Arkadia - Promień Szczepanowo (zapowiedź)

• autor: iregre, 2013-06-05 14:38

Trzeba pożegnać się godnie, czyli zwycięsko! Pojedynek Arkadii Jaksice (24 punkty) z zespołem Promienia Szczepanowo (23) będzie ostatnim występem jaksiczan przed własną publicznością w sezonie 2012/13. Mecz ten najprawdopodobniej zadecyduje o tym, który z rywalizujących zespołów zajmie 7. miejsce w końcowej tabeli mistrzostw grupy V bydgoskiej Klasy B. Początek spotkania w niedzielę (9 czerwca) o godzinie 16:00.

Przedmeczowa zbiórka dla zamiejscowych o godzinie 15:00 na stacji Lukoil w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej.

W rundzie jesiennej na boisku w Szczepanowie Arkadyjczycy dość nieszczęśliwie stracili komplet punktów. Przypomnę, że drużyna gospodarzy, po błędzie golkipera Arkadii, wyrównującą bramkę strzeliła w doliczonym czasie gry i mecz zakończył się rezultatem 3-3. Owa październikowa potyczka to jak do tej pory jedyne ligowe starcie na linii Jaksice - Szczepanowo.

Ludowy Zespół Sportowy powołano do życia w Szczepanowie w 1947 r. Reaktywacja (po niemal 13-letniej przerwie) miała miejsce w 1994 r. Do sukcesów niedzielnego rywala jaksiczan można zaliczyć między innymi triumf w mogileńskiej powiatowej lidze LZS w 1970 r. (w finale zespół ze Szczepanowa pokonał LZS Sławsk Mały 2-1), czy zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach Klasy B w sezonach 1977/78, 2003/04 i 2004/05.

Mecz z Arkadią Jaksice będzie dla szczepanowian ostatnim pojedynkiem sezonu (w XXII kolejce Promień otrzyma punkty walkowerem za mecz z LZS Palczyn). Dotychczasowy bilans zespołu z terenu gminy Dąbrowa to 7 zwycięstw, 2 remisy, 11 porażek, stosunek bramkowy 42-68 i 8. pozycja w tabeli. Najwięcej bramek dla Promienia strzelił Mikołaj Polak (11).

Domowy pojedynek Arkadii z Cukrownikiem-Pena (rozegrany 26 maja br.) zgromadził na jaksickich "trybunach" rekordową liczbę 130. kibiców. Sezonowa średnia osób oglądających poczynania zielono-żółtych na własnym boisku przekracza 90. To wynik, którego mogą pozazdrościć nam nie tylko drużyny walczące w Klasie B o coś więcej, ale i te rywalizujące w wyższych ligach. Cóż, nie rzucał wieszcz słów na wiatr mówiąc: walczeni piłkarze + wierni kibice = Arkadia Jaksice ;) Oby i tym razem, i jednych i drugich, nie zabrakło w niedzielne popołudnie w Jaksicach w okolicach Szosy Bydgoskiej 11. Powodzenia, Arkadio!

* * * W RUNDZIE JESIENNEJ * * *

Promień Szczepanowo - Arkadia Jaksice 3-3 (1-1)

Bramki zdobyli: Mikołaj Polak - 1 (34), Bartłomiej Jóźwiak - 1 (66) i Wojciech Wróblewski - 1 (90+1) dla Promienia oraz Tomasz Kowalski - 2 (59, 82) i Michał Morawski - 1 (16) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Michał Kujawa - Bartosz Kowalski, Kamil Janiak, Marcin Dąbrowa, Robert Wilemski, Arkadiusz Frątczak, Bartłomiej Wojnicz, Krzysztof Lampka, Michał Morawski, Tomasz Kowalski, Przemysław Olejniczak.

* * * POZOSTAŁE PARY XXI KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 25. sezonów tj. 1987/88 – 2011/12 i rundy jesiennej sezonu 2012/13)

LZS Wielowieś - Olimpia Dąbrowa                  41  13-10-18 58-83
niedziela, 15:00; s. Maciej Śpiewak (Liszkowice)
rundzie jesiennej: 2-8

Cukrownik-Pena Tuczno - Piast Kołodziejewo        7   2-1-4   13-14
sobota, 16:00; s. Łukasz Nowakowski (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 0-2

Pogoń II Mogilno - Zagłębie Piechcin             11   6-0-5   24-23
niedziela, 16:00
(w Dąbrówce); s. Rafał Liana (Żnin)
w rundzie jesiennej: 0-1

LZS Palczyn - Zootechnik Kołuda Wielka            0-3 walkower
LZS Palczyn wycofał się z rozgrywek
w rundzie jesiennej: 0-7

Błyskawica Broniewice - LZS II Jadowniki          3-0 walkower
LZS II Jadowniki wycofał się z rozgrywek
w rundzie jesiennej: 4-1

Fot.: Bartłomiej Wojnicz w sezonie 2010/11 w barwach Arkadii spędził na boisku w sumie... 18. minut. Dziś jest podstawowym ogniwem zielono-zółtych i jedynym zawodnikiem jaksickiego zespołu, który wystąpił we wszystkich meczach kończącego się sezonu.