Zagłębie Piechcin - Arkadia (Zapowiedź)

• autor: iregre, 2012-08-21 07:28

Sezon pora zacząć! Po ponad dwóch miesiącach odpoczynku od ligowej rywalizacji na boiska wracają futboliści bydgoskiej Klasy B. Jedną z pierwszych drużyn, która stoczy bój o punkty na tym szczeblu rywalizacji będzie ekipa Arkadii Jaksice. Już w sobotę (25 sierpnia) jaksiczanie wybiegną na murawę stadionu w Piechcinie, gdzie o godzinie 17:00 rozpoczną pojedynek z miejscowym Zagłębiem.

Przedmeczowa zbiórka o godzinie 15:30 na stacji Lukoil w Inowrocławiu przy ul. Dworcowej.

O co powalczą Arkadyjczycy w sezonie 2012/13? Przeprowadzka grupowa raczej nie powinna oznaczać trudniejszych rywali, choć tu i ówdzie słychać głosy, że grupa V jest silniejszą od VI, w której to - w dwóch ostatnich sezonach - walczyli jaksiczanie. Głównym kandydatem do awansu będzie zapewne rosnąca w siłę drużyna Piasta Kołodziejewo. Nieobliczalne będą rezerwy Pogoni Mogilno. Blisko czołówki powinny być zespoły Olimpii Dąbrowa, Zootechnika Kołuda Wielka i - mimo wszystko (czyt.: finisz poprzedniego sezonu) - Zagłębia Piechcin. Tu też widziałbym jaksicką jedenastkę. Czy to jest prognoza na wyrost? O wynikach zadecyduje frekwencja, a innymi słowy indywidualne poświęcenie się sprawie (czyt.: Arkadii) każdego z graczy. Dopiero potem będzie można mówić o tym co na boisku: o formie, zgraniu, taktyce itp. Wszystkie przedsezonowe sparingi zaliczyło dziewięciu zawodników (w tym jeden testowany). Patrząc przez inny pryzmat, w ani jednym meczu nie wystąpiło aż pięciu piłkarzy (pomijając Dariusza Nowickiego), którzy w ubiegłym sezonie bardzo często wybiegali w podstawowej jedenastce. Zmobilizują się na ligę? Poniżej przytaczam inauguracyjne mecze Arkadii z trzech ostatnich sezonów. Przytaczam jako przestrogę. Powodzenia, Arkadio!

2011/12 - Gopło Kościeszki - Arkadia        8-2
/Arkadia: D. Opuchlik - M. Kręcichwost, B. Kowalski, T. Kowalski, P. Olejniczak, A. Frątczak (D. Dutkiewicz), Ł. Kalbarczyk, D. Flis, D. Trzupek, K. Janiak (M. Jaskulski), K. Lampka (R. Stelmaszyk)/

2010/11 - Równe Szanse Suchatówka - Arkadia 9-2
/Arkadia: P. Olejniczak (T. Kowalski) - M. Kręcichwost, B. Kowalski, T. Kowalski (P. Olejniczak), M. Bąk, D. Dutkiewicz (M. Morawski), M. Gustaw, Ł. Kalbarczyk, D. Pietrzak, H. Krysztofiak (J. Sołomonow), D. Trzupek/

2009/10 - Czarni Wierzchosławice - Arkadia  3-0
/Arkadia: R. Szubarga - D. Nowicki (A. Cyrankowski), M. Rychłowski (Sz. Wiechcecki), A. Jastrzembski, M. Kręcichwost, T. Kowalski, J. Sucharski, D. Dyrdół, J. Sołomonow (A. Wyrkowski), Ł. Kalbarczyk, M. Ruta/

KADRA ARKADII JAKSICE (jesień 2012) >>> kliknij

* * * ZAGŁĘBIE PIECHCIN * * *

Sobotni rywal Arkadyjczyków miniony sezon zakończył na 7. miejscu w 12-drużynowej tabeli grupy V Klasy B. Zespół Zagłębie wygrał 11 meczów, 2 zremisował, a 9 razy schodził z boiska pokonany. Bilans bramkowy: 37-53. Po rundzie jesiennej futboliście z Piechcina zajmowali wysokie 3. miejsce, legitymując się takim samym dorobkiem (23 punkty) jak prowadzący w tabeli Piast Kołodziejewo i drugi Hermes Radłowo. Jeszcze po XIV kolejkach Zagłębie współprzewodziło w ligowej tabelce. Potem nastąpił prawdziwy krach. W 8. ostatnich meczach piechcinianie wygrali tylko raz (z najsłabszą w grupie Polonią Mamlicz). Pośród kilku wysokich porażek zanotowali też tę jedną, kto wie czy nie najdotkliwszą w całej 60-letniej historii klubu; 17 czerwca 2012 r. przegrali u siebie z rezerwami Pogoni Mogilno 1-12. Najwięcej goli dla Zagłębia Piechcin w sezonie 2011/12 strzelili: Bartosz Sobek i Maciej Wisz (po 9) oraz Michał Mróz (4) i Mateusz Wiktorowicz (3).

Dorobek ligowy Zagłębia Piechcin >>> kliknij

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

* 28.08.2005 - Zagłębie Piechcin - Arkadia        1-3
(Marcin Ruta - 2, Przemysław Olejniczak - 1)

* 19.04.2006 - Arkadia - Zagłębie Piechcin        1-1
(Tomasz Kowalski - 1)

* 05.11.2006 - Zagłębie Piechcin - Arkadia        2-1
(Przemysław Olejniczak - 1)

* 10.06.2007 - Arkadia - Zagłębie Piechcin        2-3
(NN - 2)

*** Podsumowanie: 4   1-1-2   7-7
(2 - Przemysław Olejniczak, Marcin Ruta; 1 - Tomasz Kowalski oraz NN - 2)

* * * POZOSTAŁE PARY I KOLEJKI * * *

(oraz bilans ligowych pojedynków rozegranych na przestrzeni ostatnich 25. sezonów tj. 1987/88 – 2011/12)

* Błyskawica Broniewice - Pogoń II Mogilno          4   0-0-4    6-23
niedziela, 16:00 (w Kołodziejewie); s. Piotr Wosiak (Inowrocław)
w ubiegłym sezonie: 2-11

* LZS II Jadowniki - LZS Wielowieś                  0   0-0-0    0-0
niedziela, 11:00 (w Żninie); s. Paweł Kowal (Bydgoszcz)
w ubiegłym sezonie: nie grali

* Olimpia Dąbrowa - LZS Palczyn                    10   1-3-6   10-22
sobota, 16:00; s. Kamil Kalinowski (Bydgoszcz)
w ubiegłym sezonie: 3-0

* Promień Szczepanowo - Cukrownik-Pena Tuczno      14   6-2-6   36-30
sobota, 17:00; s. Marcin Modry (Bydgoszcz)
w ubiegłym sezonie: nie grali

* Zootechnik Kołuda Wielka - Piast Kołodziejewo     8   4-1-3   15-7
niedziela, 16;00; s. Marcin Szkudlarek (Strzelno)
w ubiegłym sezonie: 1-2

Fot.: Oby jak najwięcej takich zagrożeń w wykonaniu Arkadii (pomarańczowe stroje) pod bramkami rywali w sezonie 2012/13.