Zapowiedź XIV kolejki

• autor: iregre, 2013-04-18 03:02

To było długie pięć miesięcy. Pięć i pół prawie. I wystarczyło w zupełności, by zatęsknić za ligowym futbolem i dojść do wniosku, że wszystkie jesienne niepowodzenia, jakie się nam dość często przytrafiały, były jedynie wynikiem niefortunnego zbiegu okoliczności, prześladującego pecha i braku szczęścia. Ale, na szczęście, mamy już je daleko za sobą. A przed sobą? Przed sobą... mecz z Błyskawicą Broniewice! Miejsce akcji: boisko w Jaksicach. Czas: 21 kwietnia (niedziela), godzina 16:00.

Przedmeczowa zbiórka dla zamiejscowych o godzinie 15:00 na stacji Lukoil w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej.

W ubiegłym sezonie inauguracja rundy wiosennej na własnym boisku zakończyła się zwycięstwem 3-2 (2-2) nad Gopłem Kościeszki (Przemysław Olejniczak - 2, Kamil Janiak - 1). Rok wcześniej jaksiczanie zdeklasowali 7-0 (3-0) zespół Równych Szans Suchatówka (Błażej Wyrkowski - 3, Dariusz Nowicki - 1, Kamil Janiak - 1, Łukasz Kalbarczyk - 1, Michał Kręcichwost - 1). Wiosną 2005 r. Arkadia rozbiła w pył - zwyciężając 9-0 (5-0) - Start Ściborze (Adam Cyrankowski - 4, Marcin Ruta - 1, Tomasz Kowalski - 1, Rafał Pawlaczyk - 1, Jarosław Janikowski - 1, Karol Cabański - 1). I na tym koniec. Tak oto prezentują się wszystkie dotychczasowe B-klasowe domowe inaugauracje rundy wiosennej. A w niedzielę? W niedzielę może być już tylko lepiej (oj, udziela się co niektórym wiosenny optymizm)! Powodzenia, Arkadio!

Dorobek ligowy Błyskawicy Broniewice >>> kliknij

* * * NOWE (STARE) TWARZE W KADRZE ARKADII * * *

Marcin Dróżdż - wrócił do Arkadii po 12. latach. W czasie owej przerwy, będąc zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz, uprawiał dziesięciobój i halową jego odmianę - siedmiobój, zdobywając między innymi sześć złotych madali mistrzostw Polski.

Marcin Budny - jego nazwisko po raz ostatni figurowało w kadrze Arkadii w sezonie 2008/09. Potem zmagał się z kontuzjami. Wcześniej bronił barw Błękitnych Cieślin.

Mateusz Kania - Arkadia jest jego pierwszym oficjalnym klubem w piłkarskiej karierze. W czasach szkolnych bramkarskiego rzemiosła uczył się w UKS. Od października 2012 r. broni bramki halowej wersji Arkadii.

Panowie, liczymy na Was!

* * * W RUNDZIE JESIENNEJ * * *

08.09.2012 - Błyskawica Broniewice - Arkadia Jaksice 3-2 (0-0)

Bramki zdobyli: Michał Kaszuba - 2 i Piotr Strzelec - 1 dla Błyskawicy oraz Michał Morawski - 1 i Michał Kręcichwost - 1 dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Przemysław Olejniczak - Bartosz Kowalski, Michał Kręcichwost, Marcin Dąbrowa, Patryk Rybicki, Robert Wilemski (Robert Stelmaszyk), Marcin Gustaw, Kamil Janiak (Bartłomiej Wojnicz), Marcin Jaskulski, Michał Morawski, Tomasz Kowalski (Krzysztof Lampka).

* * * POZOSTAŁE PARY XIV KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 25. sezonów tj. 1987/88 – 2011/12 i rundy jesiennej sezonu 2012/13)

Zootechnik Kołuda Wielka - Olimpia Dąbrowa    13   2-5-6   13-25
niedziela, 15:00; s. Kamil Dunaj (Inowrocław)
w rundzie jesiennej: 0-3

LZS Wielowieś - Pogoń II Mogilno               5   0-2-3    3-14
niedziela, 15:00; s. Marcin Liana (Żnin)
w rundzie jesiennej: 1-2

Piast Kołodziejewo - Promień Szczepanowo      21  10-4-7   38-32
niedziela, 16:00; s. Adam Lyczmański (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 6-0

Cukrownik-Pena Tuczno - Zagłębie Piechcin      5   2-1-2    8-9
sobota, 16:00; s. Marcin Modry (Bydgoszcz)
w rundzie jesiennej: 1-4

LZS Palczyn - LZS II Jadowniki               /obustronny walkower/
Obie drużyny wycofały się z rozgrywek
w rundzie jesiennej: 1-4

Fot.: No to walczymy! W strojach Arkadii (od lewej): Marcin Jaskulski, Bartłomiej Wojnicz i Robert Wilemski.

Ps. Potwierdziły się krążace wiadomości. Zespół LZS Palczyn wycofał się z rozgrywek. Kolejni rywale drużyny z Palczyna otrzymają punkty za mecze wygrane walkowerem.