Tarant Wójcin - Arkadia (Zapowiedź)

• autor: iregre, 2012-05-01 22:34

Ten mecz miał odbyć się w niedzielę 15 kwietnia. Jednak wobec tragicznego w skutkach zdarzenia, jakie miało miejsce wczesnym porankiem owego dnia, zawody przesunięto w czasie. Przesunięto na 3 maja.

Przypomnę zatem, że będzie to piąta podróż zielono-żółtych do Wójcina na przestrzeni ostatnich niespełna ośmiu lat. Do tej pory jaksicznie zawsze wracali do domu pokonani, a największymi "sukcesami" były dwie porażki różnicą dwóch goli. Na własnym boisku bywało nieco lepiej. Wiosną 2005 r. bezbramkowy remis znacznie przybliżył Arkadię do awansu do Klasy A. Drugi remis pomiędzy zainteresowanymi drużynami (2-2) zanotowano w rundzie jesiennej bieżących rozgrywek. Tym pojedynkiem Arkadyjczycy zainaugurowali ligowe boje na boisku w Jaksicach. Jakby nie wyliczać skromnych zysków i pokaźnych strat w starciach z Tarantem, na boisko w Wójcinie trzeba wybiec z elementarnym przekonaniem: teraz może (musi!) być już tylko lepiej. Powodzenia, Arkadio!

Spotkanie z Tarantem odbędzie się w czwartek (3 maja) na boisku w Wójcinie. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00.

Przedmeczowa zbiórka o godzinie 9:15 w Inowrocławiu na stacji Lukoil przy ul. Dworcowej.

* * * HISTORIA POJEDYNKÓW LIGOWYCH * * *

* 03.10.2004 - Tarant Wójcin - Arkadia            2-0

* 22.05.2005 - Arkadia - Tarant Wójcin            0-0

* 10.09.2006 - Tarant Wójcin - Arkadia            4-1
(Tomasz Kowalski - 1)

* 22.04.2007 - Arkadia - Tarant Wójcin            2-5
(Michał Morawski - 1, Adam Cyrankowski - 1)

* 26.08.2007 - Tarant Wójcin - Arkadia            6-0

* 06.04.2008 - Arkadia - Tarant Wójcin            2-5
(Przemysław Olejniczak - 1, Damian Trzupek - 1)

* 28.09.2008 - Tarant Wójcin - Arkadia            2-0

* 10.05.2009 - Arkadia - Tarant Wójcin            3-4
(Łukasz Kalbarczyk - 2, Przemysław Olejniczak - 1)

* * * W RUNDZIE JESIENNEJ * * *

* 04.09.2011 - Arkadia - Tarant Wójcin            2-2 (0-1)

Bramki: Michał Kręcichwost - 1 (55) i samobójcza /Dariusz Ciesielczyk/ - 1 (83) dla Arkadii oraz Paweł Szeląg - 1 (25) i Łukasz Łaszkiewicz - 1 (69) - 1 dla Taranta.

Arkadia Jaksice: Dawid Opuchlik - Michał Kręcichwost, Bartosz Kowalski, Daniel Dutkiewicz (Arkadiusz Frątczak), Dariusz Nowicki, Maciej Bąk, Łukasz Kalbarczyk (Hubert Krysztofiak), Tomasz Kowalski, Kamil Janiak, Damian Trzupek (Dawid Flis), Przemysław Olejniczak.

* Podsumowanie: 9   0-2-7   10-30
(2 - Ł. Kalbarczyk, P. Olejniczak; 1 - A. Cyrankowski, T. Kowalski, M. Kręcichwost, M. Morawski, D. Trzupek oraz samobójcza - 1)

Fot.: Do tej pory (stan na 02.05.2012) Arkadyjczycy na boisku w Wójcinie - mimo, że grali tam już cztery razy - strzelili tylko jedną bramkę. Było to 10 września 2006 r. Honorowego gola - w pojedynku przegranym 4-1 - zdobył Tomasz Kowalski (na zdjęciu).