Sparing: LZS Wielowieś - Arkadia /zapowiedź/

• autor: iregre, 2014-02-27 20:31

Po niemal czteromiesięcznej przerwie futboliści Arkadii Jaksice wracają na trawiastą murawę. W niedzielę 2 marca br. o godzinie 15:00 wybiegną na boisko we Wielowsi, aby w spotkaniu sparingowym stawić czoła miejscowemu Ludowemu Zespołowi Sportowemu.

Przedmeczowa zbiórka w Jaksicach (przy pomniku Bartłomieja Nowaka) o godzinie 14:20 oraz w Inowrocławiu (na stacji Lukoil przy ul. Dworcowej) o godzinie 14:15.

LZS Wielowieś to ligowy przeciwnik żółto-zielonych. W rundzie jesiennej arkadyjczycy musieli uznać wyższość piłkarzy spod Pakości, przegrywając (13 października 2013 r.) w deszczowej scenerii wyjazdowy pojedynek 3-0 (1-0). Nieco wcześniej, bo 18 sierpnia 2013 r., niestety tylko w meczu towarzyskim, jaksiczanie pokonali niedzielnego rywala na własnym terenie 5-2 (3-1). Bramki dla Arkadii zdobyli w ten czas Kamil Janiak (3) oraz Krystian Musiał i Marcin Jaskulski. Na przestrzeni lat 2011-13 Arkadia spotykała się z LZSem aż dziewięć razy. Skrótowe podsumowanie owych spotkań brzmi: sparingowo na plus (4-1-1, br: 18-10), ligowo in minus (1-0-2, br: 4-6).

Po rundzie jesiennej zespół z Wielowsi okupuje 9. miejsce w ligowej tabeli mając na koncie 3 wygrane i 7 porażek oraz bilans bramkowy 19-37. Najskuteczniejszymi graczami LZSu są Bartłomiej Czaja, Sebastian Skoczyński i Mateusz Zalewski, którzy strzelili rywalom po 4 gole. Mecz z Arkadią Jaksice będzie również dla wielowiejskiej drużyny inauguracją wiosennych gier sparingowych.

* * * * * * * * * *

Planowany na 30 marca br. towarzyski pojedynek Arkadii z Orłowianką Orłowo, wobec zajęcia terminu przez zaległy mecz ligowy (Zagłębie Piechcin - Arkadia), nie odbędzie się (ewentualnie odbędzie się w innym, pozaweekendowym, terminie).

Fot.: Arkadia w natarciu, czyli niezbyt częsty widok we Wielowsi w październiku ubiegłego roku.