Sparing: Kolorowi Krusza Zamkowa - Arkadia (odwołany)

• autor: iregre, 2013-03-28 06:17

UWAGA!!! Spotkanie sparingowe pomiędzy Kolorowymi Krusza Zamkowa a Arkadią Jaksice, planowane na 30 marca br., wobec kiepskich warunków atmosferycznych i złego stanu boiska w Kruszy Zamkowej, zostało - za porozumieniem stron - ODWOŁANE!!!

(30.03.2013)

* * * * * * * * * * * *

W Wielką Sobotę (30 marca) futboliści Arkadii Jaksice zakończą serię potyczek sparingowych. Ostatnim przeciwnikiem jaksiczan będzie gminny rywal - zespół Kolorowych Krusza Zamkowa. Spotkanie, którego początek zaplanowano na godzinę 14:00, odbędzie się na murawie w Kruszy Zamkowej.

Przedmeczowa zbiórka dla piłkarzy Arkadii w Inowrocławiu (na stacji Lukoil przy ul. Dworcowej) i w Jaksicach (przy pomniku Bartłomieja Nowaka) o godzinie 13:15.

Do tej pory boisko w Kruszy Zamkowej Arkadyjczycy odwiedzali cztery razy (mowa o oficjalnych spotkaniach ligowych). Pierwszy bój rozegrano 31 października 2004 r. To wówczas, grając w Klasie B, jaksiczanie jedyny raz zdobyli miejscową murawę pokonując gospodarzy 3-2 (1-0). Zwycięskie gole dla naszej drużyny strzelili Rafał Pawlaczyk, Ryszard Orłowski i Karol Cabański, zaś odpowiedzią Kolorowych były trafienia Macieja Ligockiego i Marcina Kempskiego. Niespełna cztery lata później Kolorowi - świeżo upieczony beniaminek Klasy A - gładko zwyciężyli jaksiczan 3-0. 20 maja 2010 r., żegnająca się z Klasą A Arkadia, zdobyła w Kruszy Zamkowej jedyny wyjazdowy punkt w sezonie 2009/10. W ten czas na bezbramkowy remis zapracowali: Dawid Opuchlik, Adrian Wyrkowski, Adam Cyrankowski, Paweł Marciniak, Bartosz Kowalski, Marcin Gustaw (Dariusz Nowicki), Łukasz Kalbarczyk, Tomasz Kowalski (Jacek Sucharski), Michał Morawski, Michał Kręcichwost, Przemysław Olejniczak (Daniel Pietrzak). W ubiegłym sezonie (03.06.2012) derbowi rywale spotkali się znów w B-klasowym terminarzu. Lepsi okazali się gospodarze wygrywając 4-2  (3-1). Obie bramki dla Arkadii strzelił Przemysław Olejniczak.

W bieżącym sezonie Kolorowi Krusza Zamkowa walczą w grupie VI Klasy B. Na półmetku rozgrywek plasują się na 7. miejscu mając na koncie 14 punktów (4 zwycięstwa, 2 remisy, 4 porażki) i stosunek bramkowy 28-20. Najlepszym strzelcem niedzielnego przeciwnika Arkadii jest Zbigniew Sibora, który zdobył 12 goli.

Wyniki przedwiosennych gier graczy z Kruszy Zamkowej prezentują się tak samo mizernie jak piłkarzy Arkadii: Olimpia Dąbrowa - Kolorowi 6-1, Pogoń II Mogilno - Kolorowi 2-1, Kolorowi - Pogoń II Mogilno 1-8. Wielce prawdopodobne jest zatem to, iż w niedzielne popołudnie, któraś z rywalizujących drużyn cieszyć się będzie z pierwszego triumfu w 2013 r. Alternatywą pozostaje remis, albo... zwycięstwo nieprzychylnych warunków pogodowych.

Fot.: Ostatnie jak na razie derby gminy Inowrocław rozegrane na szczeblu Klasy A (Krusza Zamkowa, 20.05.2010).