Wiadomości przedsezonowe

• autor: iregre, 2012-07-05 21:28

Odliczanie rozpoczęte. K-PZPN w Bydgoszczy podał, iż inauguracyjna kolejka ligowej rywalizacji w grupie VI bydgoskiej Klasy B w sezonie 2012/13 odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (25/26.08). Pośród walczących ekip nie powinno zabraknąć - zgłoszonej do rozgrywek - Arkadii Jaksice.

Jaki będzie ostateczny skład grupy VI?

1. Niemal pewnym jest - taka informacja została przedstawiona na klubowej stronie - że po trzech sezonach spędzonych w Klasie B z ligowej tabeli zniknie drużyna Równych Szans Suchatówka. Powód? Brak wyników i pieniędzy. Futboliści, którzy reprezentowali barwy drużyny z Suchatówki zasilą zapewne szeregi swoich - do niedawna - lokalnych rywali.

2. Decyzją Zarządu - przedstawioną do publicznej wiadomości 5 lipca br.  na stronie internetowej - Mikrus Szadłowice - mistrz grupy VI bydgoskiej Klasy B - zrezygnował z awansu do Klasy A. Powód? 1 - infrastruktura. Prezes klubu Paweł Marciniak: Niestety, nasze zaplecze - nie ma co się oszukiwać - nie spełnia odpowiednich warunków, aby przystąpić do A klasy, a na ich poprawę czasu jest niewiele; jeżeli chodzi o pewne inwestycje potrzeba sporo (...) pieniędzy. 2 - brak drużyny młodzieżowej. Paweł Marciniak: (...) wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Czasu na skompletowanie drużyny jest niewiele, a co tu dopiero mówić o zgraniu i przygotowaniu pod względem sportowym... W zakończeniu oświadczenia można też przeczytać: Podejmując decyzję kierowaliśmy się zdrowym rozsądkiem i spojrzeliśmy realistycznie na sytuację. Miejmy nadzieję, że czas pokaże, iż nasza decyzja była słuszna. Wierzymy, że brak awansu nie podetnie skrzydeł naszym piłkarzom i w nowym sezonie znów będziemy świętowali kolejne zwycięstwa. Chcielibyśmy też, żeby ten awans, na który nie jesteśmy przygotowani organizacyjnie, nie wpłyną negatywnie na koleżeńską i przyjazną atmosferę w drużynie, więc już dziś zabieramy się za poprawę infrastruktury i - jeśli wyniki pozwolą - może za rok będziemy świętowali awans do Klasy A.

3. Wobec powyższego (rezygnacja Mikrusa), K-PZPN w Bydgoszczy zaproponował grę w Klasie A wicemistrzowi grupy VI Klasy B - drużynie Orłowianki Orłowo. Niebawem poznamy ostateczną decyzję w tej sprawie.

Tak więc - na chwilę obecną - grupa VI bydgoskiej Klasy B liczy 11 zespołów. Być może miejsce po zespole z Suchatówki zajmie nowa drużyna (mało prawdopodobne by był to beniaminek /nigdzie nie mówi się o powołaniu czy reaktywowaniu zespołu/, bardziej prawdopodobne, że będzie to któraś z drużyn z grupy V /Zootechnik Kołuda Wielka, Znicz Rojewo/).

* * * SPARINGI * * *

Sezon sparingowy - opierając się na doniesieniach stron klubowych (stan na 05.07.12) - zostanie zainaugurowany 21 lipca br. podczas turnieju odpustowego, który odbędzie się na boisku w Kościeszkach (rywalizować w nim będą m. in. gospodarze oraz drużyna Unii Leszcze). Dzień później w meczu kontrolnym zmierzą się futboliści Taranta Wójcin i Kujawiaka Sukowy.

Harmonogram gier sparingowych drużyny Arkadii Jaksice jest w trakcie zapełniania. Na chwilę obecną wiadomo, iż w jednym z przedsezonowych starć piłkarze z Jaksic zmierzą się z zespołem Orłowianki Orłowo. Data pojedynku to 12 sierpnia br. Godzinę i miejsce rozegrania meczu poznamy w późniejszym czasie.

Fot.: Czy w sezonie 2012/13 - po 37. latach oczekiwania - futboliści Orłowianki Orłowo (na zdjęciu w czerwonych koszulkach) wybiegną w końcu na A-klasowe murawy? (Orłowo, 29.04.2012, przed meczem Orłowianka - Arkadia).

autor: tarant. 2012-07-07 20:56:08

Profil tarant. w Futbolowo My chyba jako pierwsi zaczeliśmy sparingi przedsezonowe :). Już dzisiaj ruszyliśmy do walki :)

autor: goplania1984 2012-07-17 20:12:51

Profil goplania1984 w Futbolowo COS WIADOMO CO JEST Z TĄ ARKADIĄ NIC SIE NIE DZIEJE TAM ANI TRENINGÓW ANI SPARINGÓW