jaksicach (z Cukrownikiem-Pena Tuczno 4-1). Tak wówczas wyglądała wyjściowa jedenastka żółto-zielonych.