Arkadia - Cukrownik-Pena Tuczno /zapowiedź/

• autor: iregre, 2013-08-28 15:14

Niewiele ponad trzy miesiące minęły od pamiętnego domowego triumfu Arkadii nad Cukrownikiem-Pena, a już piłkarzom z Tuczna nadarza się okazja do ligowego rewanżu. Pojedynek sąsiadów zza między, wchodzący w skład II kolejki meczów o mistrzostwo grupy V bydgoskiej Klasy B, rozegrany zostanie w niedzielę 1 września na murawie w Jaksicach. Początek pojedynku o godzinie 16:00.

Przedmeczowa zbiórka dla zamiejscowych o godzinie 15:00 na stacji Lukoil w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej, dla miejscowych o godzinie 15:15 przy boisku w Jaksicach.

26 maja br. na boisku szkolnym w Jaksicach, futboliści gospodarzy, w obecności 130 widzów, pokonali Cukrowników 4-1. Na zwycięstwo jaksickiej drużyny na własnym boisku nad drużyną z Tuczna trzeba było czekać ponad... 40 lat. W tę ostatnią niedzielę maja swoje chwile chwały przeżywał Marcin Dróżdż, który trzykrotnie zmusił do kapitulacji golkipera przyjezdnych. Jedno trafienie (debiutanckie) zaliczył Marcin Dąbrowa. W meczu Arkadia - Cukrownik-Pena z kapitańską opaską na ramieniu zadebiutował Bartosz Kowalski. Majowy mecz to już jednak tylko wspomnienia jednej z najmilszych chwil sezonu 2012/13, złotymi zgłoskami zapisanej na wirtualnych kartach klubowej kroniki i - myślę - w pamięci kibiców.

Aż 9 lat czekali Arkadyjczycy na triumf w inauguracyjnej kolejce rozgrywek. Tym razem Szczepanowo okazało się szczęśliwe. Kamil Janiak strzelił (na 4-2) swoją jubileuszową - dwudziestą - ligową bramkę dla zielono-żółtych, a to w połączeniu z golami zdobytymi w sparingach daje napastnikowi Arkadii około czterdziestu trafień i... coraz większe oczekiwania ze strony kibiców na kolejny, z meczu na mecz coraz pokaźniejszy, łup bramkowy. Dwie bramki w Szczepanowie strzelił Krystian Musiał. Mecz z Promieniem był dopiero jego drugim seniorskim ligowym pojedynkiem. Pierwszy miał miejsce 3 maja 2012 r. gdy to Arkadia na boisku w Wójcinie podejmowała miejscowego Taranta (2-2). W sezonie 2010/11 Krystian Musiał zasilał zespół juniorów młodszych arkadyjskiego klubu, strzelając dla niego na przestrzeni całego sezonu dokładnie tyle samo goli ile w sobotnie popołudnie na boisku w Szczepanowie. Tyle o napastnikach LKSu. Czy oni będą kluczem do sukcesu? Czy może idealnie murująca dostęp do bramki linia defensorów i - gdyby tym powinęła się noga - golkiper miejscowych Mateusz Kania? A może to gra w środku pola zaważy na sukcesie naszych? A może skrzydła, albo zmiennicy? Zresztą, nieważne kto. Ważne, by po meczu zielono-żółci opuszczali tylko boisko, a nie boisko i... głowy. Powodzenia, Arkadio!

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

13.10.2013 - Cukrownik-Pena Tuczno - Arkadia Jaksice 1-0 (0-0)

Bramkę zdobył Adam Patyk - 1 (77)

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Marcin Gustaw (kapitan), Bartosz Kowalski, Marcin Dąbrowa (od 60. min. Robert Stelmaszyk), Patryk Rybicki, Arkadiusz Frątczak (od 60. min. Robert Wilemski), Bartłomiej Wojnicz, Krzysztof Lampka, Marcin Jaskulski, Kamil Janiak, Tomasz Kowalski.

26.05.2013 - Arkadia Jaksice - Cukrownik-Pena Tuczno 4-1 (0-0)

Bramki zdobyli: Marcin Dróżdż - 3 (55, 63, 79) i Marcin Dąbrowa - 1 (88) dla Arkadii oraz Dariusz Jeliński - 1 (81) dla Cukrownika-Pena.

Arkadia Jaksice: Mateusz Kania - Patryk Rybicki, Bartosz Kowalski (kapitan), Marcin Budny (od 32. min. Przemysław Olejniczak), Karol Urbański, Tomasz Kowalski, Bartłomiej Wojnicz, Marcin Dąbrowa, Marcin Jaskulski, Marcin Dróżdż, Kamil Janiak.

DOROBEK LIGOWY CUKROWNIKA-PENA TUCZNO >>> kliknij

Przedsezonowe mecze Cukrownika-Pena Tuczno: Burza-Tribo Nowa Wieś Wielka - Cukrownik-Pena 7-2, Goplania Inowrocław - Cukrownik-Pena 9-0, Iskra Sikorowo - Cukrownik-Pena 2-5, Orłowianka Orłowo - Cukrownik-Pena 5-1, Mikrus Szadłowice - Cukrownik-Pena 4-2, Cukrownik-Pena - Piast Złotniki Kujawskie (juniorzy starsi) 7-3.

* * * POZOSTAŁE PARY II KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 26. sezonów tj. 1987/88 – 2012/13)

* Błyskawica Broniewice - Hermes Radłowo         8  0-0-8   5-36
niedziela, 15:00 (Janikowo, ul. Główna 6); s. Karol Drop (Inowrocław)
w ubiegłym sezonie: nie grali

* LZS Wielowieś - Unia Janikowo                  0  0-0-0   0-0
niedziela, 12:00; s. Bartosz Kowalczyk (Bydgoszcz)
w ubiegłym sezonie: nie grali

* Pogoń II Mogilno - Promień Szczepanowo         6  5-0-1  26-7
niedziela, 11:00 (Dąbrówka); s. Dawid Sieradzki (Stanomin)
w ubiegłym sezonie: 7-1

* Zootechnik Kołuda Wielka - Zagłębie Piechcin  12  2-3-7  11-24
niedziela, 16:00; s. Sebastian Nowicki (Inowrocław)
w ubiegłym sezonie: 0-3 wo. /na boisku 2-2/

* Pauzuje Olimpia Dąbrowa

Fot.: Do piłki skacze Marcin Dróżdż (po prawej) - bohater majowego pojedynku Arkadii z Cukrownikiem-Pena Tuczno.