Mecz zaległy: Zagłębie Piechcin - Arkadia /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-03-28 12:30

Tydzień wcześniej niż pozostałe zespoły grupy V bydgoskiej Klasy B wiosenne zmagania rozpoczną zespoły Zagłębie Piechcin i Arkadii Jaksice. Rozpoczną odrabianiem zaległości z jesieni. Mecz z Zagłębiem rozegrany zostanie na stadionie w Piechcinie w niedzielę 30 marca br. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 14:00.

Przedmeczowa zbiórka w Jaksicach (przy pomniku Bartłomieja Nowaka) o godzinie 12:50 oraz w Inowrocławiu (na stacji Lukoil przy ul. Dworcowej) o godzinie 12:40.

Przypomnę, że mecz pomiędzy Zagłębiem Piechcin a Arkadią pierwotnie miał się odbyć w ostatni weekend października ubiegłego roku. Wówczas jednak - w związku z nieotrzymaniem oficjalnego zawiadomienia informującego o dacie i godzinie rozpoczęcia zawodów - drużyna Arkadii nie stawiła się na stadionie przy ulicy Radłowskiej. Jakiś czas później WGiE K-PZPN przyznał żółto-zielonym punkty walkowerem. Ostatecznie, analizując odwołanie się od decyzji Wydziału złożone przez sztab Zagłębia, Związek postanowił anulować pierwotny werdykt, jednocześnie zobowiązując zainteresowane drużyny do rozegrania meczu w wiosennym terminie.

Do tej pory Arkadia wygrała tylko raz z Zagłębiem Piechcin, w sierpniu 2005 r., w pierwszym pojedynku niedzielnych przeciwników. Potem zdarzyły się jeszcze dwa remisy, z czego ten ostatni, wywalczony w ubiegłym roku na jaksickim boisku w pierwszomajowe święto, stanowi jedną z milszych chwil sezonu 2012/13.

Po rundzie jesiennej piechcińscy piłkarze plasują się na 5. miejscu w tabeli (ewentualna wygrana z Arkadią może przesunąć drużynę z białego zagłębia na 4. pozycję) mając na swoim koncie remis, cztery wygrane i tyleż porażek. Bilans bramkowy 13-20. Najskuteczniejsi piłkarze byłego III-ligowca to Maciej Wisz (3 gole) i Mateusz Wiktorowicz (2). Wyniki niektórych przedsezonowych gier kontrolnych Zagłębie prezentują się następująco: Zagłębie - LZS Jadowniki 1-2, Zagłębie - Kolorowi Krusza Zamkowa 4-3, Zagłębie - Dąb Barcin (juniorzy starsi) 1-0 i LZS Jadowniki - Zagłębie 3-7.

Jaka będzie Arkadia wiosny 2014 r.? Zapewne inna niż ta z jesieni ubiegłego roku. Czy silniejsza na boisku? Gry sparingowe naszkicowały obraz zespołu, który za chwilę zacznie walczyć o ligowe punkty, i - myślę - dały to co najważniejsze, zwłaszcza gdy drużyna zamyka B-klasową tabelę i "chlubi się" serią ośmiu przegranych meczów, dały szczyptę optymizmu. Oby ta szczypta po meczu w Piechcinie rozrosła się co najmniej kilkukrotnie. Powodzenia, Arkadio!

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

* 28.08.2005 - Zagłębie Piechcin - Arkadia    1-3
(Marcin Ruta - 2, Przemysław Olejniczak - 1)

* 19.04.2006 - Arkadia - Zagłębie Piechcin    1-1
(Tomasz Kowalski - 1)

* 05.11.2006 - Zagłębie Piechcin - Arkadia    2-1
(Przemysław Olejniczak - 1)

* 10.06.2007 - Arkadia - Zagłębie Piechcin    2-3
(Łukasz Kalbarczyk - 1, Tomasz Kowalski II - 1)

* 25.08.2012 - Zagłębie Piechcin - Arkadia    4-1 (2-1)

Bramki: Piotr Marcisz - 2 (1, 50), Bartosz Sobek - 1 (8) i Mateusz Wiktorowicz - 1 (49) dla Zagłębia oraz Łukasz Kalbarczyk - 1 (29) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Bartosz Kowalski, Michał Kręcichwost (kapitan), Robert Wilemski, Michał Morawski (Arkadiusz Frątczak), Krzysztof Lampka (Bartłomiej Wojnicz), Łukasz Kalbarczyk, Kamil Janiak, Marcin Jaskulski, Tomasz Kowalski, Przemysław Olejniczak.

* 01.05.2013 - Arkadia - Zagłębie Piechcin    2-2 (0-2)

Bramki zdobyli: Marcin Gustaw - 1 (55-karny) i Tomasz Kowalski - 1 (64) dla Arkadii oraz Krystian Kaczmarek - 1 (35-karny) i Kacper Wiktorowicz - 1 (40) dla Zagłębia.

Arkadia Jaksice: Mateusz Kania - Bartosz Kowalski, Przemysław Olejniczak, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Dąbrowa, Marcin Gustaw (kapitan), Tomasz Kowalski, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski (Robert Stelmaszyk), Kamil Janiak, Marcin Dróżdż.

Fot.: Łukasz Kroplewski (pierwszy z lewej) strzela gola dla Arkadii podczas kontrolnego pojedynku z Iskrą Sikorowo.