Sparing: Cuiavia Inowrocław (juniorzy młodsi) - Arkadia...

• autor: iregre, 2014-03-09 21:23
Sparing: Cuiavia Inowrocław (juniorzy młodsi) - Arkadia /zapowiedź/

Już we wtorek 11 marca br. piłkarze Arkadii Jaksice przejdą kolejny przedsezonowy sprawdzian. Tym razem sparingpartnerem jaksiczan będzie drużyna juniorów młodszych Cuiaivi Inowrocław. Spotkanie odbędzie w Inowrocławiu na boisku ze sztuczną nawierzchnią (za Halą Widowiskowo-Sportową). Początek o godzinie 16:30.

Przedmeczowe zbiórki w Jaksicach (przy pomniku Bartłomieja Nowaka) i w Inowrocławiu (na stacji Lukoil przy ul. Dworcowej) o godzinie 16:00.

Cztery razy, jak do tej pory, z drużyną juniorów młodszych Cuiavii Inowrocław w meczach o mistrzowskie punkty mierzył się zespół Arkadii. Oczywiście zespół... juniorów młodszych Arkadii. Było to dość dawno, bo w sezonach 2006/07 (roczniki 1990-91) i 2010/11 (roczniki 1994-95). Z tej pierwszej drużyny, która najpierw uległa rówieśnikom z Inowrocławia 10-0, by w rewanżu cieszyć się triumfem 2-1, właściwie tylko jeden zawodnik po dziś dzień reprezentuje żółto-zielonych. Tym piłkarzem jest kapitan Arkadii - Bartosz Kowalski. Postawiono więc na jakość, nie na ilość. Z kadry drugiego wcielenia jaksickich juniorów młodszych seniorski smak walki o ligowe punkty poczuło siedmiu graczy, z czego dwóch (Krzysztof Lampka raczej nie zagra dla Arkadii na wiosnę) to dziś podstawowe ogniwa arkadyjskiej jedenastki. Tu mowa o Karolu Urbańskim i Marcinie Dąbrowa. Dotychczasowe marcowe gry sparingowe, a raczej forma zawodnika, dają nadzieję na to, że do wymienionych dołączy niebawem kolejny były młodzieżowiec AJ - młodszy brat Marcina - Szymon Dąbrowa. Dodam, że w sezonie 2010/11 juniorzy młodsi Arkadii przegrali oba pojedynki z równolatkami z Cuiavii: 0-7 w Gnojnie i 1-7 na boisku (wówczas jeszcze typowo trawiastym) za Halą Widowiskowo-Sportową w Inowrocławiu. Honorowego gola dla jaksiczan strzelił wspomniany już Krzysztof Lampka.

W sezonie 2013/14 juniorzy młodsi Cuiavii Inowrocław (roczniki 1997-98) rywalizują w grupie III Ligi Okręgowej podokręgu bydgoskiego. Na półmetku rywalizacji młodzi "cuiaviści" zajmują 4. miejsce, tracąc do lidera - Gopła Kruszwica - 10 punktów. Za plecami biało-zielonych znajduje się jeszcze siedem drużyn. Dorobek Cuiavii to 6 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki i bilans bramkowy 33-21. Kapitanem, a jednocześnie i najskuteczniejszym zawodnikiem wtorkowego przeciwnika Arkadii jest Paweł Sobecki, który ma na koncie 7 trafień. Warto dodać, że w latach 2000-2002 jaksickiej bramki strzegł ojciec Pawła - Andrzej Sobecki, a sam młody zawodnik zasilił Arkadię (i strzelił dla niej bramkę) podczas niedawnego sparingu rozegranego na boisku we Wielowsi. Inni bramkostrzelni futboliści inowrocławskiej drużyny to: Emil Lewandowski (6 bramek) oraz Piotr Kawałek i Mikołaj Przekwas (po 4 bramki). W szerokiej kadrze juniorów młodszych Cuiavii znajduje się również Kamil Bołka - były (?) zawodnik LKSu. W 2014 r. młodzieżowcy inowrocławskiego Klubu Sportowego dwa razy wybiegli jak dotąd na zieloną murawę: Cuiavia (JM) - Unia Janikowo (JM) 1-8 (1-3), Cuiavia (JM) - Orłowianka Orłowo 2-4 (2-1).

Na koniec nadmienię - jako, iż rywal młodzieżowy - że średnia wieku wyjściowej jedenastki Arkadii podczas meczu z Mikrusem wyniosła równe... 20 lat!

Fot.: Marcin i Szymon Dąbrowa, czyli zsynchronizowany powrót pod własną bramkę.