Sparing: Arkadia - Iskra Sikorowo /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-03-19 23:15

To będzie piąty sparing Arkadii w 2014 r., a pierwszy rozegrany na boisku w Jaksicach. W czterech dotychczasowych arkadyjczycy "ugrali" komplet porażek. Czy w niedzielę nastąpi przełamanie i jaksiczanie przystąpią do ligowych bojów opromienieni przedsezonowym triumfem? Trzymajmy kciuki. Towarzyska gra z Iskrą Sikorowo rozpocznie się przy Szosie Bydgoskiej 11 w niedzielę 23 marca o godzinie 14:00.

Przedmeczowa zbiórka dla zamiejscowych o godzinie 13:15 na stacji Lukoil w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej.

W ostatnich dwóch latach z Iskrą Sikorowo - w związku z "przeprowadzką" żółto-zielonych do grupy V bydgoskiej Klasy B - Arkadia spotyka się wyłącznie podczas meczów sparingowych.

Dwa ostatnie odbyły się na murawie rywala przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2012/13. W pierwszym meczu, rozgrywanym w śniegu, marznącym deszczu, wietrze i temperaturze minus 4 stopnie Celsjusza, meczu okraszonym znikomą ilością dogodnych sytuacji, zanotowano wynik bezbramkowy. Kilka tygodni później, na tym samym boisku, rywalizacja zakończyła się znów remisem, tym razem 4-4. W owo kwietniowe popołudnie trzy gole dla jaksiczan strzelił Kamil Janiak, a jedno trafienie zaliczył Marcin Dróżdż.

Jak do tej pory boisko w Jaksicach drużyna z Sikorowa odwiedziła tylko raz. W meczu o B-klasowe punkty w rundzie rewanżowej sezonu 2011/12 gospodarze pokonali derbowego przeciwnika 6-3 (3-0). Gole dla naszych strzelili wówczas: Przemysław Olejniczak i Tomasz Kowalski po 2 oraz Dariusz Nowicki i Kamil Janiak po 1. Poza zdobywcami bramek dla Arkadii zagrali: Michał Kujawa, Michał Kręcichwost, Bartosz Kowalski, Patryk Rybicki, Łukasz Kalbarczyk, Marcin Jaskulski, Krzysztof Lampka i Karol Urbański.

Sumując, jaksiczanie osiem razy walczyli z Iskrą o ligowe zdobycze, cztery razy triumfując, raz remisując i trzy razy opuszczając murawę w roli pokonanych. Bilans bramkowy 25-21 dla Arkadii.

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu piłkarze Iskry (rywalizujący w grupie VI bydgoskiej Klasy B) wywalczyli tylko jeden punkt (1-1 u siebie z Tarantem Wójcin) i po XI seriach gier zamykają tabelę swojej grupy mając na koncie 9 bramek strzelonych i 31 straconych. Najskuteczniejszym graczem "Iskierki" jest Łukasz Bartczak - zdobywca trzech goli.

W 2014 r. czerwono-czarni z Sikorowa zagrali jak dotąd dwa mecze kontrolne: Cukronik-Pena Tuczno - Iskra 2-2 i Orłowianka Orłowo - Iskra 3-0 (1-0).

Fot.: To już pewne (czyt. potwierdzone przez prezesa AJ Marcina Graczyka): w rundzie wiosennej barw Arkadii bronić będą (od lewej) Bartłomiej Kośka, Mariusz Kamiński i Łukasz Kroplewski!