LKS Arkadia Jaksice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Menu główne

Wyszukiwarka

Aktualności

Zagłębie Piechcin - Arkadia /zapowiedź/

  • autor: iregre, 2013-10-23 12:03

Część drużyn walczących o punkty w bydgoskich grupach Klasy B zakończyła rywalizację w miniony weekend, część - w tym i te rywalizujące w grupie V - finisz zmagań osiągnie w pierwszy weekend listopada. Tak więc przed nami jeszcze dwie kolejka ligowej rywalizacji. W przedostatniej jaksicka Arkadia ma się zmierzyć z piechcińskim Zagłębiem. Spotkanie - jak informuje serwis Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej - zaplanowano na sobotę 26 października. Pierwszy gwizdek arbitra winien zabrzmieć w Piechcinie przy ul. Radłowskiej 4 o godzinie 14:30.

Zagłębie Piechcin - to niewątpliwie jedna z najbardziej utytułowanych drużyn z pośród obecnych rywali jaksiczan. Początki klubu sięgają 1952 r., pierwsza wizyta w Klasie A to rok 1968, a rok 1977 to debiut na boiskach bydgoskiej "okręgówki". Złote lata piechcińskiego futbolu to połowa lat 90. ubiegłego stulecia. To wówczas (dokładnie w sezonie 1996/97) drużyna Zagłębia biegała po III-ligowych murawach. Nazwa - Klub Sportowy Zagłębie Piechcin - funkcjonuje od lata 1995 r. Wcześniej drużyna związana z Kombinatem Cementowo-Wapienniczym w Bielawach posługiwała się szyldami Zagłębie Bielawy (od 1975), Budowlani Piechcin (w latach 1952-1963 i 1966-1975) oraz Ogniwo Piechcin (1963-1966). Zagłębie obok Cukrownika i Zootechnika to drużyny, których nazwy bezpośrednio nawiązują do branży, z którą kojarzona jest (bądź była) siedziba klubu.

PRZY OKAZJI PARĘ ZDAŃ O NAZWACH. Która nazwa wydaje się najoryginalniejsza z pośród tych, którymi posługują się zespoły występujące w bydgoskiej grupie V Klasy B? Odpowiedź brzmi: HERMES i - wspomniany - ZOOTECHNIK. To jedyne takie nazwy pośród szyldów drużyn zgłoszonych w struktury Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dodam, że drużyna z Radłowa nazwą Hermes posługuje się od 2004 r. (Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Hermes z siedzibą w Wojdalu świadczące usługi transportowe to jeden ze sponsorów drużyny). Inne nazwy nie są już tak oryginalne.

Arkadia Jaksice to jedna trzech ARKADII, które walczą w związkowych ligach w sezonie 2013/14. Na najwyższym poziomie, bo w koszalińskiej Lidze Okręgowej, gra Klub Sportowy Arkadia Malechowo (rezerwowy zespół gra w Klasie A). Klub założony w 1999 r. (jako Strażak Malechowo, Arkadia od 2004 r.) ma pomarańczowo-czarne barwy i... zielono-żółty herb. Malechowo to wieś (siedziba gminy) w powiecie sławieńskim, licząca niespełna 600. mieszkańców.

Druga Arkadia zakotwiczyła w 1995 r. w miejscowości Olszyny. Ludowy Klub Sportowy Arkadia Olszyny ma żółto-zielone barwy i w trwającym sezonie ostro walczy o awans do Klasy A. W drużynie grają (mowa o nazwiskach) m.in. Zięba, Szczupak, Owca, Żaba i Gołąb. Olszyny położone są w gminie... Wojnicz, w powiecie tarnowskim, liczą ponad 900. mieszkańców.

No i nasza Arkadia. Ta nazwa funkcjonuje od 2001 r. (wcześniej - w sezonie 2000/01 - był LZS Jaksice), a została zaproponowana przez Krystynę Sowińską - ówczesną dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaksicach. Sama Arkadia - co wyczytamy chociażby w wikipedii - to fikcyjna kraina, uważana przez poetów za krainę wiecznego szczęścia – ziemski raj, symbol wyidealizowanej krainy spokoju, ładu, sielankowej, wiecznej szczęśliwości i beztroski. Nic dodać, nic ująć patrząc na jaksickich futbolistów biegających po trawiastej murawie. Arkadia - jako, że to również żeńskie imię - imieniny obchodzi 12 stycznia, 4 marca i 13 listopada.

Inne nazwy klubów w związkowych zestawieniach powtarzają się znacznie częściej. I tak ZAGŁĘBIE odnotowane zostało 6 razy (najwyższej wśród drużyn seniorskich - w Ekstraklasie - Zagłębie Lubin), CUKROWNIK wzmiankowany został 8 razy (najwyżej - w śląskiej Lidze Okręgowej - Cukrownik Chybie), PROMIEŃ 16 razy (w III Ligach Promień Mońki /podlasko-warmińsko-mazurska/ i Promień Żary /dolnośląsko-lubuska/), BŁYSKAWICA 34 razy, z czego żadna nie gra na poziomie wyższym niż Klasa A, OLIMPIA 66 razy (w I Lidze Olimpia Grudziądz), POGOŃ 89 razy (w Ekstraklasie Pogoń Szczecin), UNIA 90 razy i najwyżej w III Lidze (Unia Solec Kujawski i Unia Swarzędz /kujawsko-pomorsko-wielkopolska/ oraz Unia Tarnów /małopolsko-świętokrzyska/) oraz LZS... niezliczoną ilość razy, z czego trzy grają na poziomie III Ligi (LZS Narewka /podlasko-warmińsko-mazurska/ oraz LZS Leśnica i LZS Piotrówka /opolsko-śląska/).

O MECZU. Z Zagłębiem Piechcin Arkadia wygrała tylko raz, w sierpniu 2005 r., w pierwszym pojedynku sobotnich przeciwników. Potem zdarzyły się jeszcze dwa remisy, z czego ten ostatni, wywalczony tego roku na jaksickim boisku w pierwszomajowe święto, stanowi jedną z przyjemniejszych treści zawartych w ubiegło sezonowym terminarzu zielono-żółtym. Runda jesienna sezonu 2013/14 dobiega końca, a 1/3 zawodników widniejących w jaksickiej kadrze nie pojawiła się jeszcze na boisku i płonne nadzieje myśleć, że jeszcze zdąży się pojawić. A jako, że pośród 14 piłkarzy, którzy faktycznie bronią zielono-żółtych barw w rundzie jesiennej (i chwała im za to!), dwóch z gry wyeliminowały kontuzje (Radosław Antczak, Mateusz Kania), a kolejnego (Patryk Rybicki) czerwona kartka, to raczej nie powinno nikogo dziwić miejsce okupowane przez jaksicki zespół. Zresztą ktoś musi przegrywać, by ktoś mógł cieszyć się wygraną. Na tę chwilę to my dostarczamy innym chwile radości. Kiedyś może role się odwrócą. Może już w sobotę? Powodzenia, Arkadio!

 

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

* 28.08.2005 - Zagłębie Piechcin - Arkadia    1-3
(Marcin Ruta - 2, Przemysław Olejniczak - 1)

* 19.04.2006 - Arkadia - Zagłębie Piechcin    1-1
(Tomasz Kowalski - 1) 

* 05.11.2006 - Zagłębie Piechcin - Arkadia    2-1
(Przemysław Olejniczak - 1)

* 10.06.2007 - Arkadia - Zagłębie Piechcin    2-3
(Łukasz Kalbarczyk - 1, Tomasz Kowalski II - 1)

* 25.08.2012 - Zagłębie Piechcin - Arkadia    4-1 (2-1)

Bramki: Piotr Marcisz - 2 (1, 50), Bartosz Sobek - 1 (8) i Mateusz Wiktorowicz - 1 (49) dla Zagłębia oraz Łukasz Kalbarczyk - 1 (29) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Bartosz Kowalski, Michał Kręcichwost (kapitan), Robert Wilemski, Michał Morawski (Arkadiusz Frątczak), Krzysztof Lampka (Bartłomiej Wojnicz), Łukasz Kalbarczyk, Kamil Janiak, Marcin Jaskulski, Tomasz Kowalski, Przemysław Olejniczak.

* 01.05.2013 - Arkadia - Zagłębie Piechcin    2-2 (0-2)

Bramki zdobyli: Marcin Gustaw - 1 (55-karny) i Tomasz Kowalski - 1 (64) dla Arkadii oraz Krystian Kaczmarek - 1 (35-karny) i Kacper Wiktorowicz - 1 (40) dla Zagłębia.

Arkadia Jaksice: Mateusz Kania - Bartosz Kowalski, Przemysław Olejniczak, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Dąbrowa, Marcin Gustaw (kapitan), Tomasz Kowalski, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski (Robert Stelmaszyk), Kamil Janiak, Marcin Dróżdż.

 

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki ZAGŁĘBIA PIECHCIN >>> kliknij

 

* * * POZOSTAŁE PARY X KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13)

LZS Wielowieś - Błyskawica Broniewice        10   5-2-3   28-20
niedziela, 12:00; s. Paweł Kowal (Bydgoszcz)
w ubiegłym sezonie: 3-3

Olimpia Dąbrowa - Zootechnik Kołuda Wielka   14   6-5-3   26-15
sobota, 15:00; s. Jacek Siwa (Trzemeszno)
w ubiegłym sezonie: 3-0 walkower

Promień Szczepanowo - Cukrownik-Pena Tuczno  16   6-2-8   38-37
sobota, 15:30; s. Przemysław Stelmaszyk (Bydgoszcz)
w ubiegłym sezonie: 0-2

Unia Janikowo - Pogoń II Mogilno              0   0-0-0    0-0
sobota, 12:00; s. Damian Dorn (Bydgoszcz)
w ubiegłym sezonie: nie grali

Pauzuje Hermes Radłowo

 

Fot.: Arkadia przed ubiegło sezonowym meczem w Piechcinie.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [814]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Iskra SikorowoArkadia Jaksice
Iskra Sikorowo 3:0 Arkadia Jaksice
2015-11-15, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Iskra Sikorowo 3:0 Arkadia Jaksice
Noteć Inowrocław 0:0 Unia Leszcze
Grom Ostrowo 2:2 Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielki (s)
Kujawiak Sukowy 2:6 Gopło Kościeszki
Tarant Wójcin 2:2 Kujawy Kozy
Orłowianka Orłowo 3:0 Mikrus Szadłowice
Fregata Polanowice 4:2 Kolorowi Krusza Zamkowa

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14
Arkadia Jaksice - Kolorowi Krusza Zamkowa
Fregata Polanowice - Mikrus Szadłowice
Orłowianka Orłowo - Kujawy Kozy
Tarant Wójcin - Gopło Kościeszki
Kujawiak Sukowy - Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielki (s)
Grom Ostrowo - Unia Leszcze
Noteć Inowrocław - Iskra Sikorowo

Statystyki drużyny

Arkadia na Facebooku

Arkadia na YouTube

Ku pamięci

Arkadię wspiera

 
 

Plan Jaksic

Nasza strona

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób. Wszelkie wulgarne komentarze będą usuwane.

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 87, wczoraj: 135
ogółem: 1 687 692

statystyki szczegółowe