Olimpia Dąbrowa - Arkadia /zapowiedź/

• autor: iregre, 2013-09-11 01:42

Po tygodniowej przerwie do walki o ligowe punkty wracają futboliści Arkadii Jaksice. To będzie druga podróż zielono-żółtych w rundzie jesiennej sezonu 2013/14 na teren gminy Dąbrowa. Z pierwszej jaksiczanie wrócili z tarczą (wygrana w Szczepanowie). Mecz IV kolejki grupy V bydgoskiej Klasy B pomiędzy Olimpią Dąbrowa a Arkadią Jaksice rozegrany zostanie w niedzielę 15 września na murawie w Dąbrowie (Mogileńskiej). Początek pojedynku o godzinie 14:00.

Przedmeczowe zbiórki dla piłkarzy Arkadii w Jaksicach (przy pomniku Bartłomieja Nowaka) o godzinie 12:30 oraz w Inowrocławiu (na stacji Lukoil przy ul. Dworcowej) o godzinie 12:45.

Wyjazdowym meczem z Olimpią futboliści Arkadii żegnali sezon 2012/13. Jak żegnali? Dziewięcioosobowy skład LKSu do 72. minuty pojedynku z wyżej notowanym rywalem przegrywał zaledwie 3-5. Później, gdy dziury w kadrze znalazły swoje kondycyjne odbicie, miejscowi strzelili jeszcze cztery gole i boisko opuszczali ciesząc się z wysokiej wygranej. Czy to oznacza, że i teraz Arkadyjczycy jadą do Dąbrowy po to, by gospodarze mogli dopisać do swojego dorobku kolejny komplet punktów?

Nic bardziej mylnego. Wizytówka jaką mogą pochwalić się jaksiczanie na starcie sezonu 2013/14 to wspomniany triumf nad potrafiącym rozbijać rywala (patrz mecz Błyskawicą Broniewice) Promieniem Szczepanowo i ambitna walka (prowadzenie po 45. minutach) z zespołem dysponującym potencjałem zawodniczym, z którym śmiało można celować, w któryś ze stopni B-klasowego podium. Jeśli do tego dorzucić wysoką (no, mogła być wyższa) wygraną w Niszczewicach, dość gładkie towarzyskie 5-2 z LZS Wielowieś i sparingowy remis z aktualnym liderem grupy VI Klasy B, to dojdziemy do wniosku, że tylko pogrom w Grochowiskach Księżych, gdzie, mówiąc nieco na wyrost, każdy grał na każdej pozycji, nie przyniósł chwały zielono-żółtym z Jaksic. Co jeszcze nie przynosi chwały naszym? Osiągnięcia indywidualne. O czym mówię? O tym, że pośród dwudziestu dwóch graczy znajdujących się aktualnie w kadrze Arkadii na rundę jesienną sezonu 2013/14, aż ośmiu nie pojawiło się do tej pory chociażby w okolicach murawy, na którą do ligowego starcia wybiegła jaksicka drużyna. Na szczęście sezon bardziej przed nami niż za nami... Powodzenia, Arkadio!

Klasa C. Od kilku tygodni, od czasu do czasu, pośród piłkarzy i kibiców, głównie drużyn B-klasowych, pojawia się temat... Klasy C. Mówi się, że od przyszłego sezonu K-PZPN ma przywrócić do życia (po sześciu latach przerwy) rywalizację w Klasie C, do której to "załapałyby się" drużyny sklasyfikowane w B-klasowych tabelach na mecie sezonu 2013/14 na pozycjach poniżej piątej, szóstej... Regulamin rozgrywek seniorów dla IV ligi i niższych klas rozgrywkowych, zatwierdzony 22 lipca br. (do wglądu na stronie K-PZPN >>> kliknij), w paragrafie 19. (dotyczącym awansów i spadków), punkcie 8., informuje: z B klasy nie spada żadna drużyna. Skąd więc krążący nius? Będąc już przy Regulaminie warto wspomnieć jeszcze punkt 7., dotyczący przede wszystkim drużyn walczących o Klasę A. Brzmi on następująco: zasady awansu z klasy B do klasy A Zarząd K-PZPN ustali w późniejszym terminie. Wynika z tego, że poza wariantem znanym z poprzednich sezonów (awans mistrzów poszczególnych grup) brane jest pod uwagę również jakieś inne rozwiązanie?

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

* 20.08.2006 - Arkadia - Olimpia Dąbrowa     3-0
(Przemysław Olejniczak - 2, Adam Cyrankowski - 1)

* 01.04.2007 - Olimpia Dąbrowa - Arkadia     3-4
(Adam Cyrankowski - 2, Michał Morawski - 1, Jakub Pawlaczyk - 1)

* 04.11.2012 - Arkadia - Olimpia Dąbrowa     2-2 (2-1)

Bramki: Marcin Gustaw - 1 (2) i Przemysław Olejniczak - 1 (42) dla Arkadii oraz Krzysztof Kasprzak - 2 (15 i 90+2) dla Olimpii.

Arkadia Jaksice: Bartłomiej Wojnicz - Bartosz Kowalski, Marcin Gustaw, Marcin Dąbrowa (Robert Wilemski), Patryk Rybicki, Arkadiusz Frątczak, Tomasz Kowalski, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski, Przemysław Olejniczak, Kamil Janiak (kapitan).

* 15.06.2013 - Olimpia Dąbrowa - Arkadia     9-3 (4-1)

Bramki: Rafał Błaszak - 5 (28, 53, 72, 75, 77), Krzysztof Konrad - 2 (39, 83), Dawid Gwiazda - 1 (20) i Marcin Pachla - 1 (32) dla Olimpii oraz Marcin Dróżdż - 2 (10, 54) i Kamil Janiak - 1 (48) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Patryk Rybicki (kapitan), Karol Urbański, Marcin Jaskulski, Kamil Janiak, Robert Stelmaszyk, Bartłomiej Wojnicz, Krzysztof Lampka, Marcin Dróżdż.

Dorobek ligowy, aktualna kadra oraz dotychczasowe wyniki OLIMPII DĄBROWA >>> kliknij

* * * POZOSTAŁE PARY IV KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13)

Błyskawica Broniewice - Cukrownik-Pena Tuczno  8   1-0-7  11-46
niedziela, 15:00 (Janikowo, ul. Główna 6); s. Paweł Kowal (Bydgoszcz)
w ubiegłym sezonie: 6-3

LZS Wielowieś - Hermes Radłowo                16   6-3-7  28-31
niedziela, 12:00; s. Rafał Liana (Żnin)
w ubiegłym sezonie: nie grali

Unia Janikowo - Zagłębie Piechcin             26  12-8-6  49-33*
niedziela, 17:00; s. Łukasz Uciński (Szubin)
w ubiegłym sezonie: nie grali

Zootechnik Kołuda Wlk. - Promień Szczepanowo  16   9-1-6  32-25
niedziela, 16:00; s. Piotr Kośmider (Jadowniki Rycerskie)
w ubiegłym sezonie: 3-2

Pauzuje Pogoń II Mogilno

* bilans meczów ligowych (MLKS) Unii Janikowo i Zagłębia Piechcin (Bielawy) rozegranych na przestrzeni sezonów 1976/77 - 2012/13

Fot.: Oby kłopoty zdrowotne Karola Urbańskiego (na zdjęciu podczas wiosennego meczu w Dąbrowie) okazały się tylko epizodem i ambitny jaksiczanin rychło powrócił na trawiastą murawę.