Sparing: LZS Grochowiska Księże - Arkadia /zapowiedź/

• autor: iregre, 2013-07-31 13:28

Nie drużyna Cukrownika-Pena Tuczno, a piłkarze LZS Grochowiska Księże jako pierwsi, na kilka tygodni przed inauguracją rundy jesiennej sezonu 2013/14 w bydgoskiej Klasie B, sprawdzą formę futbolistów Arkadii Jaksice. Spotkanie - pierwsze w trzynastoletniej historii obu klubów - odbędzie się na boisku w Grochowiskach Księżych w niedzielę 4 sierpnia br. Początek zaplanowano na godzinę 16:00.

Przedmeczowe zbiórki dla piłkarzy Arkadii w Jaksicach (przy pomniku Bartłomieja Nowaka) i w Inowrocławiu (na stacji Lukoil przy ul. Dworcowej) o godzinie 14:30.

LZS Grochowiska Księże to rówieśnik Arkadii. Klub z terenu powiatu żnińskiego powstał 4 lutego 2000 r. i podobnie jak jaksiczanie walkę o ligowe punkty rozpoczął wraz ze startem rundy jesiennej sezonu 2000/01. Występował wówczas w grupie II bydgoskiej Klasy C (LZS Jaksice grał w grupie III). Pierwszy ligowy mecz niedzielny rywal jaksiczan rozegrał 24 września 2000 r. na własnym boisku z zespołem Kanału Występ (przez większą część pierwszej dekady XXI wieku LZS domowe pojedynki grał na murawie w Rogowie). Spotkanie zakończyło się triumfem debiutanta z Grochowisk 7-0. Potem stuprocentowy beniaminek wygrał jeszcze dziewięć meczów, dwa zremisował i na mecie sezonu cieszył się z awansu do Klasy B. W Klasie B przedstawiciele gminy Rogowo grali nieprzerwanie przez kolejnych dziesięć sezonów, dwa razy meldując się na podium. Najpierw - w 2007 r. - zajęli trzecie miejsce, a w 2011 r. okazali się najsilniejszą ekipą w swojej grupie (IV). Przygoda z Klasą A była nad wyraz krótka. Zakończyła się zajęciem przedostatniej pozycji i degradacją na niższy szczebel. A-klasowy dorobek LZS to 3 wygrane, 3 remisy, 22 porażki i bilans bramkowy 34-108. Najwięcej goli na tym poziomie rozgrywek strzelili dla LZS Adrian Przedwojski i Patryk Tabaszewski - po 6 oraz Tomasz Błaszczyk - 4 i Henryk Wawrzyniak - 3. Ubiegły sezon drużyna z Grochowisk Księżych - rywalizująca w grupie IV bydgoskiej Klasy B - zakończyła na 10. miejscu (trzecim od końca).

Dla LZS Grochowiska Księże potyczka z Arkadią będzie czwartym meczem kontrolnym rozegranym u progu rundy jesiennej sezonu 2013/14 (3 sierpnia br. LZS zagra z Olimpią Dąbrowa). Dotychczasowy bilans sparingowych gier biało-czerwono-niebieskich to przegrany dwumecz z beniaminkiem Klasy A - zespołem LZS Świątkowo/Cerekwica (1-4 /wyjazd/ i 2-3 /dom/). Wcześniej (14 lipca br.) niedzielny przeciwnik Arkadii wziął udział w turnieju rozegranym w Dąbrowie z okazji 55-lecia miejscowej Olimpii. Tamże, po porażkach z Czarnymi Wierzchosławice 1-2 i z Notecią Gębice 0-5 oraz zwycięstwie 2-1 nad gospodarzami imprezy, piłkarze LZS jubileuszową rywalizację zakończyli na najniższym stopniu podium.

Fot.: Treningowo (31.07.2013).