Arkadia - LZS Palczyn (Zapowiedź)

• autor: iregre, 2012-10-02 20:16

Po dwóch wyjazdowych pojedynkach futboliści Arkadii Jaksice powracają na własne boisko. Pierwszym październikowym rywalem zielono-żółtych będzie LZS Palczyn, a więc drużyna zamykająca ligową tabelę. Spotkanie odbędzie się na murawie w Jaksicach w niedzielę 7 października. Początek zaplanowano na godzinę 15:00.

Przedmeczowa zbiórka o godzinie 13:45 na stacji Lukoil w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej oraz o godzinie 14:00 na boisku w Jaksicach.

Do tej pory Arkadyjczycy czterokrotnie mierzyli się w meczu ligowym z piłkarzami z Palczyna. Tylko raz (w pierwszym starciu) górą byli niedzielni rywale jaksiczan. Pozostałe pojedynki zakończyły się triumfem naszej drużyny. Najokazalsze zwycięstwo nad LZS Palczyn (7-1) Arkadia odniosła we wrześniu 2004 r., a więc w sezonie, w którym piłkarze z Jaksic wywalczyli mistrzostwo Klasy C. Najwięcej bramek dla jaksiczan (3) zdobył wówczas Marcin Ruta. Po raz ostatni (jak dotąd) Arkadia Jaksice spotkała się z LZS Palczyn 24 sierpnia 2011 r. Na boisku w Pęchowie w spotkaniu sparingowym zanotowano wynik nierozstrzygnięty (1-1). Wyrównujący gol dla Arkadii był dziełem Tomasza Kowalskiego. Wcześniej bramkę dla gospodarzy strzelił Dawid Klimek.

Po spotkaniach z LZS II Jadowniki, Błyskawicą Broniewice i LZS Wielowieś, mecz z LZS Palczyn będzie kolejnym, do którego jaksiczanie przystąpią w roli faworyta. A taka rola zwykle równa się późniejszym zdobyczom punktowym, przede wszystkim wówczas, gdy Arkadia występuje przed własną publicznością. Do tej pory komplety punktów z Jaksic wywiozły zespoły Zjednoczonych Szarlej, Mikrusa Szadłowice i - ostatnio - Pogoni II Mogilno, a więc drużyny nieco wyżej notowane od jaksickiej jedenastki. Jakże trudno wyobrazić sobie taki scenariusz, w którym - po niedzielnym meczu - do tej skromnej grupy domowych pogromców Arkadii miałby dołączyć LZS Palczyn. Powodzenia, Arkadio!

To będzie 14. mecz ligowy rozegrany na boisku w Jaksicach. Dotychczasowy bilans to 9 zwycięstw, remis i 3 porażki. Arkadyjczycy strzelili dotąd "u siebie" 39 goli /20 na bramkę od strony hali i 19 na bramkę od strony ulicy :)/.

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

* 15.09.2002 - LZS Palczyn - Arkadia             3-2
(Tomasz Kowalski - 1, samobójcza - 1)

* 04.05.2003 - Arkadia - LZS Palczyn             3-2
(NN - 3)

* 28.09.2003 - Arkadia - LZS Palczyn             7-1
(Marcin Ruta - 3, Maciej Kowalski - 1, Krzysztof Kołodziejczyk - 1, Adam Dutkiewicz - 1, Tomasz Kowalski - 1)

* 09.05.2004 - LZS Palczyn - Arkadia             1-2
(Marcin Ruta - 2)

*** Podsumowanie: 4   3-0-1   14-7
(5 - Marcin Ruta; 2 - Tomasz Kowalski; 1 - Adam Dutkiewicz, Krzysztof Kołodziejczyk, Maciej Kowalski oraz 1 - samobójcza i 3 - NN)

* * * POZOSTAŁE PARY VII KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 25. sezonów tj. 1987/88 – 2011/12)

* Błyskawica Broniewice - Promień Szczepanowo       0   0-1-7    8-26
niedziela, 14:00 (w Kołodziejewie); s. Kamil Dojaś (Żnin)
w ubiegłym sezonie: 1-2

* LZS Wielowieś - Cukrownik-Pena Tuczno            20   7-1-12  24-45
niedziela, 15:00; s. Marcin Szkudlarek (Strzelno)
w ubiegłym sezonie: nie grali

* LZS II Jadowniki - Olimpia Dąbrowa                0   0-0-0    0-0
niedziela, 11:00 (w Żninie); s. Rafał Podlewski (Izdebno)
w ubiegłym sezonie: nie grali

* Pogoń II Mogilno - Zootechnik Kołuda Wielka       2   2-0-0    7-2
niedziela, 15:00 (w Dąbrówce); s. Marcin Liana (Żnin)
w ubiegłym sezonie: 4-0

* Zagłębie Piechcin - Piast Kołodziejewo           10   2-0-8   10-31
sobota, 15;00; s. Piotr Kośmider (Jadowniki Rycerskie)
w ubiegłym sezonie: 0-4

Fot.: Wspomnienie lata 2011 r. Arkadia towarzysko rywalizuje w Pęchowie z LZS Palczyn. Akcję gospodarzy próbuje zatrzymać Bartosz Kowalski (w zółto-zielonym stroju).