LKS Arkadia Jaksice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Menu główne

Wyszukiwarka

Aktualności

Zagłębie Piechcin - Arkadia 0-3 /walkower/

  • autor: iregre, 2013-12-03 17:16

Jak informuje oficjalny serwis internetowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, nierozegrany mecz X kolejki grupy V bydgoskiej Klasy B, w którym miały spotkać się zespoły Zagłębia Piechcin i Arkadii Jaksice został zweryfikowany jako walkower na korzyść zespołu z Jaksic.

Przypomnę, że jaksiczanie nie stawili się na stadionie przy ul. Radłowskiej w związku z nieotrzymaniem od działaczy Zagłębia Piechcin oficjalnego pisma informującego o dacie i godzinie rozpoczęcia pojedynku. Dzięki decyzji Związku futboliści Arkadii Jaksice zimową przerwę spędzą na przedostatniej pozycji w ligowej tabeli.

 

Triumf nad Zagłębiem Piechcin wywalczony przy zielonym stoliku to czwarte walkowerowe zwycięstwo odniesione przez zielono-żółtych w niespełna czternastoletniej historii jaksickiej drużyny.

W ubiegłym sezonie, wobec wycofania się z rozgrywek (po rundzie jesiennej) zespołów LZS II Jadowniki i LZS Palczyn, wiosenne pojedynki z wymienionymi zespołami Arkadia wygrała bez wybiegania na murawę. Podobna sytuacja, czyli rezygnacja zespołu z ligowej rywalizacji, miała miejsce w sezonie 2010/11. W ten czas, na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, broń złożyli działacze Kujawianki Strzelno, nie pozwalając dokończyć wiosennej batalii zespołowi rezerw.

Po stronie walkowerowych porażek figuruje aż dziesięć meczów. Jedna z tych porażek była wynikiem podobnego zdarzenia z jakim mieliśmy do czynienia gdy terminarz skojarzył parę Zagłębie - Arkadia. W maju 2008 r. na boisku w Gnojnie jaksiczanie mieli zmierzyć się z zespołem Noteci Gębice. Noteć, nie poinformowana oficjalnie o terminie zawodów, do Gnojna nie zawitała.

27 kwietnia 2003 r. Arkadia wybrała się do Bydgoszczy na C-klasowy mecz z Piaskami bez ważnych badań lekarskich. To był pierwszy walkower jaki... dotknął jaksiczan. Kolejny zapisano na niekorzyść Arkadii po A-klasowym pojedynku w Cerekwicy, który odbył się 30 października 2005 r. Wówczas, niezadowoleni z pracy arbitra jaksiczanie opuścili plac gry w 88. minucie meczu przy stanie 3-2 dla gospodarzy (można znaleźć też informację o wyniku 3-1). Doszło - delikatnie mówiąc - do przepychanek, posypały się kary dla zielono-żółtych.

W sezonie 2007/08, poza wspomnianym meczem z Notecią Gębice, arkadyjczycy jeszcze trzy razy przegrywali walkowerem. 14 października 2007 r. podczas meczu z Gopłem Kościeszki rozgrywanego na murawie w Gnojnie, w 81. minucie, przy stanie 2-2, na placu gry znalazł się "kibic"... Dwa tygodnie później, na tym samym boisku, odbyła się tylko pierwsza połowa meczu pomiędzy Arkadią a Burzą Nowa Wieś Wielka. Ugrano wynik 1-2. W rozegraniu drugiej przeszkodziły zapadające ciemności.

Kolejne cztery walkowery dla rywali Arkadii były wynikiem kiepskiej frekwencji na przedmeczowych zbiórkach, a co za tym idzie i nie stawienia się drużyny w wyznaczonym miejscu i terminie, aby rozegrać ligowy pojedynek. W sezonie 2007/08 zielono-żółci nie pokazali się w Jadownikach, w sezonie 2008/09 w Nowej Wsi Wielkiej, a w sezonie 2009/10 w Cerekwicy i Kościelcu.

Ostatnią jak dotąd walkowerową porażkę jaksiczanie zanotowali w rundzie jesiennej bieżącego sezonu. Tym razem wynik walkoweru brzmiał (i brzmi) 0-5 i stanowił rezultat przerwanych zawodów (wtargnięcie kibica na boisku) pomiędzy Arkadią a Zootechnikiem Kołuda Wielka. W 84. minucie na tablicy wyników - gdyby taka była - dałoby się zauważyć rezultat 5-2 dla kołudzian.


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [547]
 

autor: GENGRAJ 2013-12-06 21:48:54

Profil GENGRAJ w Futbolowo Takimi "sukcesami" to ja bym się nie chwalił. Może wcale nie jeżdzic na mecze będzie taniej i więcej punktów albo wycofac się z rozgrywek i nie "męczyc" swoją obecnością innych drużyn.


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Iskra SikorowoArkadia Jaksice
Iskra Sikorowo 3:0 Arkadia Jaksice
2015-11-15, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Iskra Sikorowo 3:0 Arkadia Jaksice
Noteć Inowrocław 0:0 Unia Leszcze
Grom Ostrowo 2:2 Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielki (s)
Kujawiak Sukowy 2:6 Gopło Kościeszki
Tarant Wójcin 2:2 Kujawy Kozy
Orłowianka Orłowo 3:0 Mikrus Szadłowice
Fregata Polanowice 4:2 Kolorowi Krusza Zamkowa

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14
Arkadia Jaksice - Kolorowi Krusza Zamkowa
Fregata Polanowice - Mikrus Szadłowice
Orłowianka Orłowo - Kujawy Kozy
Tarant Wójcin - Gopło Kościeszki
Kujawiak Sukowy - Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielki (s)
Grom Ostrowo - Unia Leszcze
Noteć Inowrocław - Iskra Sikorowo

Statystyki drużyny

Arkadia na Facebooku

Arkadia na YouTube

Ku pamięci

Arkadię wspiera

 
 

Plan Jaksic

Nasza strona

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 156, wczoraj: 326
ogółem: 1 681 473

statystyki szczegółowe