Klasyfikacja strzelców (stan na 04.11)

• autor: iregre, 2013-11-04 02:10

Dariusz Lewandowski - 30-letni napastnik Unii Janikowo - został najlepszym strzelcem rundy jesiennej w grupie V bydgoskiej Klasy B. Pozostałe miejsca na podium zajęli Dawid Deresiewicz (Unia) i Mirosław Szatkowski (Zootechnik).

Futbolista byłego II-ligowca aż 22 razy wpisywał się na listę zdobywców goli, czyli częściej niż... ośmiu grupowych rywali janikowian, począwszy od Arkadii Jaksice (11 goli zdobytych w rundzie jesiennej), a skończywszy na Błyskawicy Broniewice (21 bramek strzelonych na jesieni). Warto zaznaczyć, że lider klasyfikacji w każdym meczu przynajmniej raz pokonywał golkipera przeciwników, największym bagażem (4 gole) obciążając bramkarzy Zootechnika Kołuda Wielka (I kolejka) i LZS Wielowieś (II kolejka). Ów wynik - 4 bramki - stanowiący ligowy rekord ilości goli strzelonych w jednym meczu - został wyrównany w późniejszych kolejkach przez innych piłkarzy janikowskiej Unii - Marcina Zaleskiego i Dominika Jelonka (o czym poniżej).

Dariusz Lewandowski klubową karierę rozpoczynał w 2000 r. w młodzieżowych drużynach janikowian, by już w sezonie 2001/02 znaleźć się w szerokiej kadrze - wówczas III-ligowej - Unii. Nie dane mu było jednak wystąpić w chociaż jednym meczu. Potem, w sezonie 2002/03 reprezentował inną drużynę z "chemiczną" przeszłością, mianowicie inowrocławską (V-ligową) Noteć. Strzelił dlań 9 ligowych goli (pierwszego 31 sierpnia 2002 r. w domowym pojedynku z Notecianką Pakość). Od sezonu 2003/04 po rundę jesienną sezonu 2011/12 Dariusz Lewandowski - jak informuje strona MLKS Unii Janikowo - był zawodnikiem Pogoni Mogilno notując kilka większych bądź mniejszych rozbratów z regionalną kopaną (m.in. wyjazd za granicę). Później, wiosną 2012 r., grał w Piaście Złotniki Kujawskie dla którego strzelił 8 bramek. Następnie był powrót (po 10 latach) do Unii Janikowo i runda jesienna sezonu 2012/13 zakończona na ośmiu golach. Po wycofaniu janikowian z rozgrywek IV Ligi Dariusz Lewandowski rundę wiosenną a.D. 2013 spędził znów w zespole ze Złotnik Kujawskich powtarzając swój snajperski wynik z przed roku (8 bramek) i przyczyniając się do awansu Piasta na IV-ligowe salony. Latem 2013 r. król strzelców rundy jesiennej po raz drugi powrócił do Janikowa...

* * * KLASYFIKACJA STRZELCÓW * * *

22 - Dariusz Lewandowski (Unia)

11 - Dawid Deresiewicz (Unia)

10 - Mirosław Szatkowski (Zootechnik)

8 - Sławomir Roszak (Cukrownik-Pena), Dominik Jelonek (Unia)

7 - Dominik Niewiadomski, Przemysław Owczarzak, Michał Wojciechowski (wszyscy Pogoń II), Damian Lewandowski (Unia)

6 - Maciej Maciejewski (Cukrownik-Pena), Marcin Zaleski (Unia)

5 - Michał Kaszuba (Błyskawica), Leszek Owczarzak (Pogoń II)

4 - Kamil Janiak (Arkadia), Paweł Krajewski, Radosław Mróz (obaj Hermes), Bartłomiej Czaja, Sebastian Skoczyński, Mateusz Zalewski (wszyscy LZS Wielowieś), Rafał Laks (Pogoń II), Mariusz Mięta (Zootechnik)

3 - Krystian Musiał (Arkadia), Radosław Łodożyński, Artur RatajczykDawid Stempowski, Maciej Szymański (wszyscy Błyskawica), Patryk Maziarz (Cukrownik-Pena), Szymon Dudek (Hermes), Mateusz Mendelewski (LZS Wielowieś), Rafał Błaszak, Tomasz Guziołek, Krzysztof Konrad (wszyscy Olimpia), Mikołaj Kleczewski (Pogoń II), Michał Frąckowiak, Mikołaj Polak (obaj Promień), Norbert Karpiński, Michał Maksim (obaj Unia), Maciej Wisz (Zagłębie), Mariusz Kwiatkowski, Mateusz Losik (obaj Zootechnik)

2 - Robert Ciećka, Maciej Przydatek (obaj Cukrownik-Pena), Wojciech Dziennik (Hermes), Jakub Koralewski (Olimpia), Marcin Hałajczak, Krzysztof Krzywiński, Mateusz Oblizajek (wszyscy Pogoń II), Mikołaj Kruszka (Unia), Paweł Myller, Mateusz Mikulski (obaj Promień), Mateusz Wiktorowicz (Zagłębie), Marek Orzechowski, Radosław Pochylski (obaj Zootechnik)

1 - Marcin Gustaw, Patryk Korwek, Michał Kręcichwost, Krzysztof Lampka (wszyscy Arkadia), Mateusz Hulisz, Dawid Kaźmierski, Kacper Konopacki, Marcin Łojewski (wszyscy Błyskawica), Jakub Matusiak, Dariusz Pacholski, Adam Patyk, Mateusz Ratajczak (wszyscy Cukrownik-Pena), Michał Dudek, Wojciech Gutowski, Paweł Lewandowski, Szymon Serwach, Błażej Spychalski (wszyscy Hermes), Krzysztof Brodnicki, Marcin Bronicki, Mikołaj Czaja, Przemysław Mrozowski (wszyscy LZS Wielowieś), Tomasz Erdmann, Marcin Pachla, Łukasz Peizert, Andrzej Pomykała, Daniel Zieliński (wszyscy Olimpia), Daniel Aleksandrowicz, Marcin Szwarckopf, Piotr Szyszkowski (wszyscy Pogoń II), Marek Eckert, Mateusz Popielarz, Krzysztof Rochowiak, Łukasz Stachowiak, Jakub Suliński, Łukasz Wojciechowski, Wojciech Wróblewski (wszyscy Promień), Patryk Karpiński, Jakub Losik, Adrian Napierała, Martin Nowicki, Krzysztof Wiśniewski (wszyscy Unia), Krzysztof Dybalski, Jakub Juszczyk, Krystian Kaczmarek, Tomasz Kurczewski, Jakub Ślebioda, Michał Wański, Kacper Wiktorowicz, Marcin Woźniak (wszyscy Zagłębie)

5 - samobójcze (Arkadia dla Unii, Błyskawica dla Unii, Promień dla Cukrownika-Pena oraz Zootechnik dla Unii i Pogoni II)

6 - za walkower (3 - Olimpia i 3 - Pogoń II)

RAZEM: 284 [142 - gospodarze, 142 - goście] [124 - I połowa meczu, 154 - II połowa meczu]

W Klasyfikacji Strzelców - nie licząc zdobywców bramek samobójczych - znajdują się nazwiska 103. zawodników. Najwięcej (13) z Unii Janikowo, najmniej (6) z Arkadii Jaksice i z Zootechnika Kołuda Wielka.

W Klasyfikacji nie uwzględniono meczu Zagłębie Piechcin - Arkadia Jaksice.

Fot.: Krystian Musiał i Kamil Janiak (w tle) - najlepsi strzelcy Arkadii w rundzie jesiennej. Pierwszy strzelił 3 bramki, drugi 4, a więc tyle samo ile Dominik Jelonek (Unia) w ciągu ośmiu minut podczas meczu janikowian z Błyskawicą Broniewice.